Gyvenimo būdas

Naujoji Zelandija – pabėgimas į neatrastą rojaus kampelį

Kitoje kompaso pusėje, izoliuota ramybės, nutolusi nuo rūpesčių ši ilgo žalio debesies formos sala – tikras rojus žemėje.
Reading time 12 minutes

Naujosios Zelandijos Šiaurės saloje poilsiautojų laukia išskirtiniai viešbučiai, įrodantys, kaip puikiai čia gebama derinti natūralumą ir meną gyventi. Naujoji Zelandija – nauja prabangaus turizmo kryptis.

 

Erdvus oro uostas, laipinimo kortelė, neįtikėtinai patogus krėslas viename didžiausių ilgo nuotolio lėktuvų – kelionė prasideda. Po 24 valandų skrydžio apima keistas jausmas, kad laiko juostų skirtumas pavogė vieną gyvenimo dieną. Kiekvienas svajojame apie Naująją Zelandiją, bet ką iš tiesų apie ją žinome?

 

Sporto entuziastai pasakos apie galinguosius „All Blacks“ – šalies regbio komandą, kino mėgėjai emocingai nupasakos rūke paskendusius Jane Campion filmų peizažus, o štai bičiuliai vyno specialistai be paliovos kalbės apie klasikinį, bet labai skirtingą Marlboro „Sauvignons blanc“ vynuogių vyno skonį. Be visų šių klišių, Naujoji Zelandija – viena paskutinių žmogaus atrastų teritorijų – laukinės gamtos kraštas, sugebėjęs pasinaudoti savo nuošalumu ir neįtikimai įvairiu žemės paviršiumi, todėl tapo viena geidžiamiausių išskirtinio turizmo krypčių. Nėra nieko subjektyviau už prabangos sąvoką. Vieniems ji reiškia privačius lėktuvus ir išskirtines patirtis, kitiems prabanga – tai sėdėjimas užsimerkus pajūryje.

Naujoji Zelandija – viena paskutinių žmogaus atrastų teritorijų.

Daugiau nei 800 metų subtropiniame miške įsikūręs viešbutis „Treetops“ laukia senąją salos dvasią norinčių pajusti lankytojų.

Šiaurės sala turi viską ir paiso kiekvieno užgaidų – nuo elementariausių iki ekstremaliausių: veikiantys ugnikalniai, kuprotos pakrantės, geoterminiai stebuklai, subtropiniai miškai... Prie gamtos įvairovės derinasi ir aukšto lygio poilsiavietės, kurių įvairovė šalyje taip pat didelė.

 

Sveiki atvykę į Šiaurės salą – kunkuliuojantį Naujosios Zelandijos lopšį. Kelionė prasideda Salų įlankos regione – šiauriausiame salos taške. Ten, kur kapitonas Cookas 1769 m. nuleido inkarą, atvesdamas pirmuosius kolonistus iš Europos. Šiandien tą patį grožį atrandame iš oro, kai prieš tūpdamas nedidelis lėktuvėlis ima lėtėti ir prieš akis atsiveria 144 vandenyno salos, sudarančios įlanką.

Salų įlanka ir 144 jo salos, į kurias žiūrėdamas bandai įsivaizduoti kapitoną Cooką, atradusį šias žemes 1769 m.

Šiame rojaus kampelyje įsikūręs „The Landing Residences“. Trys nuomai skirti namai išdėstyti 1 tūkst. hektarų teritorijoje, kuri žaliuoja iki pat pakrantės. Į šią rezidenciją patenkama nedideliu keliu, vingiuojančiu per dirbamus laukus, kur, regis, iš ryto viskas buvo kruopščiai nuravėta. Čia taip gražu, net tobula.

 

Atitrūkę nuo tikrovės klausomės rezidenciją mums pristatančios Mélanie: vyno gaminimo namas, šeši privatūs paplūdimiai, regeneracinė bioįvairovės programa... Šis pasaulėlis atrodo toks tobulas, kad net įdomu, kas laukia toliau.

 

O toliau niekas nenuvilia: apačioje, prie pat vandens, pamatome elegantišką namą. Jo sienas dengiančios tamsaus medžio lentos primena senąsias šio regiono klėtis. Mūrinis kaminas, pridengta terasa, dideli į paplūdimį žvelgiantys langai namui suteikia šiek tiek modernumo.

Rašytojai, nuotykių ieškotojai ar paprasti turistai – pagalvota apie viską, kad keliautojai pajustų regiono dvasią.

Šios vietos prabanga – erdvė. Erdvė, skrodžianti ramius vandenis, nuostabius peizažus, pasiklystanti horizonte ir danguje, kuris toks mėlynas, kad mėlyniausio dangaus konkurse nusileidžia tik Rio de Žaneirui. Vasarą, turistiniu sezono metu, šį regioną lanko panašus skaičius turistų kaip ir Žydrąją pakrantę Europoje, tad „The Landing Residences“ siūlo tai, kas labai svarbu – istorijos ir kultūros kupiną ramybės uostą.

 

Tai, kas yra ant žemės, galima apžiūrėti pėsčiomis, dviračiu ar visureigiais. Jūroje pramogaujama su kanojomis ar 23 m katamaranu. Jo įgula – jaunų pensininkų verslininkų pora, į šį verslą investavusi visą laiką ir visas santaupas. Šioje salos dalyje nedarbo lygis beveik aukščiausias šalyje, tad prabangių namelių atsiradimas leido sukurti įvairiausių paslaugų ir darbo vietų: gidų, sodininkų, daržovių augintojų, vairuotojų.

Šios vietos prabanga – erdvė. Erdvė, skrodžianti ramius vandenis ir nuostabius peizažus.

Proga pasinaudojo ir China – ši moteris taip pat sulaukė pensijos ir nėrė į nuotykį. Tačiau, kitaip nei mūsų sutikta jūreivių pora, ji su vyru šalį maišo sausumos keliais ir limuzinu vežioja klientus. Veždama mus į naują vietą – už maždaug 30 km esančią „Kauri Cliff“ vilą, ji pasakoja mačiusi, kaip kito turizmas. Tradiciškai vietos keliuose matydavosi turistų kemperių ir jie niekur nedingo, bet dabar egzistuoja ir prabangesnis turizmas, kurio nori iš keturių pasaulio pusių atvykę pasiturintys poilsiautojai. Paklausta, kas, jos manymu, vilioja naujus turistus, ji ranka mosteli į peizažą ir atsako: „Atrasti naujų horizontų, naujų potyrių.“

Ant Ramiojo vandenyno kranto esanti „Kauri Cliffs“ vila – būtina visų golfo mėgėjų stotelė.

Žinoma, gamta graži, bet tai dar ne viskas. Siekdama išlaikyti keliautojų susidomėjimą, kiekviena poilsiavietė susikūrė savitą aplinką ir savitą braižą. „The Landing Residences“ savo soduose sukūrė Edeną, kuriame smagu atsigauti po laiko skirtumo, o štai „Kauri Cliffs“ vila tapo būtina stotele golfo mėgėjams.

 

Vilos sode – pasaulinio lygio į uolas besiremiantis aikštynas, kelios prabangios oazės, virš kurių, Ramiojo vandenyno fone, skrieja golfo kamuoliukai. Rezidencijos namas – pasakiška paparčių apsupta kolonijinio stiliaus vila su SPA, nesibaigiančiu baseinu ir 22 erdviais nameliais su privačiomis terasomis. Čia dirbantis personalas – daugiaspalvis: švedai, perujiečiai, prancūzai, vokiečiai – visi pasidavė salos galimybėms ir čia jaučiasi kaip namie. Vieniems namus primena fjordas, kitiems – palmių giraitė ar mirguliuojantis sudrumstos jūros vanduo, į kurį taip gera žiūrėti gimtajame Biarice.

 

Geografinė įvairovė pasitinka ir atvykus į Rotorua – svarbią maorių kultūros vietą, esančią 450 km į pietus. Tačiau šį kartą įspūdį daro ne peizažai, o kartus sieros kvapas, pasklidęs po lėktuvo kabiną. Geizeriai, šiltosios srovės, kunkuliuojantys purvo baseinai – besiveržiančios jėgos tiesiog užkariavusios šią vietovę.

 

Išlipusius iš lėktuvo mus pasitinka 12-kos metų mergaitė su tėvu. Į šalį jis jau seniai persikraustė iš Anglijos, tad jo dukra nė nemačiusi Europos. Mašina greitai paliekame miestą ir nedideliu keliu nyrame gilyn į drėgną mišką. Prietemos šviesoje kartais atrodo, kad riedame Vogėzų slėniais.

 

Vyras mums pasakoja apie gyvenimą šioje pasaulio pusėje, o jo dukra smalsiai stebi. „Ar tikrai jūs valgote sraiges?“ – pagaliau išdrįsta paklausti. Šiame miškingame regione ji mačiusi pačių įvairiausių gyvūnų, bet ne moliuskų valgytojų prancūzų...

Geizeriai, šiltosios srovės, kunkuliuojantys purvo baseinai – besiveržiančios jėgos, užkariavusios Rotorua.

Poilsis „Treetops“ name – išskirtinė patirtis, primenanti prabangų „Kauri Cliffs“ kurortą. Tik čia jokių pasivaikščiojimų palei įlanką. Čia vaikštoma subtropiniame miške, kuris šnara jau daugiau nei 800 metų ir kuriame įsikūrusios 8 šio kurorto vilos ir 4 kambariai pagrindiniame name.

 

Sugluminti augalijos didybės, lendame į pagrindinį pastatą. Jo grindys išklotos netašytu akmeniu, šen bei ten stovi Chesterfield kanapos, apstatytos masyvaus medžio staleliais. Pakabintos virš impozantiško židinio keturios raguotų žinduolių iškamšos, regis, stebi kiekvieną mūsų žingsnį.

Milžinišką pagrindinio „Treetops“ pastato dydį galima palyginti nebent su gausia jį supančia augmenija.

Kažkas tarp teksasietiškos rančos ir medžioklės paviljono – viešbutis „Treetops“ garantuoja išskirtinę patirtį.

Keista aplinka – kažkas tarp teksasietiškos rančos ir medžioklės paviljono. Bet būtent tai ir patinka keliautojams. Čia jie atvyksta iš toli, kad galėtų pajusti senąją salos dvasią, arkliais įveikti 70 km negrįstais keliukais ar stebėti vieną iš 400 rezervato elnių. O jei nesate medžiotojas, sekite paskui maorių virėją Charlesą Royalį. Jis pavedžios po mišką ir supažindins su protėvių virtuve, gardinama uogomis, paparčiais ir laukiniais šparagais, kuriuos patieks kaip garnyrą prie elnienos kepsnio.

 

Tai dalis Naujosios Zelandijos magijos – ši žemė dosni ir geranoriška. Štai iš visų čia augančių grybų rūšių nevalgoma tik viena. Vietos gyventojai didžiuojasi, kad šioje žemėje nėra nei gyvačių, nei vorų, nei jokių žinomų plėšrūnų veislių.

Pirmieji kolonistai saloje užveisė daug žinduolių veislių. Šiandien jų populiacija ribojama legalia, bet kontroliuojama medžiokle.

Nuotykių dvasia masina ne tik keliautojus. Tai pastebime pamatę jauną vaikį piloto kostiumu, iššokusį iš lėktuvo kabinos su mumis pasisveikinti. „Žmonės mano, kad esu labai jaunas, bet man jau 22-eji“, – sako jis, kai mes, nusileidę Velingtono oro uoste, pasiteiraujame jo amžiaus. Jaunystė šioje tolimoje šalyje – joks trūkumas. Kaip ir drąsa.

 

Po trumpo skrydžio iš sostinės sraigtasparniu atsiduriame „Wharekauhau Country Estate“ – idealioje vietoje kelionės pabaigai. Šis 2 tūkst. hektarų ir 4 tūkst. avių turintis ūkis įsikūręs tarp gražiausių Šiaurės salos peizažų. Nelygios uolos, žaliuojantys slėniai, pirmykščiai miškai, kalnai, paplūdimiai ir krištolo tyrumo upės – didinga geografinė padėtis, prie kurios puikiai dera ir britiškai elegantiška vila. Tad nieko keisto, kad būtent ją vienos kelionės metu pasirinko Kate Middleton ir princas Williamas.

„Wharekauhau Country Estate“ vilos virtuvei jaukumo suteikia britiško stiliaus elegancija.

Vila įsikūrusi svarbiame vyno regione, tad bus ir puiki vieta norintiesiems geriau susipažinti su vietos vyno rūšimis. Tai padės padaryti someljė Gregas. O jei nuotaika tingi ar oras audringas, viešbutis toks žavingas, kad viešnagė tikrai bus nepamirštama. Pastatas erdvus ir šviesus, jame daug svetainių ir bibliotekų, tad nesunku čia pabūti visiškai vienam.

 

Čia skanaujama vietoje auginamų ėriukų mėsos, pagardintos sodo daržovėmis ar laukiniais pankoliais. Vakarais sunku atsispirti pagundai kiek ilgiau pasėdėti terasoje. Įsitaisęs šezlonge, glostomas gaivaus vėjo, turbūt atskriejusio tiesiai iš ašigalio, mėgaujiesi svaiginančia mintimi, kad esi kitoje pasaulio pusėje.

Kelionės knygelė

Kaip nukeliauti?

„Singapour Airlines“ siūlo kasdienius skrydžius A380 tipo lėktuvu Paryžius–Oklandas per Singapūrą. Kiekvienas keleivis turi 27 cm skersmens ekraną ir daugiau nei 1 500 įvairiausių programų (vien filmų – 280!). Verslo klasės kėdės virsta tikrų tikriausiomis lovomis, o skrydžiui valgiaraštį sudarė 9 garsūs pasaulio šefai, tarp jų – Georges’as Blancas, įvertintas trimis „Michelin“ žvaigždutėmis.

Skrydis į abi puses – nuo 1 468 € ekonomine ir 3 800 € skrendant verslo klase, www.singaporeair.fr

 

Nakvynė

„The Landing Residences“

Salų įlankos regione esančiuose nameliuose gali apsistoti nuo 4 iki 12 asmenų. Nameliai įrengti prabangiai ir autentiškai, iš kiekvieno atsiveria nepamirštamas vaizdas į nedidelę Wairoa įlanką. Svečių čia laukia aptarnavimas pagal kiekvieno poreikius.

Nuo 145 € už naktį, www.thelandingresidences.com

 

„The Lodge at Kauri Cliffs“

Tai vienas įspūdingiausių golfo aikštynų pasaulyje, tačiau viešbutyje „Kauri Cliffs“ yra ir teniso aikštynų, veikia SPA, geros savijautos centras ir milžiniškas baseinas. Kiekvienas iš 22 apartamentų turi privačią terasą, iš kurios atsiveria Ramusis vandenynas.

Nuo 330 € už naktį, www.kauricliffs.com

 

„Treetops Lodge & Estate“

Netoli nuo karštomis versmėmis ir maorių kultūriniu palikimu garsėjančio Rotorua miesto, pačioje 800 metų girioje, įsikūręs „Treetops Lodge & Estate“. Čia siūlomos SPA paslaugos, medžioklė, pasivaikščiojimas pėsčiomis, jodinėjimas ar kelionės visureigiais, taip pat galima sužinoti maorių atskleistų gamtos paslapčių.

Nuo 641 € už naktį, www.treetops.co.nz

 

„The Farm at Cape Kidnappers“

Rytiniame salos krante, Hoko įlankoje, veikiantis prabangus ūkis. Akmuo ir medis čia harmoningai dera prie modernių baldų ir šiuolaikinio dekoro. Sutemus viešbutis siūlo keliauti ieškoti simbolinio šalies paukščio kivio.

Nuo 1100 € už naktį, www.capekidnappers.com

 

„Wharekauhau Country Estate“

Vaikštinėti po „Wharekauhau Country Estate“ – tai tarsi pasinerti į karaliaus Edvardo laikus. Autentiški baldai, milžiniškas židinys, daugybė salonų ir kriketo aikštynas, kuriame nesunku įsivaizduoti garsias Anglijos dvaro asmenybes.

Nuo 629 € už naktį, www.wharekauhau.co.nz

„The Farm at Cape Kidnappers“ panaudotos medžiagos primena senąsias regione dar veikiančias fermas.

Ką perskaityti?

François Édouard Raynal, „Oklando skenduoliai“ (pranc. „Les naufragés des Auckland“)

Patricia Grace, „Mutuwhenua“

 

Naudingi adresai

Salų įlanką pasiekti katamaranu – www.bucketlistcharters.co.nz

Pervežimas limuzinu Salų įlankos regione – info@blackrobintransport.co.nz

Jodinėjimas Hoko įlankoje – www.boutiquehorsetreks.co.nz

Maorių menas Rotorua mieste – Te Mauri Toi – talentingas tatuiruočių meistras ir žadeito skulptorius, temauritoi@yahoo.com.

Pagr. nuotrauka - Šiaurės salos krašte įsikūręs viešbutis „The Landing Résidences“ siūlo išsinuomoti tris privačias vilas, atokiai išdėstytas po 1 tūkst. hektarų teritoriją.

 

Fotografas - Chrisas Tubbsas

susiję straipsniai

Rekomenduojame