Gyvenimo būdas

Sveikiausias desertas - ne tik skanus, bet ir naudingas odai

Kartais taip norisi gabalėlio ko nors saldaus. Kokį desertą rinktis, kad saldi akimirka turėtų naudos ir organizmui?
Reading time 1 minutes
Pexels from Pixabay

Jeigu norite sveiko ir saldaus užkandžio, rinkitės juodąjį šokoladą, jis ne tik pasaldins akimirkas, bet ir suteiks naudos organizmui. Kad juodasis šokoladas būtų naudingas, siūloma rinktis tokį, kuriame yra ne mažiau kaip 80-85 proc. kakavos. Jeigu kakavos bus mažiau, šokolade esantis cukraus kiekis atsvers jo teikiamą naudą. Svarbu ir tai, kad šokolado nepadaugintumėte – per dieną rekomenduojama suvalgyti 1-2 gabalėlius.

 

Juodasis šokoladas gausus organinių biologiškai aktyvių junginių, kurie veikia kaip antioksidantai, tarp jų yra polifenoliai, flavanoliai ir katechinai. Kakavos ir juodojo šokolado antioksidancinis veiksmingumas yra efektyvesnis nei mėlynių ar gyvybės eliksyru vadinamų kopūstinių palmių (acai) uogų.
 

Tyrimais įrodyta, kad juodajame šokolade esančios medžiagos gali pagerinti kraujotaką ir sumažinti kraujospūdį, mažinti trombų susidarymo pavojų, o kakavos flavanoliai ir augaliniai steroliai padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje.

1590667756271561 dark 2562840 1920
StockSnap / Pixabay nuotr.

Saldumynai ne vienam sukelia įvairias neigiamas odos reakcijas, nuo bėrimų iki spuogų, tačiau saikingai valgomas juodasis šokoladas gali kaip tik odą pagražinti. Juodajame šokolade esantys flavanoliai padeda apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Taip pat šokoladas padeda mažinti streso hormonų kiekį ir apsaugo nuo kolageno irimo. Kolagenas padeda išlaikyti odos stangrumą, jaunatviškumą ir minkštumą. Juodajame šokolade gausu vitaminų A, B1, C, D ir E, taip pat geležies ir kalcio, todėl šokoladas maitina odą iš vidaus ir padeda jai atkurti prarastą drėgmę.

susiję straipsniai

Rekomenduojame