Gyvenimo būdas

Fazano kojelė troškinta sidre su „Cumberland“ tipo rabarbarų padažu

Patiekiama su polenta, shimeji grybais ir dobiliukų traškučiais (tuile).
Reading time 4 minutes

Receptas skirtas 6 porcijoms

 

Fazano kojelės:

 

6 fazano kojelių

druskos ir baltųjų pipirų pagal skonį

0,5–0,7 l natūralaus obuolių arba kriaušių sidro

Kojeles apibarstyti druska ir pipirais, lengvai apkepti ketaus keptuvėje ir užpilti natūraliu obuolių arba kriaušių sidru, kad vos apsemtų. Tuomet visą keptuvę perkelti ant grilio, lėtai troškinti, kol suminkštės ir šakutė lengvai smigs į mėsą. Grilio temperatūra neturėtų viršyti 150 °C. Troškinimo procesas gali užtrukti iki 2 val.

 

Polenta:

 

1 l vandens arba bet kokio sultinio

170 g kukurūzų kruopų

1 v. š. alyvuogių aliejaus

1 saujos tarkuoto parmidžano ar kito kietojo sūrio

 

Skystį užvirti, šiek tiek pasūdyti ir į ramiai verdantį vandenį, po truputį maišant, supilti kukurūzų kruopas. Virti ~12 minučių (arba kol visiškai išvirs) ant vidutinės ugnies, nenustojant maišyti.

 

Į išvirusią košę įmaišyti sūrį. Pasiruošti didesnį plokščiadugnį indą, ištepti aliejumi ir perpilti košę taip, kad jos storis nebūtų didesnis nei 3 cm. Palikti atvėsti.

 

Iš polentos konditeriniu žiedu ar puodeliu išspausti apskritimus. Juos dėti ant gerai įkaitintų, aliejumi pateptų ketaus grotelių ir kepti, kol lengvai atkibs. Apvertus apkepti kitą pusę.

 

Shimeji grybai:

 

150 g shimeji grybų

druskos pagal skonį

 

Shimeji grybus apkepti svieste, pasūdyti pagal skonį. Baigiant kepti, grybus apibarstyti pienių žiedlapiais (naudoti geltonąją dalį. Jei pienės nužydėjusius, galite nusipirkti džiovintų žiedlapių).

 

Cumberland padažas su rabarbarais:

 

1 apelsino žievelės

1 citrinos žievelės

200 ml raudonųjų serbentų sulčių arba drebučių

200 ml smulkiai pjaustytų rabarbarų kotelių

200 ml desertinio raudonojo stalo vyno

1 a. š. Dižono garstyčių

0,5 a. š. smulkiai tarkuoto šviežio imbiero

 

Smulkiai pjaustytas apelsino ir citrinos žieveles užpilti vandeniu tiek, kad gerai apsemtų, ir pavirti 5 minutes. Po to žieveles perkošti ir padažo gamybai pasilikti nuovirą. Į jį pilti vyną, serbentų sultis arba drebučius, rabarbarus, garstyčias ir imbierą.

 

Padažą virti 30 minučių arba tol, kol sutirštės, vis pamaišant. Padažą perkošti, kad jame neliktų rabarbarų gabaliukų.

 

Dar šiltu padažu padengti lėkščių dugnus ir padėti į šalį, kad sustingtų.

 

Traškučiai (tuile) su dobiliukų lapais:

 

90 g vandens

10 g kvietinių miltų

neutralaus skonio aliejaus (pvz., rapsų, vynuogių kauliukų)

 

Sumaišyti vandenį ir kvietinius miltus. Į keptuvę pilti aliejų ir jį pakaitinti. Į įkaitusį aliejų pilti vandens ir miltų mišinį. Jei keptuvės diametras yra nedidelis, mišinį dalyti į 3 dalis.

 

Kepimo pradžioje masė labai sproginės, tačiau po keleto minučių pradės ryškėti koralinis raštas ir tuile traškutis ims kepti ir atšokinėti nuo dugno. Tuomet į jį guldyti nusausintus dobiliukų lapelius. Kai traškutis lengvai paruduos ir atkibs nuo keptuvės dugno, jį labai atsargiai ištraukti. Traškutis labai trapus, todėl gaminant pirmuosius kartus gali būti sudėtinga jo nesutrupinti.

 

Skrudinti rabarbarų žiedynai:

 

100–120 g kukurūzų arba tapijokos krakmolo

1 puodelio ledinio vandens

aliejaus gruzdinti

6 rabarbarų žiedynų

 

Sumaišyti kukurūzų arba tapijokos krakmolą su lediniu vandeniu iki grietinės tirštumo masės. Nedideliame puode ar gruzdintuvėje gerai įkaitinti aliejų. Į mišinį trumpam įmerkti rabarbarų žiedynus ir įkaitintame aliejuje virti iki traškumo.

 

Patiekimas

 

Į jau pateptas padažu lėkštes dėti po vieną polentos paplotėlį, ant jo guldyti fazano kojelę, dėti keptus Shimeji grybus, o ant jų – gruzdintą rabarbaro žiedyną. Viršų papuošti dobiliukų tuile ir laiškiniais svogūnais.

 

1566841660495698 img 20190508 210757

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame