Gyvenimo būdas

7 paprasti dalykai, ką galime nuveikti Žemės labui karantino laikotarpiu

Balandžio 22 dieną minime Žemės diena, tad skirkime laiko paprastiems darbams, kurie padėtų šiai neįtikėtinai planetai, kurioje gyvename.
Reading time 3 minutes
Stephanie Deangelis iliustracija

1. Puoselėkite augalus namuose

Pavasaris – labai palankus metas puošti namus gyvomis gėlėmis, auginkite jas vazonuose, o  šiltą dieną leiskite gėlėms pasilepinti saulėtame balkone ar terasoje. Nepamirškite – kambarines gėles ir augalus reikia ne tik laistyti, bet ir nuvalyti nuo jų lapų dulkes.


 

2. Pasodinkite namų darželį

Darželis namuose arba balkone pareikalaus dėmesio ir pastangų, tačiau jos atsipirks su kaupu, kai galėsite mėgautis savo užaugintomis salotomis, prieskoninėmis žolelėmis ar daržovėmis. „YouTube“ rasite galybę patarimų, kaip pasirūpinti sodinukais, kaip sumeistrauti stilingai atrodančius lovelius, kaip galima užsiauginti daržovių ne tik iš pirktinių sėklų, bet ir nupjovus ir pasodinus tam tikras turimų daržovių dalis.


 

3. Pasirūpinkite daugkartiniais krepšeliais

Dabar visi siuva apsaugines veido kaukes, tačiau nepamirškite galimybės pasisiūti ir daugkartinių pirkinių krepšelių. Kalbame ne tik apie didelius krepšius, bet ir mažesnius, kuriais galėsite pakeisti vienkartinius plastikinius maišelius, į kuriuos dedate vaisius, daržoves ar saldainius.

 

4. Skirkite laiko spintų revizijai

Pertvarkykite namų spintas, spinteles ir stalčius – veikiausiai čia slepiasi galybė nenaudojamų daiktų, nuo pamirštų drabužių iki tuščių kvepalų buteliukų. Išsikuopkite slapčiausias namų kerteles ir pamąstykite, kaip kai kuriuos daiktus galite perdirbti. Galbūt iš nebenešiojamų marškinių pasisiūsite pirkinių krepšelį, švariai išplautas grietinės indelis puikiai tiks augalų žymėjimų juostelėms pasigaminti, iš tuščių stiklinių butelių, sujungus juos lauko lemputėmis, galima pasigaminti jaukiai šviečiančią girliandą, senus makiažo teptukus galite išplauti ir naudoti tapydami.

1587554061841189 img 0246
Stephanie Deangelis iliustracija

5. Pradėkite rūšiuoti

Jei leidžia galimybės, imkitės rūšiuoti atliekas. Gyvendami privačiame name įsirenkite lauke komposto dėžę.


 

6. Pasirūpinkite daugkartiniu kavos / arbatos puodeliu

Neretai užsisakote kavos išsinešti? Padėkite Žemei ir įsigykite daugkartinį puodelį karštiems gėrimams. Tai ne tik padės mažinti užterštumą, bet ir bus praktiška – ne vienas kavos baras siūlo nuolaidas tiems, kurie naudojasi savo daugkartiniais puodeliais.

 

7. Pasirūpinkite gamta

Tai labai paprasta, eidami pasivaikščioti į mišką pasiimkite maišelį ir pakelkite bent kelias rastas šiukšles. Nesvarbu, kad šiukšlė ne jūsų, visi gyvename viename pasaulyje ir jei nors vienas kasdien surinktume po vieną šiukšlę, miškas lengviau atsikvėptų.

susiję straipsniai

Rekomenduojame