Gyvenimo būdas

7 geriausi istoriniai filmai ir tikrais faktais paremtos istorijos

Kviečiame jaukiam vakarui išsirinkti istorinę kino juostą. Daugelis šių filmų paremti tikromis istorijomis.
Reading time 4 minutes
„12 vergovės metų“

„12 vergovės metų“ (12 Years a Slave), 2013 m., režisierius - Steve'as McQueenas.

 

Tikra istorija, kurią išgyveno ir užrašė juodaodis Solomonas Northupas dar XIX a. vykstant pilietiniam karui. Niujorke gimęs Solomonas sutinka dirbti cirke, kur turėtų griežti smuiku, tačiau jį pagrobia ir išgabena į Naująjį Orleaną, parduoda į vergiją. Vyras patenka pas žiaurų šeimininką, kur tenka kovoti už savo gyvybę ir orumą. Po dvylikos metų Solomonas sutinka žmogų, kuris suteikia jam vilčių vėl tapti laisvam.

„Šindlerio sąrašas“

„Šindlerio sąrašas“ (Schindler's List), 1993 m, režisierius - Stevenas Spielbergas.

 

Vokietis Oskaras Šindleris Antrojo pasaulinio karo metais sugebėjo išgelbėti daugiau negu tūkstantį žydų. Remiantis šia neįtikėtina istorija australų autorius Thomas Keneally parašė romaną, už kurį buvo apdovanotas Bukerio premija, o Stevenas Spielbergas sukūrė neabejotinai žinomiausią filmą apie Holokaustą. Vis dėlto svarbiausiu šių įvykių iniciatoriumi reikėtų laikyti odos dirbinių parduotuvės savininką Poldeką Pfefferbergą. Pats išgelbėtas Šindlerio, P. Pfefferbergas troško, kad žmonės išgirstų jo istoriją, todėl sužinojęs, kad jo klientas T. Keneally yra rašytojas, neabejodamas ja pasidalino.

„Karaliaus kalba“

„Karaliaus kalba“ (King's Speech), 2010 m., režisierius - Tomas Hooperis.

 

Mikčiojimas apsunkina gyvenimą ne vienam žmogui. Logopedai ne visuomet padeda ir kalbos sutrikimas tampa rimtu trukdžiu, ypač jei užimi rimtą postą. Pavyzdžiui, jei sėdi Anglijos karaliaus soste. Tačiau viskas gali pasikeisti, jei atsiranda nuoširdus ir atsidavęs kalbos specialistas, kurio negąsdina iššūkiai ir darbas su karališkosios šeimos atstovu...

 

 

„Amadėjus“

„Amadėjus“ (Amadeus), 1984 m., režisierius - Milošas Formanas.

 

Pagal Peterio Shafferio pjesę sukurtas filmas pasakoja apie paskutiniuosius Mozarto gyvenimo metus ir jo santykius su konkurentu Saljeriu. Tai filmas apie genijaus ir vidutinybės, talento ir niekingumo, jautrumo ir storžieviškumo kovą.

„Karo žirgas“

„Karo žirgas“ (War Horse), 2011 m., režisierius - Stevenas Spielbergas.

 

Šis filmas sukurtas remiantis 1982-aisiais išleistu rašytojo Michaelo Morpurgo romanu, tapusiu pagrindu Londono Nacionalinio teatro spektakliui ir vienam Brodvėjaus miuziklų. Šis kūrinys neretai vadinamas vienu iškiliausių kūrinių apie draugystę ir karą.

„Niujorko gaujos“

„Niujorko gaujos“ (Gangs of New York), 2002 m., reižisierius - Martinas Scorsese.

 

Amerika gimė gatvėse... Tai saga apie Amerikos gimimą, spalvingą jos istoriją. Filmo veiksmas vyksta Faiv Points’o rajone, tamsiame ir daugiatūkstantiniame miesto kampelyje, dorų piliečių vadinamame blogio ir chaoso centru. Būtent šitame „nusikaltimo rojuje” ir pasirodo jaunas airių imigrantas Amsterdamas Velonas.

„Sufražistė“

„Sufražistė“ (Suffragette), 2015 m., režisierė - Sarah Gavron.

 

Šis filmas nagrinėja moterų kovos už savo teises temą. Kūrėjai meistriškai pasakoja apie XX a. pradžioje Didžiojoje Britanijoje kilusį sufražisčių judėjimą, įvykių centre vaizduodami sunkiomis sąlygomis vienoje Londono skalbyklų dirbančią merginą, kuri, prisijungusi prie politinio judėjimo, stoja prieš britų ministrą pirmininką.

„Coco prieš Chanel“

„Coco prieš Chanel“ (Coco avant Chanel), 2009 m., režisierė - Anne Fontaine.
 

Gabrielle Chanel ir jos jaunėlė sesuo užaugo vaikų prieglaudoje. Nuo jaunystės jos pačios turėjo rūpintis pragyvenimu. Merginos tapo kabareto šokėjomis, o dienos metu užsidirbdavo siūdamos. Kartą Gabrielle, visų žinoma kaip Coco, bare susipažįsta su turtingu mergišiumi Etienne‘u Balsanu. Tarp jų užsimezga romanas. Vyras imasi globoti neturtingą merginą. Būdama maištingo charakterio, Coco greitai supranta, kad nenori būti vien gražiu žaisliuku ir imasi iš pagrindų keisti savo įvaizdį. Šokiruodama vyriško stiliaus apranga, ji revoliucingai žengia į mados pasaulį. 

Filmų aprašymai - Skalvija, Forum Cinemas

susiję straipsniai

Rekomenduojame