Gyvenimo būdas

10 filmų, per visą istoriją susižėrusių daugiausiai „Oskarų“

Šiame sąraše - amžinoji klasika. Tai daugiausia prestižinių „Oskaro“ statulėlių pelniusios kino juostos.
Reading time 6 minutes
Kadras iš filmo „Vestsaido istorija“, „Seven Arts Productions“ nuotr.

1. BEN-HURAS

 11 „Oskaro“ apdovanojimų

„Ben-Huras“ (Ben-Hur) – 1959 metais JAV sukurtas istorinis epas, tapęs brangiausiu iki tol sukurtu filmu ir antru pagal pelną. Ši juosta laikoma vienu geriausių kada nors sukurtų filmų - pelnė 11 „Oskaro“ apdovanojimų.

 

26-ieji mūsų eros metai. Į Jeruzalę, valdomą Romos imperijos, atvyksta naujas tribūnas Mesala. Kažkada jis praleido čia vaikystę, artimai bendravo su Judu Ben-Huru ir buvo įsimylėjęs jo seserį Tirzą. Dabar Mesala vėl nori atnaujinti santykius su Judu, kuris tapo įtakingas savo tautiečių tarpe. Vis dėlto buvę draugai tampa priešais.

BEN-HURAS

2. TITANIKAS

 11 „Oskaro“ apdovanojimų

„Titanikas“ (Titanic) – 1997 metų JAV epinė romantinė drama, kurios režisierius, scenarijaus autorius ir vienas prodiuserių bei montuotojų James Cameronas. Pagrindinius vaidmenis atliko Leonardo DiCaprio ir Kate Winslet. Kino juosta buvo nominuota 14 „Oskarų“, laimėjo 11. 

 

Filmas pasakoja apie įsimylėjėlius, keliavusius į Ameriką 1912 m., plaukusius tuo metu didžiausiu pasaulyje keleiviniu laivu „Titanikas“. Nors atrado meilę, jų kelionė baigėsi katastrofa. 

TITANIKAS

3. ŽIEDŲ VALDOVAS. KARALIAUS SUGRĮŽIMAS

11 „Oskaro“ apdovanojimų

 

„Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“ (The Lord of the Rings: The Return of the King) – 2003 metų filmas, trečiasis iš trilogijos pagal Dž. R. R. Tolkino knygą „Žiedų valdovas“, režisierius - Piteris Džeksonas. Siužetas aprėpia dalį antrojo ir daugumą trečiojo knygos tomo įvykių. Ši kino juosta pelnė 11 „Oskaro“ statulėlių.

ŽIEDŲ VALDOVAS

4. VESTSAIDO ISTORIJA

 10 „Oskaro“ apdovanojimų

„Vestsaido istorija“ (West Side Story) - 1961 metais pasirodžiusi muzikinė drama, laimėjusi 10 „Oskarų“. Tai garsaus Brodvėjaus miuziklo apie šiuolaikinius Romeo ir Džuljetą ekranizacija. Šis filmas pasakoja apie dviejų paauglių meilę, deja, jų meilės istorija baigiasi tragiškai.

VESTSAIDO ISTORIJA

5. ANGLAS LIGONIS

 9 „Oskaro“ apdovanojimai

„Anglas ligonis“ (The English Patient) - 1996 metų drama, režisuota Anthony Minghella. Ši juosta laimėjo 9 „Oskarų“ statulėles (buvo nominuota 12-ai apdovanojimų).

 

Tai romatiška Michaelo Ondaatje romano ekranizacija. Vengrų didiko kraujo turintį ligonį senoviniuose griuvėsiuose Italijoje prižiūri vieniša medicinos seselė. Pamažu jam grįžta atmintis, iškyla prisiminimai apie Afrikos dykumas ir meilę anglei. Slaugė malšina jo skausmą morfijumi ir skaito knygas. Ji taip pat mezga romaną su indu išminuotoju…

ANGLAS LIGONIS

6. VĖJO NUBLOKŠTI

 8 „Oskaro“ apdovanojimai

Filmas „Vėjo nublokšti“ (Gone with the Wind) sukurtas pagal 1936 m. išleistą Margaret Mitchell to paties pavadinimo romaną. 1939 m. pasirodžiusi kino juosta pelnė 8 „Oskarus“ (nominuota 13-ai).

 

Ši drama – tai JAV pilietinio karo įvykių fone pasakojama meilės ir nuotykių istorija tarp pietinės JAV plantacijos savininko dukters Scarlett O'Hara ir atsitiktinai atvykusio į plantaciją Rhett’o Batlerio.

VĖJO NUBLOKŠTI

7. DABAR IR VISADA

  8 „Oskaro“ apdovanojimai

„Dabar ir visada“ (From Here to Eternity) – 1953 metų drama, režisuota Fredo Zinnemanno ir pelniusi 8 „Oskarų“ statulėles.

 

1941-ais Havajuose su eiliniu Pruitu elgiamasi žiauriai, jis negailestingai baudžiamas, kad nesutinka dalyvauti bokso varžybose tarp kuopų. Tuo metu kapitono žmona ir seržantas įsimyli vienas kitą. Meilės ir intrigų įkaršty japonų aviacijos flotilė pradeda Perl Harboro bombardavimą.

DABAR IR VISADA

8. KRANTINĖJE

  8 „Oskaro“ apdovanojimai

„Krantinėje“ (On the Waterfront) – 1954 metų trileris, kurį režisavo Elia Kazan. Ši kriminalinė drama pelnė 8 „Oskaro“ apdovanojimus (nominuota 12-ai).

 

Paprastas dokininkas, buvęs boksininkas Teris Malojus, iškovoja vietinės profsąjungos boso simpatijas ir sutinka padėti jam „palaikyti tvarką“ tarp doko darbininkų. Kai nužudomas darbininkas, norėjęs duoti parodymus apie profsąjungos vadovų korupciją, į žmogžudystę įpainiojamas ir Teris. Netrukus į jį kreipiasi žuvusiojo sesuo Edi ir paprašo rasti kaltuosius. Sąžinės priekaištų kankinamas vyriškis nutaria kovoti su neteisybe. Jo ryžtą sustiprina ir gimusi meilė Edi.

KRANTINĖJE

9. MANO PUIKIOJI LEDI

 8 „Oskaro“ apdovanojimai

 

„Mano puikioji ledi“ (My Fair Lady) – 1964 metų miuziklas, kuriame vaidina legendinė aktorė Audrey Hepburn. Kino juosta laimėjo 8 „Oskaro“ apdovanojimus (nominuota 12-ai).

 

Istorija pasakoja apie profesorių Henrį Higinsą, kuris susilažina su pulkininku Pikeringu, jog gali purviną gatvės mergelę Elizą paversti rafinuota ir elegantiška dama. Socialinis eksperimentas puikiai pavyksta ir visi patiki jaunosios Elizos aristokratiškumu. Ją beprotiškai pamilsta jaunas aristokratas Fredis Ainsfordas-Hilas. Tačiau kai profesorius visus nuopelnus prisiskiria sau ir visai neįvertina pačios Elizos pastangų, ši supyksta ir jį palieka pabėgdama pas Fredį. Tik tuomet senasis Higinsas suvokia, kaip labai priprato prie mielo Elizos veidelio ir kad nebegali gyventi be dailios merginos.

Mano puikioji ledi

10. KABARETAS

 8 „Oskaro“ apdovanojimai

„Kabaretas“ (Cabaret) - 1972 m. muzikinė drama, kurioje vaidina šarmingoji Liza Minnelli. Kino juosta laimėjo 8 „Oskaro“ statulėles. Filmas pripildytas spindinčių kabareto scenų, bohemos gyvenimo užkulisių, jo fone atskleidžiama ir auganti nacistinė jėga bei Antrojo pasaulinio karo grėsmė, kuri pirmiausiai pastebima kabareto publikoje – vis tirštėjančioje rudų uniformuotųjų su svastikos ženklais.

 

Anglas Brajanas atvyksta į Berlyną užbaigti studijų universitete. Turėdamas mažai pinigų, apsigyvena pigiuose nakvynės namuose, kuriuose susipažįsta su kita nuomininke – amerikiete Sale. Laime ir džiaugsmu trykštanti mergina vakarais dainuoja kabareto klube „Kit-Kat“. Ilgai nelaukusi ji mėgina suvilioti ir naująjį kaimyną, bet…

KABARETAS

susiję straipsniai

Rekomenduojame