Gyvenimo būdas

Kitokios atostogos: viešbučiai ir poilsio kompleksai tik suaugusiems

Atostogos greičiausiai ne vienam asocijuojasi su saulėje tviskančia jūra ir balto smėlio paplūdimiais, tačiau tobulo poilsio vizijos, nors ir regimos panašiuose kraštuose, gali būti labai skirtingos.
Reading time 5 minutes
„The Setai Miami Beach“ poilsio kompleksas Floridoje, Thesetaihotels.com nuotr.

Vieno išsvajotas paplūdimys bus laukinis, kuriame nerasi nė gyvos dvasios, kito paplūdimyje ant balto smėlio žais čirškiantys vaikai, dar kito naktinėje pakrantėje šėls šokių ištroškę kūnai. Skirtingiems pabėgimams – skirtingos vietos, šį kartą tos, kuriose vaikų krykštavimo nerasite.

 

Ieškodami apgyvendinimo atostogoms viešbučių aprašymuose kartais pamatysite prierašą „adults only“, žymintį, kad ši vieta skirta tik suaugusiesiems. Nors gali pasirodyti, tokia informacija nereiškia, kad viešbutyje aplink sukiosis nuogaliai ar poilsiautojus vienys fetišistiniai pomėgiai, tiesiog šiame viešbutyje nesutiksite vaikų, o kartais ir asmenų iki 18 ar 21 metų. Tad jei norite pailsėti be atžalų, ne kartą piktinotės į baseiną šokinėjančiomis neklaužadomis ar galų gale norite kaip reikiant pasilinksminti, „adults only“ viešbučių pasidairyti verta. Tiesa, rinkdamiesi atkreipkite dėmesį, kokiam tipui šis viešbutis priklauso.

Atgaiva kūnui, sielai ir meilei

Svajojantiems apie romantišką pabėgimą su mylimuoju – rojui prilygstančios poroms skirtos poilsiavietės, kuriose apgalvota kiekviena detalė, kad čia pasijustumėte tarsi romantiškame sapne. Nuo atskirų prabangių vilų su fantastiškais vandenyno ar kalnų vaizdais, jūsų privačioje terasoje atliekamų masažų, organiškai išaugintų vietinių maisto produktų, nesibaigiančio išlaikytų gėrimų pasirinkimo iki privačių vakarienių ant vandenyno kranto, kur visas paplūdimys priklausys tik jums.

 

Jeigu poilsio metu norite nepajudinti nė pirštelio, galite į savo apartamentus užsisakyti privatų liokajų, kai kur siūlomi ir porų psichologai, padedantys atostogų metu iš naujo atrasti vienam kitą ir sustiprinti tarpusavio ryšį. Pateikus savo norus ir atostogų tikslus jums bus paruoštos specialios tinkamiausių terapijų ir procedūrų rekomendacijos. Aukštos klasės poilsiavietės siūlo ypatingas procedūras kūnui bei sielai atgaivinti: energijos subalansavimas Reiki terapijomis, valančiosios ugnies ceremonijos, rytinės meditacijos poroms ant namelių stogų stebint tekančią saulę, harmonizuojančios dainuojančių dubenų skambesio ar poras suartinančios „Ying Yang“ terapijos, kurių metu atliekama hidroterapija, detoksikaciniai įvyniojimai ir refleksologija. Beje, tokio tipo viešbučiai siūlo išskirtines vestuvių ceremonijas ir padeda suorganizuoti nepamirštamas pasipiršimo akimirkas.

1563272169537480 the setai miami beach
„The Setai Miami Beach“ poilsio kompleksas Floridoje, Thesetaihotels.com nuotr.
1563272179426357 post ranch inn
Prabangus viešbutis tik suaugusiems „Post Ranch Inn“ Kalifornijoje, Postranchinn.com nuotr.
1563272329966913 zoetry agua punta cana endless privileges 1563272430965506 zoetry agua punta cana endless privileges
Specialiomis poilsio programomis garsėjantis kompleksas „Zoetry Agua Punta Cana – Endless Privileges®“, Zoetryresorts.com nuotr.

Ištroškusiems linksmybių

Kitą kryptį siūlo suaugusiesiems skirti vakarėlių viešbučiai (angl. party hotel), kuriuose jus pasitiks puikiai veikiantis belaidis interneto ryšys, kad galėtumėte čia ir dabar pasidalyti įsimintiniausiomis akimirkomis. Šiuose stilinguose gigantuose viskas dedikuota nepamirštamam siautuliui: šokiai per dienas ir naktis, barai ant baseinų įrengtose stiklinėse terasose ir ant stogų plytinčiose „lounge“ zonose, kiekvieną vakarą garsiausių didžėjų sukami ritmai, kai kuriuose viešbučiuose ir pasaulinio garso atlikėjų koncertai, į kurių pasirodymus bilietų taip paprastai negautumėte. Muzikos festivaliams prilygstantys vakarėliai rengiami ne tik viešbučiuose, bet ir jų paplūdimiuose, o norintiems patobulinti judesius siūlomos dieninės šokių pamokos.

 

Ieškantiems intymumo – kambariai su privačiomis sūkurinėmis voniomis, balkoniniai baseinai, baldakimais pridengtos poilsio zonos uždariems pasibuvimams ir galimybės linksmybes tęsti privačiose jachtose.

1563272662234081 temptation resort cancun 1
Linksmybių kompleksas „Temptation Cancun Resort“ Kankune (Meksika), Temptation-experience.com nuotr.
1563272668335438 temptation cancun resort
Linksmybių kompleksas „Temptation Cancun Resort“ Kankune (Meksika), Temptation-experience.com nuotr.

Vakarėlių viešbučiai siūlo ir programas, ilsinančias kūną nuo bemiegių naktų, yra galimybių atitrūkimą nuo rutinos suderinti su sveikesniu gyvenimo būdu: deguonies prisotinti kokteiliai, sveikų gėrimų alternatyvos, kūną dailinančios SPA programos, druskų kambariai, aromaterapinės ir detoksikuojančios procedūros. Į kai kurių viešbučių „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus įtrauktos neribojamos banglenčių, nardymo, burlenčių, sklandymo, plaukimo baidarėmis ir kitos aktyvios pramogos.

1563272867293151 breathless punta cana resort and spa unlimited luxury adults only
Pramogų ir poilsio kompleksas „Breathless Punta Cana Resort and Spa“ Dominikos Respublikoje, Breathlessresorts.com nuotr.

„Party hotel“ tipo viešbučiai puikiai tinka norintiems užmegzti naujų pažinčių arba tiesiog mėgstantiems bendrauti – čia neprasmuksite pro akis kieno nors neužkalbinti, todėl nuobodžiauti ir vienišauti neteks. Kad ir kurią kryptį pasirinktumėte, nuo griausmingosios nepamirštamais vakarėliais garsėjančios Ibisos iki naktiniais klubais ir kazino nusėto Kankuno – visur rasite vietų, skirtų niekada nepailstantiems.

1563272975101553 royal playa del carmen
Viešbutis tik suaugusiems „Royal Playa del Carmen“, Playadelcarmen.com nuotr.

Savęs paieškos

supančios aplinkos ir atrasti ryšį su savimi. Tokiems keliautojams gražiausiuose gamtos kampeliuose įrengti „glamping“ kategorijai priskiriami viešbučiai, o tiksliau – paprastučiai nameliai ir palapinės, priartinantys prie gamtos ir siūlantys prabangų stovyklavimą nuošaliose vietovėse.

 

Naujoji šių laikų prabanga – galimybė sustabdyti laiką, atsiriboti nuo materialumo, stereotipiškai praban-gą nusakančio pertekliaus ir patarnavimo kiekviename žingsnyje. Šiose poilsio vietose beveik nerasite aptarnaujančio personalo, mažai čia ir patogumų, tačiau visas dėmesys skiriamas harmonijai su gamta, terapijoms, skatinančioms pažinti ir priimti save, pailsinti sielą, atrasti ramybę ir atkurti asmeninį balansą.

1563273740416765 shash dine arizona1563274134984679 shash dine glampingas
Arizonoje, ekologiškoje navahų rezervate esančioje stovyklavietėje „Shash Dine“ skatinamas lėtas pasinėrimas į vietos kultūrą, Shashdine.com nuotr.

Apie turistų nusėtas ekskursijas tokiose vietose negali būti nė kalbos – čia jums bus pasiūlyti individualūs maršrutai vienam arba su antrąja puse, pažintys su vietine kultūra, meditacijos skambant gongams, maistas tik iš ekologinių vietos ūkių, paskaitos apie savęs pažinimą ir energijos valdymą, kelių dienų išvykos su nakvynėmis po žvaigždėmis ar „via ferrata“ – specialūs kalnų takai su įtvirtintomis pakopomis, lynais ir kitais patogumais, kad kopti būtų saugu.

 

Rytinė arbata tabaluojant kojomis ant skardžio, žvilgsnis į neaprėpiamus brangakmenių mėlynumo ežerus ir saulėlydžio stebėjimas užkopus į aukštikalnes – tai „glamping“ suteikiama prabanga, skirta tik suaugusiesiems.

1563274112534556 tipi valley algarve portugalija
Ieškantys vidinės ramybės ir ryšio su gamta keliauja į Algarvės slėnyje (Portugalija) esančią „Tipi Valley Surf & Yoga Eco Camp“ buriavimo stovyklą, Thebohoguide.com nuotr.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame