Gyvenimo būdas

Savaitgalio pabėgimas: laimingiausios tautos miestas – Stokholmas

Nors Stokholmas jau seniai matuojasi šiaurietiškos mados sostinės karūną, apie jį skaityti ir klausyti niekada nepabosta.
Reading time 6 minutes

Joks kitas miestas negali pasigirti tokia didele stilingų žmonių koncentracija ir skandinaviško dizaino begalybe. Taip pat nevalia pamiršti, kad švedai – laimingiausia tauta pasaulyje, o kai esi laimingas, iš lūpų nedingsta šypsena – klasiškas aksesuaras, kuris niekada neišeina iš mados.

Apsistoti – „ETT HEM“

Nedidelis 12 kambarių viešbutis įsikūręs ramiame gyvenamųjų namų kvartale. Interjere puikiai dera modernios ir vintažinės medžiagos – medis, oda, aukso spalvos aksomas, rudi ir kreminiai atspalviai. Gyvenamąjį namą verčiant viešbučiu nebuvo persistengta, jauki ir šilta namų atmosfera išliko, o tai gana retas atvejis viešbučiuose. Kino mėgėjams jis gali priminti Weso Andersono filmus su savo biblioteka, uždaru sodu, židiniu ir prigesintų spalvų estetika.

 

Adresas: Sköldungagatan 2, Stokholmas.

Dar verta išbandyti: „Nobis“, „Story“, „Lydmar“, „Miss Clara“, „Skeppsholmen“.

Viešbutis Stokholme „ETT HEM“

Valgyti – „EKSTEDT“

Vienas geriausių Švedijos šefų Niklasas Ekstedtas savo restorane unikalius patiekalus ruošia ant atviros liepsnos. Savo pirmąją „Michelin“ žvaigždutę „Ekstedt“ gavo dar 2013-aisiais ir nuo to laiko tapo geidžiama gurmanų apsilankymo vieta. Vėliau prie populiarumo prisidėjo ir „Netflix“ serialas „Chef’s Table“.

 

Restorane išskirtinė kokybė ir vietiniai produktai derinami su gardžiu vynu. Galima rinktis keturių arba šešių patiekalų degustacinę vakarienę. „Ekstedt“ nedidelis ir talpina tik 40 žmonių, todėl rezervacija būtina, kartais net prieš mėnesį. Jei pasiseks sutikti N. Ekstedtą, jis mielai aprodys virtuvę ir atsakys į rūpimus klausimus.

 

Adresas: Humlegardsgatan 17, Stokholmas.

Dar verta aplankyti: „Frantzén“, „Gastrologic“, „Adam / Albin“, „The Flying Elk“, „Oaxen Krog“, „Volt“, „Rutabaga“, „Imouto“, „Geen Rabbit“, „Matbaren“.

Pirkti – „NATHALIE SHUTERMAN“

Parduotuvė „Nathalie Shuterman“ gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų. Nors didžioji prekybos dalis ir perkelta į internetą, jų fizinė parduotuvė vis dar turi žavesio. Sunku jį prarasti, kai įžengęs į vidų sukiojiesi tarp Céline, Balenciaga, Tom Ford, Saint Laurent, The Row ar Miu Miu grožių. Vyriški ir moteriški drabužiai, batai ir aksesuarai gali stipriai patuštinti jūsų piniginę, bet vis tiek iš ten išeisite su šypsena. Gera rasti tai, kas verčia šypsotis.

 

Adresas: Birger Jarlsgatan 5, Stokholmas.

Dar verta aplankyti: „Acne Studios“, „Nordiska Kompaniet“, „Grandpa“, „Rodebjer“, „Aplace“.

Parduotuvė „Nathalie Shuterman“

Dizaineriai – „HOUSE OF DAGMAR“

Įkurtas trijų seserų ir pavadintas jų močiutės garbei, House of Dagmar kuria drabužius šiuolaikiškoms ir stilingoms moterims. Prekės ženklo dizainas – nešabloniškas ir rafinuotas. Kolekcijose susipina unikalus aukštos kokybės, modernumo ir jausmingumo derinys.

 

Mados namų išskirtinumas – megzti gaminiai, todėl kiekvieną sezoną rasite ypatingų mezginių. House of Dagmar mėgstamas skandinavių mados tinklaraštininkių, socialinių tinklų žvaigždžių ir modelių.

 

Virtuali svetainė www.houseofdagmar.com.

Taip pat verti dėmesio: Acne Studios, Rodebjer, Filippa K, ATP Atelier, Stine Goya.

Naktinėti – „RICHE“

Kadaise buvęs uždaras klubas, šiandien „Riche“ atviras visiems. Puikus kokteilių meniu, restoranas išalkusiems, muzika, aplinka, atmosfera – viskas alsuoja stiliumi ir elegancija. Restoranas ir baras įkurti dar 1893 m. bandant atkartoti legendinę „Café Riche“ italų bulvare Paryžiuje. Madinga vieta, kurią renkasi meno ir mados pasaulio atstovai.

 

Adresas: Birger Jarlsgatan 4, Stokholmas.

Dar verta aplankyti: „Le Bar Rouge“, „Berns“, „Spy bar“, „Sturecompagniet“.

„It“ mergina – BABBA CANALES @babba.c

Nors Babba Canales ir persikėlė gyventi į Niujorką, vis tiek tebėra laikoma Švedijos it girl. 2015 m. Babba buvo įtraukta į žurnalo „Forbes“ jaunų ir įtakingų „30 under 30“ sąrašą. Spėjusi padirbėti su akinių prekės ženklu Mykita, padėjusi „Uber“ įsilieti Švedijoje, prieš keletą mėnesių įkūrė savo viešųjų ryšių kompaniją „By Babba“. Ji dievina komfortą ir skandinaviškus mados prekių ženklus, nes jų elegancija ir minimalizmas puikiai dera su šiuolaikiškumu ir patogumu.

 

B. Canales dažniausiai dėvi neutralių spalvų drabužius, nors kartais ir įneša mažą vaivorykštę į savo ramią spintą – velkasi kostiumą su rožiniais sportiniais bateliais, nagus lakuojasi ryškiai, o akis paslepia po dideliais apskritais akiniais.

 

Dar verta stebėti: @elinkling, @carolineblomst, @carolinastorm, @columbinesmille, @linneklund, @linnhagglund.

Pamatyti – „FOTOGRAFISKA“

Įsikūręs Stokholmo širdyje, modernios fotografijos centras „Fotografiska“ yra vienas lankomiausių objektų mieste. Jame eksponuojami žinomiausių fotografų darbai, vyksta paskaitos ir mokymai pradedantiesiems bei pažengusiems fotografams. „Fotografiska“ įsikūręs Art Nouveau stiliaus pastate su autentišku plytų fasadu ir minimalistiniu interjeru. Graži vieta ir puikus turinys viduje.

 

Adresas: Stadsgardshamnen 22, Stokholmas.

Dar verta aplankyti: Stokholmo archipelagą, „Dramaten“, „Millesgarden“, „Sturebadet“.

Modernios fotografijos centras „Fotografiska“

Pagr. nuotraukoje - restoranas „Ekstedt“

Restorano, viešbučio, prekės ženklų, Instagram archyvų ir asmeninio albumo nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame