Gyvenimo būdas

6 produktai yapč svarbūs stipriems ir žvilgantiems plaukams

Plaukai gali augti greičiau ir atrodyti sveikesni, jei šiek tiek pakeisite mitybos įpročius.
Reading time 3 minutes
Getty Images nuotr.

Svajojame apie greitai augančius, žvilgančius ir sveikus plaukus, tačiau dažnai tobulų plaukų efekto siekiame naudodami išorines priemones. Tai įvairius puoselėjantys kondicionieriai, kaukės, serumai arba aukšta temperatūra formuojantys prietaisai, kurie akimirksniu suteikia plaukams glotnumo. Visgi plaukai yra mūsų kūno dalis ir jiems ne mažiau nei pačiam organizmui svarbu, kuo maitinamės.

 

Mūsų oda, nagai ir plaukai yra sudaryti iš panašių baltymų, todėl plaukus stiprinančios ir gražinančios maistinės medžiagos yra naudingos ir odai bei nagams. Ekspertai pabrėžia, kad tinkama ir subalansuota mityba yra būtina sveikiems plaukams ir odai. O jei tinkamą mitybą derinsite su pakankamu miego ir skysčių kiekiu, rezultatai bus dar geresni.

 

Tiek odai, tiek plaukams ypač svarbūs yra antioksidantai, kovojantys su kūne esančiais laisvaisiais radikalais, pažeidžiančiais mūsų ląsteles. Jei laisvųjų radikalų kiekis organizme viršija antioksidantų lygį, ląstelėms gali būti padaryta oksidacinė žala. Ši būklė, vadinama oksidaciniu stresu, gali tiesiogiai pakenkti odai ir plaukams.

 

Prarastas žvilgesys, purumas, atsiradęs plauko šiurkštumas ar slinkimas – visa tai byloja apie netinkamai subalansuotą mitybą ir streso poveikį organizmui. Jei pastebėjote požymius, siūlome nedelsti ir papildyti kasdienę mitybą šiais produktais, gausiais naudingų medžiagų, kurios padės atkurti sveiką plaukų būklę.

 

1. ŠPINATAI

Plaukams reikalingos geležies yra gausu špinatuose. Juose yra ir vitaminų K, A, C, B1, B2, B6, E, taip pat mangano, cinko ir omega 3 riebalų rūgščių. Nepamirškite, kad žalios lapinės daržovės yra galingas antioksidantų, turinčių didelę maistinę vertę, šaltinis.

 

2. RAUDONA MĖSA

Raudonoje mėsoje yra daug vitaminų A, D ir B12, cinko ir geležies, todėl ji naudinga ir plaukams, ir nagams. Raudoną mėsą, kurioje yra daug baltymų ir svarbių maistinių medžiagų, reikėtų vartoti reguliariai, tačiau saikingai ir tinkamomis porcijomis.

 

3. MOLIŪGŲ SĖKLOS

Moliūgų sėklos yra puikus cinko šaltinis. Jei organizme nestigs cinko, plaukai augs greičiau ir nebeslinks.

 

4. AVOKADAI

Juose esantis vitaminas E apsaugo odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažeidimo ir teigiamai veikia plaukų augimą. Riešutai ir saulėgrąžų sėklos taip pat yra puikus vitamino E šaltinis.

 

5. KIAUŠINIO TRYNYS

Kiaušinio trynyje yra daug biotino (dar žinomo kaip vitaminas H arba vitaminas B7), kuris maitina odą ir plaukų folikulus. Kai trūksta biotino, plaukai tampa silpni, sukritę, praranda apimtį ir skilinėja.

 

6. LAŠIŠA

Lašišoje gausu omega 3 riebalų rūgščių, kurių mūsų organizmas pats nepasigamina. Šios riebalų rūgštys neleidžia plaukams išsausėti ir suteikia elastingumo. Taip pat lašišoje yra ir biotino.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame