Gyvenimo būdas

5 pasaulio vietos, kurių gamta gniaužia kvapą, o nuotraukos užkariauja instagramą

Aplankykite vieną iš penkių kraštų, kurių neįtikėtini kraštovaizdžiai ne tik džiugins akį, bet ir dovanos nuostabias nuotraukas.
Reading time 3 minutes
Instagram / @outdoortones nuotr.

1. Vaivorykštinis kalnas Peru

Kai kalbama apie Peru, dažniausiai minima Maču Pikču vietovė – inkų XV – XVI a. tvirtovės griuvėsiai, tačiau šioje šalyje yra kur kas daugiau kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių. Vienas tokių – Vaivorykštinis kalnas, kuris pastaruoju metu itin vilioja turistus. Dar prieš milijonus metų susiformavęs kalnas iki šiol džiugina jo viršukalnę išvagojusiomis spalvinėmis juostomis. Deja, dėl pastaruoju metu padidėjusių turistų srautų, ši vieta atsidūrė pavojuje. Dalį kraštovaizdžio sunaikino turistų išminti takai ir įrengtos transporto stovėjimo aikštelės, problemas kelia ir į unikalų gamtos kampelį rankas tiesiančios kalnakasybos kompanijos, mat čia gausu vertingų mineralų.

2. Antilopės kanjonas JAV (Arizonos valstija)

Antilopės kanjonas – siauras uolos plyšys, išgraužtas stalkalnyje. Šis smiltainio kanjonas yra natūraliai susiformavęs gamtos kūrinys, kur ištisą dieną galite stebėti žaižaruojantį šviesos, spalvų ir formų šokį. Jis skirstomas į dvi dalis – aukštutinę ir žemutinę, turistus pastaruoju metu labiausiai vilioja aukštutinė kanjono dalis.

3. Lensois Maranjenseso nacionalinis parkas Brazilijoje

Šis nacionalinis parkas yra Šiaurės rytų Brazilijoje, jame plyti sniego baltumo dykuma, o dykumos kopos, pustomos vėjo, nuolat juda. Teigiama, jog oras šioje dykumoje yra pats švariausias Žemėje. Dykuma išvagota nesibaigiančiomis vėsiomis oazėmis ir turkio spalvos ežerais. Ji atsirado per tūkstančius metų: smėlis, kuris kaupiasi upių žiotyse, buvo nešamas vandenyno vėjų atgal į žemyną ir smiltelė po smiltelės formavosi dykuma. Kadangi dykuma yra greta Amazonės upės baseino, čia dažnai lyja, o metų pradžioje prasideda lietingasis sezonas. Vanduo susikaupia tarp smėlio kalvų ir sudaro žalsvu mėliu užburiančius ežerus.

4. Skaftafelio ledo urvas Islandijoje

Įspūdingasis Skaftafelio ledo urvas yra Islandijos pietuose, Skaftafelio nacionaliniame parke. Visą šio ledo urvo grožį galima pamatyti žiemą, po ilgai trunkančio lietaus – tuomet išryškėja melsva ledo spalva. Slenkantis ledynas čia suformavo tunelio tipo plyšį, kuris vilioja efektingais vaizdais, tačiau jame lankytis galima tik su gidu ir tik žiemos speigui sukausčius ledą, nes kitu metu ledo urvas yra labai nestabilus ir pernelyg pavojingas.

5. Banfo nacionalinis parkas Kanadoje

Šis parkas vadinamas seniausiu ir lankomiausiu Kanadoje. Dieną įspūdingas draustinis traukia milžiniškuose ežeruose atsispindinčiomis apledėjusiomis viršukalnėmis ir neaprėpiamais spygliuočių miškais, o naktį pasirodanti Šiaurės pašvaistė užgniaužia žadą.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame