Gyvenimo būdas

Filme gydytojas pasakoja apie pribloškusį atradimą po kovos su Ebolos virusu

Ianas Crozieras - amerikiečių gydytojas, kuris užsikrėtė Ebolos virusu 2014 m. rugsėjį dirbdamas Vakarų Afrikoje. Įtraukiančiame dokumentiniame filme jis pasakoja, ką išgyveno ir kokie liekamieji viruso reiškiniai pasireiškė vėliau, vienas įdomiausių – susijęs su daktaro akimis.
Reading time 1 minutes
Dr. Ianas Crozieras, www.youtube.com nuotr.

Kai po žiaurios kovos su Ebolos virusu, kuris vos jo nepribaigė, gydytojas dr. Ianas Crozieras buvo paleistas iš Emory (Emorio) universiteto ligoninės Atlantos mieste, juo rūpinęsi medikai manė, I. Crozieras pagaliau buvo išgydytas. Tačiau po poros mėnesių jis vėl atsidūrė ligoninėje dėl suprastėjusio regėjimo, stipraus skausmo ir padidėjusio spaudimo kairėje akyje.

 

Tyrimo rezultatai pribloškė: daktaro I. Croziero akies viduje buvo aptiktas išlikęs Ebolos virusas. Gydytojai svarstė, kad Ianui sergant, virusas galėjo pažeisti akį, tačiau tikrai nesitikėjo Ebolos viruso rasti pačioje akyje. Jau buvo praėję keli mėnesiai nuo tada, kai daktaras I. Crozieras užsikrėtė virusu dirbdamas su Ebolos ligoniais Siera Leonėje kaip Pasaulio sveikatos organizacijos savanoris. Neįprasta tai, kad jam palikus ligoninę, kurioje buvo gydomas, daktaro kraujyje virusas aptiktas nebuvo.

 

Dokumentiniame filme „Ebola Survivor - Dr. Ian Crozier“ I. Crozieras dalijasi prisiminimais apie pragaištingą virusą, apie kovą su juo Afrikoje, asmeninius išgyvenimus, liekamuosius viruso reiškinius ir apie netikėtą pokytį jo akyje bei gydymą. Taip pat apmąsto dabartinius kovos būdus su virusais ir gyvenimo suteiktas pamokas. Kviečiame dokumentinę juostą pamatyti „YouTube“ (įrašą pateikiame žemiau).

Ebola

susiję straipsniai

Rekomenduojame