Gyvenimo būdas

Kaip susikurti išskirtinį socialinio tinklo profilį, kuris pritrauktų ne tik draugus?

Socialiniai tinklai jau senokai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Kaip susikurti profilį, patiksiantį ne tik mūsų draugams, kuriems ir taip patinka viskas, ką darome, bet ir tiems, kurie galbūt norės mūsų paslaugų ar prekių?
Reading time 7 minutes
Marina Klevienė, Shot by Lukas nuotr.

Įvaizdžio kūrimu socialinėje erdvėje užsiimanti fotografė Marina Klevienė (@marina.klevas) turi atsakymus ne tik į tai, kaip susikurti ypatingus socialinių tinklų profilius, bet ir kitus aktualius šios srities klausimus.

 

Kada pati supratai, kad įvaizdis ir jo formavimas socialiniuose tinkluose yra svarbus?

 

Anksčiau profesionalias nuotraukas žmonės darydavosi tik savo albumui arba namų sienoms papuošti, tačiau prieš kokius metus pastebėjau, kad vis daugiau žmonių ima suprasti socialinių tinklų galią ir kad vis dažniau jie kreipiasi dėl fotosesijų, kurių rezultatais vėliau galėtų pasidalyti socialinėje erdvėje. Savo karjerą pradėjau kaip portretų ir mados fotografė, kol supratau, kad tai, ką darau, ir tai, kas dabar tampa be proto aktualu, galima gražiai sujungti. Būtent tai mane paskatino ieškoti žinių apie įvaizdžio socialinėje erdvėje formavimą, apie tai, kaip tinkamai dėlioti turinį, efektingai naudoti nuotraukas, kad profilis atrodytų estetiškai „skaniai“.

 

Šiais laikais socialinėje erdvėje vyksta viskas: čia žmonės bendrauja, susipažįsta, kuria santykius, perka, parduoda. Turbūt nėra geresnės vietos parduoti savo paslaugas ar savo prekę, bet tam žmogus savo profilyje pirmiausia turi sukurti gerą turinį.

 

Kas, tavo akimis, yra geras turinys?

 

Pirmiausia – „kabinančios“, estetiškai sudėliotos nuotraukos. Turinys turi pristatyti jus kaip žmogų, kaip verslo vienetą. Nuotraukos turi atitikti tai, ką parduodate, jos turi kalbėti apie tai, ką pati siekiate pranešti.

 

Ne visi žmonės supranta, kad socialiniai tinklai jau seniai nėra tik kaimynui pasirodyti. Labiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kokį vizualų turinį kuriate. Norėdami suformuoti apie save nuomonę, turite atkreipti dėmesį į nuotraukas, jų kokybę, išdėstymą bei bendrą vaizdą. Jeigu savo profilyje tik chaotiškai sumesite nuotraukas, atrodysite tiesiog netvarkinga. Daugelis pamiršta, kad net ir būsimas darbdavys prieš priimdamas jus į darbą veikiausiai patikrins jūsų profilį „Instagram“ ar „Facebook“. Tad nuomonę apie save formuojate ne vien savo kaimynui, bet ir būsimiems savo pinigams.

 

Ne veltui sakoma, kad „pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“. Anksčiau pirmąjį įspūdį sudarydavome susitikę gyvai viešoje vietoje ar gatvėje. Šiais laikais esmė nepasikeitė, pasikeitė tik vieta. Dabar pirmąjį įspūdį daro jūsų profilis socialiniame tinkle. Sveiki atvykę į XXI amžių!

 

Įsivaizduokite plastikos chirurgą, į kurio profilį įlindusi randate šimtus nuotraukų iš vakarėlių ir draugų susibūrimų. Taip, puikiai suprantame, kad kiekvienas turime asmeninį gyvenimą, tačiau pamačiusi gydytoją su alaus bokalu ar kokteiliu rankoje vargu ar norėsite patikėti jam savo nosį. Ir tai susiję su visomis sritimis: grožio, mados industrija, verslo – sistema visur ta pati. Ir tik mes sprendžiame, koks turinys pasieks mūsų sekėjus.

Turinys turi pristatyti jus kaip žmogų, kaip verslo vienetą. Nuotraukos turi atitikti tai, ką parduodate, jos turi kalbėti apie tai, ką pati siekiate pranešti.

Vadinasi, pasakyme „įvaizdis yra viskas“ slypi daug tiesos?

 

Įvaizdis yra pinigai. Jis nėra viskas, tačiau tiesa ta, kad žmogų pasitinkame pagal jo išvaizdą ir tik tada klausomės, ką jis mums pasakys. Lygiai tokia pati taisyklė galioja ir socialinėje erdvėje: žmonės pirmiau pažiūri jūsų profilio nuotraukas ir tik tada, jeigu vizualus turinys užkabina, jie gilinasi į jūsų tekstus. Tad tikriausiai tik jums spręsti, svarbu tai ar ne. Jei įvaizdis jums nėra pinigai, darykite socialiniuose tinkluose, ką norite (šypteli).

 

Lietuvoje yra žmonių, kurie puikiai perkando socialinių tinklų žaidimo taisykles?

 

Man patinka, kaip savo profilį tvarko šios srities profesionalė, tinklaraštininkė Monika Ra. Taip pat su malonumu stebiu Viktorijos Siegel, Irinos Cybinos, Patricijos Gadžijevos paskyras – jos šiai veiklai atiduoda didelę dalį savęs, joms tai – darbas, kurį atlieka išties nuoširdžiai. Jos tiki tuo, ką daro, o tai – labai svarbu.

 

Ar daug kainuoja sukurti įvaizdį socialiniuose tinkluose?

 

Prieš rinkdamiesi fotografą įsitikinkite, ar jis supranta apie įvaizdžio kūrimą socialiniuose tinkluose, padiskutuokite su juo. 100 ar 200 eurų kainuosianti fotosesija, per kurią fotografas padarys dešimt jūsų vieno įvaizdžio nuotraukų, iš kurių panaudosite vos 2–3, tikrai neapsimokės. Jei fotografas išmano, ko reikia socialiniams tinklams, įsigilinęs į jūsų norus ir tikslus, nupieš jums gaires, pasakys, kiek ir kokius įvaizdžius panaudoti fotosesijoje, išrinks tinkamiausią lokaciją – jums užteks vos vienos fotosesijos, o teisingai atrinkus nuotraukas jų užteks mėnesiui.

 

Nesiginčysiu – kiekvienas gali ir pats fotografuotis, bet kreipęsi į profesionalų fotografą sutaupysite daug brangaus savo laiko. Vienu ypu padaryti 10–20 skirtingų nuotraukų, kurias galėsite naudoti mėnesį, yra labai didelis darbas. Reikia apgalvoti daugybę aspektų: lokaciją, drabužių derinius, pozavimą, oro sąlygas ir t. t. Ne paslaptis, kad žmonės, turintys savo verslą, prekiaudami savo paslaugomis ar prekėmis, dažniausiai to laiko tiesiog neturi. Dėl to nukenčia ir jų įvaizdis. Fotografas, dirbantis šioje srityje, jums padės: suras lokaciją, pateiks jums idėjų, net padės sudėlioti drabužių derinius – per vieną fotosesiją galima sukurti 3–4 skirtingus įvaizdžius, manau, vienam kartui to visiškai užtenka.

 

Nesiginčysiu – kiekvienas gali ir pats fotografuotis, bet kreipęsi į profesionalų fotografą sutaupysite daug brangaus savo laiko.

O ką daryti žmogui, kuris apskritai nemoka pozuoti ir bijo kameros?

 

Pozuoti nemoka praktiškai 97 procentai žmonių, bet tikrai negąsdinsiu jūsų – tapti modeliu nebūtina. Užtenka žinoti pagrindines pozavimo taisykles. Geras fotografas pats jus pamokys, pasakys, parodys, kaip atsisėsti, atsistoti, kur padėti rankas, kaip pakelti arba nuleisti galvą ir pan. Jei jums reikia labai konkrečių atsakymų, užsukite į mano „Instagram“ – manau, ten rasite viską, kas jus domina, o jei nerasite – mielai atsakysiu asmeniškai.

 

Į tave kreipiasi daug moterų, kokios jos?

 

Jos – stiprios moterys, žino, ko nori, ir gali tai sau leisti. Su savo klientėmis stengiuosi užmegzti ilgalaikius santykius, man svarbu, kad pradėti darbai tęstųsi, nenutrūktų bent jau iki tol, kol moteris pati išmoks pasirūpinti savo įvaizdžiu.

 

Kiek laiko skiri savo pačios paskyroms? Kam tenka daugiausia dėmesio?

 

Aš ir pati iš pradžių sėdėdavau naktimis. Viskas buvo nauja, todėl ir baimių netrūko. Esu fotografė, man paprasčiau būti už kadro, tad ir su pirmaisiais vaizdo įrašais teko gerokai paplušėti. Kiekvienas žingsnis suteikė drąsos, pasitikėjimo, su kiekviena „Instagram“ istorija darėsi lengviau – jei ir pradžių istorijas tekdavo perfilmuoti po dvidešimt kartų, dabar viskas pavyksta iš karto. Visko išmokstama, tereikia noro. Be to, visada jaučiau didelį vyro palaikymą, o tai šiame kelyje buvo ne mažiau svarbu.

 

Dabar jau tiek daug laiko skirti nebereikia, nes dažniausiai susidėlioju planą bent savaitei į priekį. Tačiau tiems, kurie to plano neturi, laiko tikrai reikės. Dabar daugiausia dėmesio skiriu savo įvaizdžio formavimui, nes supratau, kokia tai galia. Ir taip, nemeluosiu, dabar iš to uždirbu (šypteli).

 

susiję straipsniai

Rekomenduojame