Gyvenimo būdas

4 būdai, kaip atkurti kūno ir sielos harmoniją

Rūpinimasis savo emocine sveikata ir harmonijos su pasauliu paieškos – viena ryškesnių gyvenimo būdo tendencijų.
Reading time 4 minutes
Indian Yogi (Yogi Madhav) / Unsplash nuotr.

Raskite laiko ne tik darbams, draugams, šeimai, bet ir sau. Siūlome kelis būdus, kurie padės atsipalaiduoti, nurimti ir pajusti gyvenimo pilnatvę.

Kinų išmintis

Taidzičiuan, daugeliui žinomas kaip taiči, yra ne tik nuo seno Kinijoje praktikuojamas kovos, bet ir meditacijos menas – sistema, suteikianti energijos, padedanti atsipalaiduoti, stiprinti sveikatą, išlaikyti ramų protą ir vidinę harmoniją.

 

Šio kovos meno principas – plastiškai ir lėtai atliekami judesiai, lydimi dėmesio koncentravimo, gilaus ir ramaus kvėpavimo. Šiandien taiči yra viena populiariausių pratimų rūšių pasaulyje, itin pamėgta dėl efektyvaus psichinės būsenos stabilizavimo ir įvairiapusės naudos sveikatai: padeda atsikratyti streso ir nugaros skausmų, šalina nuovargį, pakelia nuotaiką, spartina medžiagų apykaitą, didina lankstumą, stiprina imuninę sistemą, koreguoja netaisyklingą laikyseną, gerina judesių koordinaciją.

Prisilietimo galia

Japonai garsėja reiki terapijomis. Tai vienas alternatyviosios medicinos būdų, kuris turėtų padėti atkurti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Šis metodas remiasi energijų tėkmės principu – kai suvokiame skausmo ar nemalonių pojūčių priežastį, galime išlaisvinti užblokuotą energiją ir padėti kūnui apsivalyti nuo neigiamų emocijų.

 

Reiki terapija atliekama meistrui plaštakomis liečiant paciento kūno vietas, kuriose jaučiama įtampa. Taip perduodama gydančioji visatos gyvybinė energija, padedanti atsipalaiduoti, atsikratyti streso ir nerimo, harmonizuoti energinius centrus, atkurti dvasios balansą, šalinti iš organizmo toksinus ir stiprinti vidaus organų funkcijas.

 

XIX a. pradžioje reiki praktikas pradėjęs japonų gydytojas Mikao Usui ragino laikytis penkių dvasinių principų, kurie padėtų atsikratyti emocinių ir fizinių negalavimų: aš esu be pykčio, aš esu ramus, aš esu dėkingas, aš esu sąžiningas, aš myliu visus aplinkinius.

Aplinkos harmonija

Pajusti vidinę ramybę gali padėti ne tik įvairios kūno praktikos, bet ir erdvės, kurioje praleidžiame daugiausia laiko, harmonizavimas. Kinai siūlo išbandyti fengšui filosofiją, paremtą dviejų priešingybių – Yin ir Yang – sąveika. Veikdamos kartu šios energijos kuria harmoningą aplinką, kurioje jaučiamasi geriau, greičiau atsipalaiduojama ir nurimstama.

 

Kuriant erdvę pagal fengšui principus, daiktai išdėliojami tam tikra tvarka, skirtingoms zonoms taikomos jų paskirtį atitinkančios spalvos, pusiausvyra kuriama kampuotas formas neutralizavus aptakiomis, remiamasi penkių elementų sistema: medis, ugnis, žemė, metalas ir vanduo. Pasak šios filosofijos, namų erdvėje turėtų atsirasti daugiau augalų, gyvų gėlių, natūralių paviršių ir medžiagų, vertėtų atsikratyti daiktų, kurie kelia neigiamas emocijas, būtina nuolatos namuose palaikyti tvarką ir švarą, nes nešvara neigiamai veikia vidinį pasaulį bei emocijas.

Daniška pasaulėžiūra

Danija tituluojama viena laimingiausių tautų pasaulyje, sakoma, kad šios laimės paslaptis yra danų gyvenimo būdo ir džiaugsmo filosofija hygge. Šis terminas aprėpia laimę ir ją kuriančią bendrystę, saugumo jausmą, jaukumą bei gebėjimą džiaugtis akimirkomis. Kad žmogus jaustųsi laimingas ir jo neapniktų neigiamos mintys, svarbu atsikratyti vienišumo ir nesaugumo jausmo, daugiau laiko praleisti su kitais arba išmokti būti su savimi.

 

Sukurti vidinę ramybę ir pritraukti gerų emocijų pagal hygge galima itin paprastais dalykais. Skirkite vieną dieną draugams ir pakvieskite juos pasimėgauti namuose ruošta vakariene, išnaudokite vasaros galimybę maistą gaminti gamtoje, raskite laiko maloniam poilsiui su knyga, namuose dažniau uždekite jaukią nuotai-ką kuriančias žvakes.

 

Svarbu ir mus supančios medžiagos – vilkėkite natūralių audinių rūbus, kurie maloniai priglustų prie kūno, stenkitės namų aplinkoje turėti daugiau interjero detalių iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, įsigykite molinių indų, rinktinės tikro medžio ar akmens paviršius, papuoškite namus lauko gėlių puokšte. Galiausiai sulėtinkite gyvenimo tempą, leiskite sau tiesiog būti ir džiaugtis mažais dalykais.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame