Gyvenimo būdas

Kodėl verta rinktis šilko patalus ir kaip atskirti kokybišką šilką?

Į skaitytojų klausimus atsako „L'Officiel Lithuania” grožio redaktorė Neringa Šimkutė.
Reading time 3 minutes
Kristina Petrick / Unsplash nuotr.

Ką manote apie šilko užvalkalus? Ar jie verti investicijos? Kaip išsirinkti?

 

Esu šilko patalų gerbėja, nes savo kailiu jaučiu privalumus. Šilkas – ne tik malonus liesti audinys, bet ir turi teigiamos įtakos odai bei plaukams. Tiesa, nėra jokių mokslinių įrodymų, pagrindžiančių neginčijamą šilko naudą grožiui, tačiau kartą pabandžius miegoti šilkuose nieko kito nebesinorės.

 

Šilko pluoštas sugeria mažiau drėgmės, todėl labai rekomenduojamas sausos odos ir plaukų savininkėms. Be to, dėl savo slidumo ir švelnumo jis gali apsaugoti nuo vadinamųjų miego raukšlių. Tai ypač aktualu toms, kurios miega ant pilvo ar šono ir atsikelia su įsirėžusiomis pagalvės žymėmis (būtent šis pokytis man akivaizdžiausias). Be to, teigiama, kad šilkas apsaugo plaukus nuo vėlimosi ir lūžinėjimo, yra atsparus pelėsiams, grybeliui bei dulkių erkutėms, nealergizuoja ir puikiai atlieka termoreguliacinę funkciją.

 

Renkantis šilko užvalkalus, pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į patį audinį. Tam, kad šilko užvalkalas atliktų savo grožio funkciją, rekomenduojama rinktis 100 proc. natūralų šilką. Geriausia – Mulberry. Būtent Mulberry šilkas yra laikomas aukščiausios klasės atstovu, išsiskiriančiu ypatinga kokybe ir ilgaamžiškumu.

 

Kitas svarbus niuansas – audinio tipas. Kalbant apie kokybiškiausius šilko užvalkalus, reikėtų ieškoti šarmezo (pranc. charmeuse). Šarmezas pasižymi ypatingu švelnumu ir lengvumu ir yra šiek tiek prislopinto blizgesio.

 

Dar vienas svarbus kriterijus – šilko tankis, matuojamas momais. Momai atskleidžia šilko tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Kuo momų daugiau, tuo šilkas yra tankesnis, sunkesnis, mažiau glamžosi ir ilgiau tarnauja. Patalynės užvalkalams dažniausiai naudojamas 16–22 momų šilkas.

 

Rinkoje galima rasti užvalkalų ir už 10, ir už 200 eurų, tačiau tikras, geras, kokybiškas šilkas mažai kainuoti negali. Jeigu šilko užvalkalas – įtartinai pigus, tai jau signalas, kad jis gali būti pagamintas ne iš tikro šilko ar apdirbtas ne rankomis, o mašinomis, kurios drasko šilką ir mažina galutinio produkto kokybę. Be to, procese gali būti naudojami prastesnės kokybės dažai, pigesnės apdailos detalės ir net nelegali darbo jėga. Tokie užvalkalai greičiausiai neturės kokybiškam šilkui priskiriamų savybių ir didelės įtakos nei miegui, nei odai ar plaukams neturės.

 

Šie techniniai rodikliai – geras atspirties taškas, tačiau prieš perkant šilko užvalkalus taip pat rekomenduoju pasidomėti gamintoju ir, jei yra galimybė, užvalkalą tiesiog pačiupinėti.

susiję straipsniai

Rekomenduojame