Gyvenimo būdas

Ką galite nuveikti namuose, kai darosi nuobodu?

#StayAtHome – viena šiandien dažniausiai naudojamų grotažymų. Bet kaip įveikti kasdienį nuobodulį, jei negalite išeiti iš namų?
Reading time 6 minutes
Instagram / @victoriabeckham nuotr.

Dažnai skundėtės savo užimtu gyvenimu ir tūkstančiais įsipareigojimų? Ką gi, dabar galite daugiau laiko skirti sau. Išnaudokite laiką namuose savišvietai ir tobulėjimui, dažniau naršykite internete ne ieškodami naujienų apie pastaruosius epidemijos įvykius, o išmokite ką nors naujo, išmėginkite naujas kūrybines veiklas ir suformuokite naujus įpročius.

1. Pasirūpinkite savimi

Dabar tinkamas laikas leisti odai pailsėti ir kvėpuoti. Pamirškite makiažą ir skirkite daugiau dėmesio grožio rutinai. Kaukės, tonikai, kremai, šveitikliai – žvilgtelėkite, ką saugote vonios kambaryje, ir susikurkite asmeninį SPA centrą. Pasisemti idėjų, kaip išnaudoti natūralias priemones grožio puoselėjimui, galite iš instagramo paskyrų @leitalienne, @elena_accorsibuttini, @ dott.ssa_mariapiapriore ar @goop.

2. Apsipirkite internetu 

Apsipirkti dar niekada nebuvo taip paprasta ir patogu. Įsigyti visa, ko reikia, galite čia pat, tiesiog sėdėdama ant sofos, užsidėjusi paakių kaukę ir gurkšnodama žolelių arbatą. Pasidomėkite, kokios tendencijos vyraus šį sezoną ir neskubėdama pasidairykite interneto platybėse, kuo galėtumėte atnaujinti garderobą.

 

Naudinga:

Kelnių modelis, kurį privalu įtraukti į naujo sezono garderobą

Tamprės sugrįžo! Dabar ne tik sporto salėje, namuose, bet ir su elegantiškais švarkais

Ieškantiems praktiškumo ir stiliaus: grįžta maksi dydžio rankinės

Naujas madisčių grobis – kadaise vaikams gaminti bateliai

Geidžiamiausios naujo sezono „Bottega Veneta“ rankinės ir bateliai

„Must have“ pirkiniai: pavasario podiumus užkariavo klasikinės liemenės

 

Daugiau madingų pirkinių rasite www.lofficiel.lt rubrikose MADA ir PIRKINIAI.

 

3. Įpraskite sportuoti

Nors sporto klubai ir studijos uždarytos, aktyvumo pamiršti nereikėtų – sportuoti galite ir namuose. Nuotolinių treniruočių, įvairių stilių šokių pamokų ar jogos praktikų rasite ne tik „YouTube“, bet ir instagrame. Galite parsisiųsti iš išmaniųjų programėlių su treniruočių gidais, pratimų variacijomis, meditacijomis ar kvėpavimo pratimais. Rekomenduojame apsilankyti instagramo profiliuose @valentinalequeux, @sandysklarxfit, @ladyfit, @mrandmrsmuscle, @angoswede, čia rasite treniruočių, pritaikytų sportuoti namuose.

@mrandmrsmuscle

4. Pramokite naujų kalbų

„BBC Learning English“ yra „YouTube“ kanalas, siūlantis trumpus ir išsamius anglų kalbos kursus, nuo pradedančiųjų iki aukštesnio lygio. O svetainėje „Open Culture“ rasite galybę nuorodų, kur galima pasimokyti įvairiausių naujų kalbų, nuo kinų, prancūzų, vokiečių iki hebrajų ar senosios graikų kalbos.

5. Skaitykite

Šiais laikais, kai pasaulis sukasi beprotišku tempu, rasti laisvą minutę atsiversti knygai darosi vis sunkiau. Todėl išnaudokite karantino laikotarpį skaitiniams: jaukiai pledu apsisiautę ant sofos, mirkdami vonioje, krėsle su puodeliu arbatos ar gaudydami pavasarinius saulės spindulius terasoje.

 

Naudinga:

Atsisiųsti elektronines L'OFFICIEL LITHUANIA žurnalų versijas galite ČIA.

Atsisiųsti elektroninių knygų versijų galite ČIA.

Skaitmenėje platformoje rasite vertingiausias VU bibliotekoje saugomas kolekcijas

6. Rinkitės kokybišką kiną

Kada paskutinį kartą matėte tikrai gerą filmą? Gerų filmų ir serialų galite rasti ne tik „Netflix“, „YouTube“, „HBO“, bet ir įvairiuose suskaitmenintuose archyvuose. Skirkite vakarą atpalaiduojančiai komedijai, o kitą – įdomiam dokumentiniam filmui. Pasidomėkite ir senaisiais šedevrais, nuo pasaulinio garso režisierių darbų iki nebyliojo kino.

 

Naudinga:

Čia rasite daugiau nei 1000 retų filmų, kuriuos namuose galite žiūrėti nemokamai

Kino filmai, kuriuos vertėtų pamatyti kiekvienam mados gerbėjui

7. Kurkite

Apsižvalgykite - kokių kūrybinių priemonių turite namuose. Galbūt rasite siuvimo reikmenų, audinių, dekoro elementų, karoliukų, o gal teptukų, dažų ar kad ir nuo dėžių likusio kartono, ant kurio puikiausiai galite tapyti. Pieštukai, pastelės, akvarelė, tušas – pasitelkite visas priemones ir eksperimentuokite. Daugybę piešimo, siuvinėjimo, siuvimo ar megzimo pamokų rasite „YouTube“ platformoje.

 

Naudinga:

Svajojate apie garsių dizainerių batelius? Štai kaip galite pasigaminti juos pati

Siuvinėjimas kaspinais

8. Skirkite laiko kultūrai ir menui

Būdami namuose galite pamatyti didžiuosius pasaulio stebuklus, garsiausių meistrų darbus ir aplankyti dėmesio vertas virtualias parodas, išsimėčiusias po skirtingus žemynus. „Google Arts & Culture“ suteikia galimybę pamatyti daugybę eksponatų iš viso pasaulio, o kai kuriuos muziejus aplankyti virtualiai – tarsi vaikščiotumėte realiose parodų salėse. Kiti muziejai savo el. svetainėse patys talpina įvairiausių eksponatų archyvus, juose ne tik paveikslai, skulptūros, senovės dirbiniai, bet ir moderniojo meno kūryba.

 

Dar vienas kultūrinio kraičio lobynas - aukcionų namų svetainės. Sothebys.com, 1stdibs.com, Christies.com - šiose aukcionų svetainėse rasite įvairias kolekcijas rečiausių kūrinių, nuo vienetinių baldų, paveikslų, juvelyrikos dirbinių iki mados grožybių.

 

Naudinga:

„Google Arts & Culture“ muziejų ir galerijų sąrašą, kur galite apsilankyti su aktyviomis nuorodomis rasite ČIA.

4 muziejai: apžiūrėkite F.Goya'os, A.Warholo ir kitų menininkų darbus neišėję iš namų

15 retų rankinių, kurių kainos glumina - kai kurios brangesnės už butus

10 nuostabių žiedų sužadėtuvėms su išskirtiniais deimantais

Internete skelbiamas įspūdingas „Chanel“ grožybių aukcionas

Paryžiuje - juvelyrikos pažibos aukcionas su išskirtiniais dirbiniais

Daugiau naudingos informacijos, susijusios su karantino laikotarpiu rasite www.lofficiel.lta rubrikoje KARANTINAS.

susiję straipsniai

Rekomenduojame