Gyvenimo būdas

7 geriausi 2019 m. filmai, nuo dramų, istorinių iki komedijų

Sunku išsirinkti vakaro filmą? Siūlome trumpą sąrašą, kuriame - geriausi praėjusių metų filmai, nuo dramų, istorinių siužetų iki komedijų.
Reading time 5 minutes

„1917“

1917 metai. Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje britų žvalgyba sužino, kad šiaurės Prancūzijoje vienas jų kariuomenės batalionų – 1600 karių – žygiuoja tiesiai į priešo paspęstus spąstus. Deja, įprastos komunikacijos linijos sunaikintos. Užduotis perduoti žinią apie pasalą patikima dviem jauniems eiliniams – Šofildui ir Bleikui (aktoriai George‘as MacKay‘us ir Dean‘as-Charles‘as Chapman‘as). Norėdami suspėti laiku, vaikinai privalo nepastebėti pereiti fronto liniją ir didžiulę priešo kontroliuojamą teritoriją. Jei jiems nepavyks, žus 1600 ginklo brolių, o tarp jų – ir Bleiko vyresnysis brolis.

1917

„The Irishman“ / „Airis“

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, veteranas Frenkas Širanas prisijungia prie galingos ir labai Pensilvanijoje gerbiamos kriminalinės šeimos Bufalino. Jo pagrindinėmis funkcijomis šioje kriminalinėje organizacijoje tampa priešų, kurie kenkia šeimos verslui, pašalinimas. Kartą vienu iš tokių priešų tampa žymusis profsąjungų aktyvistas ir lyderis Džimis Hoffa, kurį būtina pašalinti dėl jo sunkiai sukalbamo charakterio ir itin ilgo liežuvio.

„The Airish Man“

„Little Women“ / „Mažosios moterys“

Amerikietės Louisos May Alcott prieš pusantro šimto metų parašytas romanas „Mažosios moterys“ laikomas tikra savo žanro klasika ir lyginamas su seserų Brontė ar Džeinės Osten kūryba. Autobiografinių detalių nestokojančioje knygoje L.M. Alcott aprašo keturių seserų – Megės, Džo, Betės ir Eimės – gyvenimą. Bręstančios merginos pažįsta pasaulį, maištauja prieš visuomenės stereotipus moterų atžvilgiu ir pamažu formuojasi kaip stiprios, nepriklausomos asmenybės.

MAŽOSIOS MOTERYS

„Knives Out“ / „Ištraukti peiliai“

Harlanas Tombris yra itin sėkmingas ir, žinoma, turtingas rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didelė Harlano šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas. Bylą tiriantis detektyvas Blankas abai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

„Knives Out“

„Ford vs. Ferrari“ / „Le Manas'66. Plento karaliai.“

Ši juosta pasakoja tikrą istoriją apie automobilių legendą, kaip pro „Ford“ vartus išriedėjo legendinis „Ford GT40“. Nuo nulio sukurtas automobilis buvo skirtas vieninteliam tikslui: laimėti prestižines Le Mano lenktynes ir nukarūnuoti nenugalimą čempioną „Ferrari“. Net šešerius metus iš eilės (nuo 1960-ųjų) Le Mano trasoje „Ferrari“ buvo nenugalimas. Todėl į komandą pasikvietęs genialų, tačiau sunkaus būdo lenktynininką Keną Mailsą, išradingasisi „Ford“ inžinierius K.Šelbis pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbo. „Ford“ vadovai Henris Fordas II ir Li Jakoka užduočiai atlikti K.Šelbiui davė 90 dienų. Trys mėnesiai buvo įtempti ir sunkūs: nusivylimai, audringi ginčai, įniršis ir daugybė nemigos naktų. Dėl didelio streso ir spaudimo kentėjo ne tik inžinieriai, bet ir jų artimieji, draugai ir apskritai visi, kas tik pasipainiodavo po kojomis. Tačiau galų gale tai, kas atrodė neįmanoma, tapo realybe. Visiškai naujas „Ford GT40 Mk. II“ nuvertė nuo sosto „Ferrari“, ir buvo nepralenkiamas dar trejus metus. Sėkmė alinančiose 24 valandų Le Mano lenktynėse paklojo pagrindus „Ford GT40“ legendai: šis modelis tapo vienu įspūdingiausių, labiausiai atpažįstamų bei kvapą gniaužiančių automobilių pasaulio istorijoje.

„Ford v Ferrari“

„Honeyland“ / „Medaus šalis“

Dokumentinis filmas pasakoja apie atokioje kalnų gyvenvietėje įsikūrusią Hatidzę Muratovą, gyvenančią ją supančios gamtos ritmu. Ji – viena iš nedaugelio Makedonijos laukinės bitininkystės tradicijos puoselėtojų, lyg lobių medžiotoja ieškanti medaus natūraliuose olų aviliuose. Iškopinėtą medų moteris nedideliais kiekiais parduoda artimiausiame miestelyje, kurį pasiekia keturias valandas keliaudama pėsčiomis. Taikiam ir harmoningam Hatidzės gyvenimui kyla pavojus, kaimynystėje įsikūrus klajoklių šeimynai. Ilgai netrukus naujieji kaimynai taip pat nusprendžia prekiauti medumi. Priešingai nei Hatidzė, septynetą vaikų išmaitinti turinti šeima į bitininkystę žvelgia godžiai ir nekantriai. Greito pelno siekis pažeidžia delikačią ekologinę pusiausvyrą ir grasina sunaikinti Hatidzės ir jos laukinių bičių pasaulį.

„Honey Land“ / „Medaus šalis“

„Once Upon a Time in Hollywood“ / „Vieną kartą Holivude“

1969-ųjų Los Andželas, pati Holivudo „Aukso amžiaus“ pabaiga. Juostos centre – pagal žymiojo aktoriaus Burt‘o Reynolds‘o paveikslą sukurtas pagrindinis herojus Rikas Daltonas ir jo geriausias bičiulis bei dubleris Klifas Butas. Kentėdami nuo mažėjančios vaidmenų pasiūlos ir desperatiškai siekdami išlaikyti ankstesnį statusą bei gyvenimo būdą, vyrukai įsipainioja į pačias neįtikėtiniausias istorijas, kurių fone – ir būsimasis žudikas Čarlis Mensonas, ir jo nužudytoji aktorė Šeron Teit, ir daugybė kitų to meto žvaigždžių. 

„Once Upon a Time in Hollywood“

susiję straipsniai

Rekomenduojame