Gyvenimo būdas

10 etiketo taisyklių, kurias buvome pamiršę arba ignoruojame

Yra daugybė etiketo taisyklių, tačiau kai kurias jau esame pamiršę, o kitos nebeaktualios dėl pasikeitusio gyvenimo būdo.
Reading time 2 minutes
Museums Victoria / Unsplash nuotr.

1. Senoviškas, tačiau elegantiškas paprotys – kai moteris išeina iš kambario, vyras pakyla.

 

2. Einant dviese garbingiausia vieta yra dešinėje, todėl reikėtų eiti iš kairės tam, kam norima parodyti pagarbą. Einant trise garbingiausia vieta yra per vidurį.

 

3. Moteris gali laikyti rankas ant stalo, jei yra vyresnė nei trisdešimties, tačiau negali slėpti plaštakų. Taip nuo XIX a. buvo parodomi žiedai ir turtinė padėtis, o dabar – kad moteris yra ištekėjusi.

 

4. Jeigu pietų vizito metu jums siūloma garbingiausia namų vieta prie stalo, iš pradžių jo reikėtų atsisakyti, jei paskui pasiūloma antrą kartą – sutikti.

 

5. Kai sėdite ir atėjus naujam asmeniui esate pristatomas, reikėtų pasisveikinti atsistojus.

 

6. Maisto reikėtų atsipjauti tiek, kiek suvalgysite vienu kąsniu, nemandagu iš karto supjaustyti gabalėliais visą patiekalą.

 

7. Gavus pakvietimą į renginį, dėl dalyvavimo atsakyti reikėtų vėliausiai per 24 valandas. Atsakydami vėliau turėtumėte atsiprašyti dėl vėlyvo atsakymo ir paklausti, ar dar yra galimybė jums dalyvauti.

 

8. Jeigu esate pakviestas į svečius, neatvažiuokite anksčiau sutarto laiko net jei tai ir labai geri jūsų draugai. Mandagu būtų šiek tiek pavėluoti, bet ne per daug – iki 15 minučių.

 

9. Einant gatve derėtų žiūrėti ta kryptimi, kuria einate, dairytis į šonus ar „užsivėpsoti“ yra nemandagu.

 

10. Jūsų dieta – jūsų reikalas. Svečiuose valgoma tai, kas yra patiekta ir jokių pastabų apie jūsų mitybos ypatumus būti negali. Ši taisyklė negalioja, jei turite alergiją tam tikriems produktams.

susiję straipsniai

Rekomenduojame