Gyvenimo būdas

Kodėl meilei (ne)reikia deimantų?

Meilės, kaip ir laimės, suprasti nereikia – į ją reikia nerti ir nepaliaujamai gėrėtis. Meilės priesaika ir moters rankos paprašymas daugelį amžių buvo apipintas romantiškomis paslaptimis. Šiandien šis įvykis neįgavo naujų reikšmių, tačiau prisijaukino neatsiejamų atributų – deimantų.
Reading time 8 minutes
ImDimitris Christou / Pixabay nuotr.

Švelni meilės priesaika moderniame pasaulyje vis dar reiškia pažadėtą ranką ir širdį, ji yra ir aiškiai susieta su mada bei estetika. Sužadėtuvės ir moters rankos prašymas tiesiog neįsivaizduojamas be amžinybę reiškiančio atributo – deimanto. Mažas, bet visai nekuklus aksesuaras visuomet buvo mėgstamas ir pagerbtas moterų, tačiau tik ne taip seniai pradėjo reikšti vyro meilę joms. Atrodytų, savaime suprantama sąsaja – dovanodamas tyrą ir amžiną deimantą vyras savo mylimajai žada tokį pat gyvenimą.

 

Ši romantiška prasmė atsirado XX amžiaus viduryje. 1938 metais britų deimantų gamintojų įmonė „DeBeers“, valdžiusi deimantų kasyklą Pietų Afrikoje, pasisamdė reklamos agentūrą, kad būtų sukurta revoliucinė pardavimo kampanija. Šį žingsnį jie žengė dėl istoriškai susiklosčiusių nepalankių ekonominių sąlygų JAV. Mat šalis tuo metu kentė nuo finansų krizės, tad deimantai buvo absoliučios prabangos prekė. Tai tapo didžiuliu smūgiu Didžiosios Britanijos gamintojams, nes už Atlanto iki krizės buvo išvežami įspūdingi kiekiai juvelyrinių dirbinių su šiuo kristalu.

Dovanodamas tyrą ir amžiną deimantą vyras savo mylimajai žada tokį pat gyvenimą.

Ieškodami išeities, „DeBeers“ suprato, kad tik savo meilę įrodyti siekiantys vyrai gali pamiršti apie kuklų kišenės gylį. Prekės ženklas ėmėsi reklaminės kampanijos, kuri žodį „deimantai“ pavertė romantikos sinonimu. Be viso to, kampanija įtikino žmoniją, kad deimanto dydis ant žiedo priklauso nuo to, kaip stipriai vyras myli savo išrinktąją. O moterys turėjo būti įtikintos, kad jos rankos prašymas yra vertingas ir tikras tik tuo atveju, jei kartu su pažadu ji gauna deimantinį žiedą.

 

„DeBeers“ nusitaikė į pačią imliausią ir ambicingiausią pirkėjų grupę, kuriai reikėjo įdiegti ir užauginti naują požiūrį į deimantus, – studentus. Prekės ženklas į mokyklas siuntė savo dėstytojus, kurie jaunoms merginoms pasakojo apie sužadėtuvių žiedus bei mokė, ką reiškia skirtingos deimanto formos. Taip pat dėstytojai joms švelniai užsimindavo apie tikriausią amžinos meilės įrodymą.

Šią amžiaus ir, akivaizdu, gyvenimo kampaniją lydėjo itin skambus šūkis „Diamonds are forever“ (liet. Deimantai yra amžiams). Šis sakinys turėjo ir paslėptą mintį, kuria buvo skatinama po vestuvių neperparduoti sužadėtuvių žiedo, o laikyti jį kaip ypatingą šeimos meilės simbolį ir perduoti jį kitoms kartoms.

 

Vėliau šią žinutę perėmė ir kiti prekės ženklai, kurie sukūrė romantika dvelkiančias legendas apie amžiną meilę ir vienintelį pažadą šiai priesaikai – deimantus.

Deimantų forma

Deimantinis sužadėtuvių žiedas gali daug pasakyti apie jį nešiojančios moters skonį ir stiliaus pojūtį, požiūrį į pasaulį. Žiedo paieškos yra ir didis džiaugsmas, ir skausmas – juk kartu tai – ilgiausias gyvenimo įsipareigojimas vienam aksesuarui. Laimei, deimantai niekada neišeina iš mados.

 

Šis prabangus blizgutis turi būti stilingas ir išraiškingas, tačiau tiek, kad įkyriai neišsiskirtų iš bendro jūsų stiliaus. Vieną svarbiausių žinučių siunčia deimanto forma, todėl svarbu žinoti, ko nori pati moteris ir kokią istoriją žiedu ji papasakos.

Apvalus deimantas

Apvali deimanto forma yra klasikinis ir pats populiariausias moterų pasirinkimas. Visai kaip vestuvinis žiedas, apvalus deimantas simbolizuoja nesibaigiančią meilę. Be to, būtent šios formos deimantai „sugauna“ daugiausia šviesos ir joje spindi. O moterys, kurios renkasi apvalų deimantą, yra konservatyvios, dažniausiai vertina tradicijas, subtilumą, klasikinį stilių, kurio emocinė vertė nepakis per amžius. Apvalią formą vertėtų rinktis toms, kurioms svarbu laikui nepavaldus grožis.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Mila Kunis, Brooke Shields, Miranda Kerr ir Emily Blunt.

Princesės deimantas

Princesės deimanto forma yra kvadratinė viršuje su keturiomis briaunomis kampuose, apačioje sukuriančiomis piramidės formą. Ši forma yra labiausiai spindinti iš visų modernių, neįprastų formų. Būtent princesės deimantas pastaruoju metu tapo ypač populiariu pasirinkimu dėl išskirtinės klasikos ir modernumo kombinacijos. Ši forma tinka moderniai, tačiau subtilų, neišsišokantį skonį bei platų akiratį turinčiai moteriai, nebijančiai pokyčių bei laužančiai klasikines grožio ir stiliaus tradicijas. Tai – pasaulio pilietės deimantas.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Kate Bosworth, Sarah Michelle Gellar ir Hilary Duff.

Pagalvėlės formos deimantas

Tai – vienas madingiausių šiandienos deimantų. Moteriška ir stilinga forma – antikinio žiedų dizaino palikimas, kurį moterys itin pamėgo 3-iajame dešimtmetyje. Kaprizingas jo populiarumas demonstruojamas ir romantiškojoje juostoje „Didysis Getsbis“. Ši forma yra glamūrinio stiliaus viršūnė, su elegancijos ir moteriško švelnumo užuominomis. Pagalvėlės formos deimantas puikiai tinka puošnų stilių ir vintažinį glamūrą mėgstančioms moterims.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Kim Kardashian, Sofia Vergara, Leighton Meester, Bar Refaeli ir Gabrielle Union.

Smaragdo formos deimantas

Smaragdo forma yra įkvėpta būtent šio žalio brangiojo akmens. Pailgintas deimantas simbolizuoja aiškumą, atvirumą, stiprybę ir sąžiningumą. Tai – senoviško stiliaus ir absoliučios klasikos deimantas, tinkantis moterims, kurioms nereikia blizgesio. Smaragdo formos deimantas labiausiai tinka moterims, kurios puikiai žino savo stilių, vertę ir identitetą, joms nereikia niekieno pripažinimo ar pagyrų. Ji – konservatyvi ir subtili, mėgsta elegantišką, neperkrautą vintažinį stilių, vertina minimalizmą.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Beyoncé, Amal Clooney, Olivia Wilde, Mariah Carey ir Anne Hathaway.

Ovalus deimantas

Ovali deimanto forma dažnai sulaukia savo valandos, tačiau jos populiarumas vis svyruoja. Tai – išskirtinė forma, kurios briaunų išsidėstymas, kaip ir apvalios, deimantui suteikia išskirtinį spindesį. Ovalus deimantas vizualiai ilgina pirštus ir rankai suteikia moteriškumo, taip pat ši forma simbolizuoja stiprų moters motinystės geną. Labiausiai jis tinka moterims, mėgstančios būti žingsneliu priekyje, tačiau vertinančioms klasiką, eleganciją ir estetiką. Tai – ryškios, savimi pasitikinčios asmenybės žiedas.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Serena Williams, Blake Lively, Kate Middleton, Katie Holmes ir Christina Aguilera.

Kriaušės formos deimantas

Kriaušės, dar vadinamos džiaugsmo ašaros, formos deimantas yra vienas mažiausiai populiarių pasirinkimų. Tai – ypatinga forma, įkvėpta ovalaus deimanto, gali būti nešiojama abiem pusėmis ir leidžia jį universaliai nešioti su skirtingais aksesuarais. Ši deimanto forma skirta ryškioms, norinčioms išsiskirti, siekiančioms tobulumo moterims. Kriaušės formą vertėtų rinktis moterims, kurios nebijo eksperimentuoti su stiliumi, nebijo jo keisti, taip pat ji aktyviai seka tendencijas.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Monako princesė Charlene, Katherine Heigl ir Anna Kournikova.

„Spinduliuojantis“ deimantas

„Spinduliuojanti“ deimanto forma yra panaši į smaragdo, tačiau kiek labiau ekstravagantiška. Jis turi daugiau spindesio ir dažniausiai būna gana masyvus. Ši forma vizualiai suteikia ilgumo pirštams. „Spinduliuojantis“ deimantas labiausiai tiks moterims, kurios mėgsta į save atkreipti dėmesį, vertina klasikinį stilių su šiek tiek ekstravagancijos, ypač mėgsta aksesuarus ir ryškesnes detales kasdieniame stiliuje.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Drew Barrymore, Jennifer Aniston ir Khloe Kardashian.

Širdelės formos deimantas

Širdelės formos deimantas sparčiai įgauna populiarumą. Jis – pats jaunatviškiausias ir ryškiausias iš visų formų. Tai – ne kasdien matoma deimanto forma, o ją mėgstančios moterys tikrai turi išsiskiriantį ir itin individualų stilių. Ši forma tinkamiausia toms, kurios nebijo eksperimentuoti su stiliumi, dažnai tarpusavyje mėgsta derinti neįprastas tendencijas.

 

Šios formos sužadėtuvių žiedą turi Nicki Minaj, Lady Gaga ir Gwen Stefani.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame