Gyvenimo būdas

8 patarimai, kaip sukurti ne tik gražias, bet ir išskirtines nuotraukas

Šiandien nuotraukos mus lydi visur – kasdien jas matome socialiniuose tinkluose, jomis išsaugome įsimintinas akimirkas, iš jų semiamės įkvėpimo darbams, informacijos ir žinių. Šį kartą pateikiame 8 patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį fotografuojant, kad jūsų nuotraukos išsiskirtų iš būtų nepriekaištingos.
Reading time 4 minutes
@emily_luciano ir @heydavina / Instagram nuotr.

1. APŠVIETIMAS

 

Kad nuotrauka atrodytų profesionaliai, labai svarbu tinkamas apšvietimas. Dėl prasto apšvietimo ant veido ir kūno kris šešėliai, o dėl tamsių dėmių tiek veido, tiek kūno proporcijos gali vizualiai pasikeisti. Atkreipkite dėmesį, kad asmenukės atrodo itin gražiai, kai veidas atsuktas į natūralią saulės šviesą, toks apšvietimas odai suteikia švelnaus spindesio. Visgi darantis tokią asmenukę svarbu, kad ant veido nekristų telefoną laikančios rankos šešėlis, o akys nebūtų primerktos.

2. ATSPINDŽIAI

 

Ieškokite galimybių žaisti aplinkoje matomais atspindžiais. Tai gali būti keli įdomią vaizdų kompoziciją kuriantys veidrodžiai, automobilio veidrodėlis, vandens telkinys ar paprasta lietaus bala, kurioje atsispindi dangus, nugludinti metaliniai paviršiai, taurės, stiklinės, buteliai ir t.t. Nuotraukos, kuriose žaidžiama atspindinčiais paviršiais ir „sudauginami“ vaizdai, atrodo išskirtinės ir traukia akį originaliomis kompozicijomis.

3. NAUJI KAMPAI

 

Nuotrauka išsiskirs iš kitų, jei fotografuosite objektus netikėtais kampais. Pavyzdžiui, palypėję ant kopėčių ir nufotografavę kadrą iš viršaus arba iš kampo, kad būtų sukurta perspektyva. Galite ir pritūpti ant žemės išmaniojo ekraną pakreipę kampu aukštyn. Naujos fotografavimo kryptys sukuria neįprastą linijų ir pasikartojančių detalių žaismą, objektams suteikia naujas formas ir kuria netikėtų proporcijų iliuzijas.

4. KOKYBIŠKA KAMERA

 

Be abejo, nuotraukų kokybė priklauso nuo jūsų išmaniojo kameros galimybių. Šiandien galite įsigyti telefonų, kurių kameros prilygsta profesionaliems fotoaparatams. Vienas išmaniųjų, galinčių pasigirti ypatinga vaizdo raiška ir puikiomis kameromis – naujas „Huawei“ modelis „Nova 5T“. Šis telefonas yra puikus pagalbininkas tiems, kurie mėgsta dalintis gyvenimu socialiniuose tinkluose – telefone integruotos 5 dirbtinio intelekto valdomos kameros, kurios pačios parenka tinkamiausius nustatymus įvairiose situacijose. Priekinė kamera yra net 32 MP, o galinėje integruota keturių lęšių grupė, susidedanti iš 48 MP pagrindinio HD lęšio, 16 MP plačiojo kampo, 2 MP makro- ir 2 MP bokeh lęšių. Tai idealus išmanusis, norintiems išskirtinių flagmano vaizdo galimybių už patrauklią kainą.

1575632051453619 gma 3642nsm
Naujas „Huawei“ modelis „Nova 5T“

5. ŠVARA

 

Prieš fotografuodami įsitikinkite, kad jūsų išmaniojo kamera yra švariai nuvalyta – ant jos nėra dulkių, pirštų atspaudų, prilipusių plaukelių ar kitų nešvarumų. Kartais net ir puikios kompozicijos nuotrauką sugadina išsiliejęs ir nekokybiškas vaizdas arba pernelyg ryškus apšvietimas, atsiradęs dėl tinkamai nenuvalytos kameros.

6. VIENAS OBJEKTAS

 

Daugelyje gerų nuotraukų pastebėsite, kad dominuoja tik vienas objektas. Susitelkę į vieną objektą, skirkite laiko kameros nustatymams, kad fokusas būtų nepriekaištingas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinktas objektas neužpildytų viso kadro – apie du trečdalius nuotraukos turėtų užimti vadinamoji negatyvo erdvė (erdvė, kuri lieka tarsi iškirpus pagrindinį objektą). Tai padės objektui išsiskirti dar labiau.

7. SIMETRIJA

 

Pasinaudokite aplinka – ieškokite objektų, kuriančių idealią simetriją. Ji suteikia gražių proporcijų, harmonijos ir pusiausvyros pojūtį, todėl nuotraukos, kuriose vyrauja simetrija, yra itin malonios akiai. Be to, simetrijos paieškos yra vienas paprasčiausių būdų sukurti geros kompozicijos kadrą.

1575633459325181 jonas lee 4k9aokscs7u unsplash
Jonas Lee / Unsplash nuotr.

8. PASIKARTOJIMAI

 

Mūsų akims patinka pasikartojantys raštai, sudaromi pasikartojančių grafinių elementų: linijų, geometrinių figūrų, įvairių formų ar spalvų. Taip yra todėl, kad pasikartojantys objektai paryškina vienas kitą ir bendrai kompozicijai suteikia harmonijos. Iš daiktų sudėlioti ar aplinkoje natūraliai susidarę pasikartojantys raštai sukuria stiprų vizualinį įspūdį, tad efektingą kadrą galite išgauti fotografuodami pačius paprasčiausius pasikartojančius raštus. Tai gali būti daugiaaukščio namo langai, plytelių mozaikos, vienodu atstumu išdėlioti gėrimai, knygos ar kiti objektai.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame