Gyvenimo būdas

8 kino filmai su geriausiais garso takeliais

Muzika - neatsiejama kino juostų dalis, o šį kartą ji yra pagrindinis elementas. Prisiminkime skambiausius muzikinius filmus.
Reading time 6 minutes
Kadras iš kino juostos EVITA, YouTube stopkadras

Taip gimė žvaigždė

„Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born) – 2018 m. romantinė muzikinė drama, režisuota Bradley Cooperio, kurioje nusifilmavo ir jis pats, ir popmuzikos karaliene tituluojama Lady Gaga. Už filme skambančią dainą „Shallow“, kurią B.Cooperis parašė su Lady Gaga, jie gavo „Oskarą“.


 

Nebe jaunas kantri muzikos atlikėjas Džeksonas Meinas puikiai supranta, kad jo žvaigždė jau leidžiasi ir vis dažniau paguodos ieško butelyje. Tačiau vieną dieną jo gyvenime vėl atsiranda tikslas. Džeksonas sutinka Elę – nuostabias dainas kuriančią, tačiau jas dainuoti paniškai bijančią talentingą merginą. Pasitelkęs visas prieinamas priemones (ir truputį apgaulės), Džeksonas sugeba išvilioti Elę į sceną. Nugalėjus pirmąją baimę, Elės karjera šauna į viršų. 

Taip gimė žvaigždė

Operos Fantomas

„Operos Fantomas“ (The Phantom of the Opera) – 2004 m. britų ir amerikiečių muzikinė drama, sukurta pagal Andrew Lloydo Webberio 1986 m. to paties pavadinimo miuziklą. Filme vaidina Emmy Rossum, Gerardas Butleris, Patrickas Wilsonas, Minnie Driver ir kt.

 

Veiksmas prasideda 1870 m., kai Paryžiaus publika dievino scenos primadoną La Karlotą. Populiarios dainininkės ambicijas netikėtai užgauna naujieji Operos teatro vadybininkai ir turtingasis aristokratas Raulis de Čagnis. Po kelių kivirčų La Karlota su trenksmai palieka teatrą. Nelieka kito pasirinkimo kaip tik paskirti pagrindiniam vaidmeniui talentingą mergaitę iš choro, tad netikėtai išmuša jaunosios Kristinos Daae žvaigždžės valanda. Kartą persirengimo kambaryje žaviąją Kristiną prakalbina paslaptingojo žmogaus balsas. Čia prasideda kerinti, o kartu ir bauginanti meilės istorija.

 

Operos Fantomas

Vargdieniai

„Vargdieniai“ (Les Miserables) - 2012 m. romantinė muzikinė drama, režisuota Tomo Hooperio, kurioje vaidina Hugh Jackmanas, Sacha Baron Cohenas, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Amanda Seyfried, Russelas Crowe ir kt. Filmas pelnė „Auksinius Gaublius“ už geriausią miuziklą, geriausią pagrindinio aktoriaus vaidmenį ir geriausią antraplanės aktorės vaidmenį.


 

1980-aisiais Viktoro Hugo romano „Vargdieniai“ motyvais sukurtas to paties pavadinimo teatro miuziklas scenoje sukosi net 21-erius metus ir pelnė ilgiausiai teatro scenoje išbuvusio miuziklo vardą. Režisierius Tomas Hooperis ryžosi ekranizuoti garsųjį miuziklą ir 2012-ųjų pabaigoje pasauliui pristatė muzikinę dramą „Vargdieniai“. Filmas pasakoja istoriją apie neatsakingą meilę, sudužusias svajones, aistrą, pasiaukojimą ir žmogiškosios stiprybės jėgą. 

Vargdieniai

Čikaga

Čikaga (Chicago) – 2002 m. muzikinė kriminalinė komedija, režisuota Robo Marshallo, kurioje vaidina Queen Latifah, Richardas Gere'as, Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger, Lucy Liu.

 

40 JAV milijonų dolerių kainavusio miuziklo veiksmas vyksta 1929 metais. Garbės ir populiarumo siekianti varjetė dainininkė Roxie nužudo savo neištikimą draugą ir atsiduria kalėjime. Už grotų ji sutinka varjetė žvaigždę Velmą, kuri laukia teismo už savo meilužio ir sesers žmogžudystes. Būdama laisvėje Roxie labiausiai pavydėjo Velmos pasiektos karjeros, o dabar kalėjime turės su ja dalytis ne tik spaudos, bet ir žinomo advokato Billy Flynno dėmesiu.

Čikaga

Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas

„Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas“ (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) – 2007 m. kriminalinė drama, režisuota Timo Burtono, kurioje vaidina Johnny Deppas, Helena Bonham Carter, Alanas Rickmanas, Timothy Spallas, Sacha Baron Cohenas ir kt.

 

Vieno išradingiausių šiuolaikinio kino režisieriaus Timo Burtono intriguojantis „Oskaru“ apdovanotas filmas pasakoja apie kirpėją Svynį Todą, kuris, norėdamas atkeršyti, meistriškai žudo savo kirpyklos klientus, o panelė Lovett, čia pat įkūrusi kepyklėlę, padeda paslėpti jo skerdynių pėdsakus, kepdama pyragaičius iš žmogienos ir juos parduodama nieko nenutuokiantiems miestiečiams.

Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas

Evita

„Evita“ (Evita) - 1996 m. muzikinė drama, Alano Parkerio, kurioje pagrindinį Evitos vaidmenį sukūrė Madonna.

 

Eva Peron buvo nesantuokinė vargšės fermerės duktė. Dar būdama paauglė, ji prisidėjo prie populiaraus Tango dainininko Augustino Magaldi ir išlydėjo jį į Didįjį miestą, į Buenos Aires. Ambicingai siekianti sėkmės ir nepaisanti nelygių šansų Eva tampa kylančia radijo ir kino aktore, galų gale patenka į įtakingos Buenos Airių visuomenės ratą. Netrukus jos pavardę ima minėti drauge su kylančio politiko Chuano Perono pavarde. Pora susituokia. Peronas išrenkamas prezidentu, o šalia jo – įkvepianti jį Eva. Eva tampa aistringa peronizmo šalininke. Ji nenuilsdama dirbo stengdamasi padėti ir apginti šalies varginguosius ir kartu kurdama peronistinę Moterų partiją.

Evita

Mulen Ružas

„Mulen Ružas“ (Moulin Rouge!) - 2001 m. Bazo Luhrmanno režisuota muzikinė drama, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė Nicole Kidman ir Ewanas McGregoras. Už galybę nuostabių kostiumų ši kino juosta laimėjo „Oskarą“, filmo kostiumų autoriai - Catherine Martin, Angusas Strathie.

 

Kristianas - jaunas poetas, gyvenantis 1899-ųjų Paryžiuje. Degraduojančios bohemos aplinkoje, kabarete „Mulen Ružas" jaunuolis atranda tikrą deimantą – gražuolę kurtizanę Satin. Tarp Kristiano ir Satin įsiliepsnoja karšta meilė. Tačiau jai nelemta trukti ilgai...

Mulen Ružas

Kalifornijos svajos

„Kalifornijos svajos“ (La La Land) - 2016 m. amerikiečių romantinis muzikinis filmas, režisuotas Damien Chazelle, kuriame vaidina Ryanas Goslingas ir Emma Stone. Ši romantinė komedija laimėjo 6 „Oskarus“.

 

Mija dievina senuosius Holivudo filmus ir trokšta tapti aktore. Tačiau dabartiniame tų pačių tikslų siekiančių žmonių perpildytame Los Andžele tai nėra taip paprasta. Kol kas Mija pasiekė tik tiek, kad aptarnauja žvaigždes vienos kino studijos kavinėje. Su panašiomis problemomis susiduria ir jaunas džiazo pianistas Sebastijanas. Vaikinas svajoja atidaryti savo muzikos klubą, tačiau tam reikia didelių pinigų, tad muzikantas vakarais uždarbiauja kitiems priklausančiuose baruose.

Kalifornijos svajos

susiję straipsniai

Rekomenduojame