Gyvenimo būdas

Legendiniais vakarėliais išgarsėjusi vieta, skaičiavusi garsenybių nuodėmes

Freddie Mercury, George’as Michaelas, Kylie Minogue, Sade, Naomi Campbell, Grace Jones ir net Julio Iglesiasas devintajame dešimtmetyje šėlo legendiniame Ibisos „Pikes“ viešbutyje. Kodėl? Nes šios vietos šeimininkas buvo legendinis Tony Pike’as...
Reading time 9 minutes
Naomi Campbell, Freddie Mercury'is (Vida Press nuotr.), „Pikes Ibiza“ viešbutis, pikesibiza.com

Jo draugas Boy George’as sugalvojo jam pravardę, kuri tiesiog lipte prilipo – „Ibizos Hugh Hefneris“. Trys tūkstančiai romanų, sportiška išvaizda, Burtą Reynoldsą primenantys ūsai – Tony Pike’as puikiai atitiko apie jį sklandžiusias legendas. Tiesa, yra vienas skirtumas. Pusę amžiaus Hefneris darė verslą iš šviesiaplaukių „Playboy“ kiškučių, o Pike’as ištisą dešimtmetį tiesiog mėgavosi gyvenimu svajonių viešbutyje Ibisoje, netoli San Antonio kalvų, kurį renovavo savomis rankomis.

 

Kaip dažniausiai jis apibūdinamas? Kaip hedonistas. Tačiau jis nebuvo vien tik toks. Pirmiausia, Tony Pike’as buvo nuotykių ieškotojas, laisvas žmogus, dievinęs egzotines keliones, riziką, tolimas ekspedicijas. Jis gimė 1932 metais šiauriniame Londono priemiestyje, šešių vaikų šeimoje, pirmiausia jį sukrėtė tėvo mirtis, vėliau – brolių žiaurumas ir karas. Jis buvo vienas vaikų, kuriuos išvežė į kaimą, kad apsaugotų nuo Londoną suniokojusio bombardavimo. Negalėdamas pakęsti pokario depresijos, būdamas trylikos jis iš pradžių prisijungė prie prekybos laivyno, vėliau stojo į Karališkąjį. Tai buvo sunkūs išgyvenimai: Tony vėl patyrė ir išmoko valdyti vyrų žiaurumą, tačiau visų svarbiausia turėjo galimybę keliauti. Iš pradžių į Pietų Afriką, vėliau – į Australiją, kurioje apsistojo būdamas devyniolikos. Ten jis ėmė gaminti kepures, vedė, suprato, kad yra talentingas pardavėjas, ir užsidirbo pirmą rimtą pinigų sumą.

Tony Pike'as ir Grace Jones

Netikėtas atradimas

Kai viskas tarsi stojo į savo vietas, jam diagnozuota širdies yda – dviguba aorta. Instinktai nugalėjo ir T. Pike’as nusprendė nuo šiol per gyvenimą lėkti dviejų šimtų kilometrų per valandą greičiu: iš pradžių jis nusipirko meno galeriją, nedidelėje Papua Naujosios Gvinėjos saloje įsigijo ir netrukus pardavė vario kasyklą, tada – burlaivį, su kuriuo dar kartą apkeliavo pasaulį ir vos nenuskendo Bermudų trikampyje. Tai jį pastūmėjo dar kartą susituokti ir įsikurti Žydrojoje pakrantėje, kur šis ėmė bendrauti su galybe „Playboy“ įžymybių, kurioms pavydėjo gyvenimo būdo.

 

1978 metais, paklausęs draugo patarimo, jis prisišvartavo Ibisoje. Ten turėjo du tikslus – susirasti gyvenimo draugę (jos vardas bus Lynn) ir rasti, kur apsigyventi. Netyčia jis aptiko parduodamos 500 metų senumo tradicinės fermos skelbimą. Vietą jis įsimylėjo iš karto, tad įsigijo tuomet nei vandentiekio, nei elektros neturinčią fermą. Per dvejus metus Tony viską pakeitė – nuo santechnikos iki pagalvėlių, čia ėmėsi organizuoti vakarėlius draugams. Jie tapo tokie populiarūs, kad netrukus, jog čia patektum, reikėjo susimokėti. 1980-ųjų liepą jis įkūrė du viešbučio kambarius, kurių pamažu vis daugėjo ir ši vieta netrukus tapo mažu rojaus kampeliu su baseinu ir tokiu pat žydru dangumi, aukso spalvos sienomis, žaliais medžiais ir raudonu teniso kortu. Čia viskas taip gyva, kaip ir T. Pike’o noras švęsti ir mylėti.

Tony Pike'as ir Julio Iglesias

10-ojo dešimtmečio lovelasas

Kalbant apie avantiūras, reikia pridurti, kad tai buvo galantiškos avantiūros. T. Pike’as iš prigimties buvo viliotojas. Ir tam jam labai padėjo jo viešbutis, kuriame buvo ir alkoholio, ir narkotikų, ir merginų, ir glamūrinė dvasia. Į viešbutį žvaigždės ėmė tiesiog plūsti 1983 metais, nes grupė „Wham!“ ten nufilmavo savo vaizdo klipą „Club Tropicana“. Reikia pripažinti, kad George’o Michaelo ir Andrew Ridgeley parašyti žodžiai tobulai tiko šiai vietai: „Club Tropicana, drinks are free, Fun and sunshine, there’s enough for everyone“ (liet. „Tropicana“ klube gėrimai nemokami, linksmybių ir saulės čia visiems pakanka). Šiame saulėtame klipe George’as ir Andrew flirtuoja su dviem gražuolėmis (jų choristėmis Dee C. Lee ir Shirlie Holliman), o aplink baseiną Tony serviruoja kokteilius. G. Michaelas filmuojasi mūvėdamas baltomis glaudėmis, su akiniais nuo saulės (net naktį), tobula šukuosena ir įdegiu. Savo autobiografijoje „Mister Pikes: The Story Behind the Ibiza Legend“ („Ponas Pikes: Už Ibisos legendos slypinti istorija“) Tony prisipažino per šio klipo filmavimą turėjęs trumpą romaną su atlikėju, kuris baigėsi viso gyvenimo draugyste.

Tony Pike'as ir Boy George'as

Vaizdo klipui be perstojo sukantis ekranuose, viešbutį užplūdo garsenybės. Tarp jų – Mike’as Oldfieldas, Joan Baez, Frankas Zappa, Tony Curtis ar Brigitte Nielsen. T. Pike’as iš viso tuokėsi penkis kartus, susilaukė keturių vaikų, tačiau viešbučio šlovė privertė jį visiškai pamesti sveiką protą. Tarp tūkstančių žinomų jo romanų – Grace Jones, kurią sutiko vienos orgijos Niujorke metu. Su ja santykiai truko metus ir jam paliko pačių geriausių prisiminimų. Tame sąraše – ir atlikėja Sade, bet nėra Kylie Minogue, Tony dėl to labai liūdėjo, tačiau jie išliko artimais draugais. To net neslepiantis sekso maniakas, kartais biseksualus Tony vis dėlto hedonizmui visiškai nepasidavė ir vartojo labai nedaug narkotikų. Skirtingai nei jo svečiai, kuriems jis nurodė „BYOD“ taisyklę – „bring your own drugs“ (liet. atsivežkite savo narkotikų). Problemas su vietos policija padėdavo išspręsti bičiulis Julio Iglesiasas – žvaigždė garsėjo savo pasisakymais prieš narkotikus, o Tony su vietos komisaru (ir jo žmona!) susitaikė prie geros vakarienės stalo.

Tony Pike'as ir Grace Jones

Gyvenimo draugas iki mirties

Bet geriausiu jo draugu, su kuriuo, ko gero, santykis buvo jautriausias, buvo F. Mercury. „Queen“ atlikėjas į „Pikes“ viešbutį atvyko ilsėtis 1986-aisiais. Tony jį pasitiko rankas sumerkęs į cementą, šiek tiek nustebęs, nes apie šią žvaigždę nebuvo girdėjęs kalbant. Netrukus Freddie šią vietą praminė „namais toli nuo namų“, o viešbučio terasoje sudainavo pirmąją dainos „Barcelona“ versiją.

Tony Pike'as ir Freddie Mercury'is

1987 metais, sužinojęs, kad yra užsikrėtęs ŽIV, Freddie bičiulio paprašė suorganizuoti jam didžiausią visų laikų šventę. Savo knygoje Tony prisiminė: „Kai paklausiau apie šventės biudžetą, jis ėmė juoktis ir atsakė, kad tokio nėra. Kad, jei tik norime, galime užšaldyti baseiną ir padaryti čiuožyklą su drambliais. Jis norėjo, kad tai būtų beprotiška.“ Tad viešbutį tris dienas buvo užkariavę tūkstančiai milžiniškų juodų ir auksinių balionų, šimtai šampano butelių ir septyni šimtai juos išgerti sukviestų svečių, tarp kurių Kylie Minogue, Jon Bon Jovi, Boy George’as, Julio Iglesiasas, Grace Jones, Jean’as-Claude’as Van Damme’as, Robertas Plantas ir Naomi Campbell. Gimtadienio tortas buvo Gaudi suprojektuotos Barselonos Šv. Šeimynos katedros formos, o legenda pasakoja, kad fejerverkus buvo galima matyti iš Maljorkos. Beprotybė – taip mano net tie, kurie jau po Freddie iki šių dienų linksminasi šioje Ibisos vietoje.

Legenda prieš savo valią

Būdamas ir ekstazės dievu Dionisu, ir neblogu vizionieriumi, T. Pike’as, ko gero, pats pirmas sugalvojo viešbučio-butiko konceptą – dar prieš Ianą Schragerį ir jo „Studio 54“. Jis sugebėjo savo gyvenimo malonumus paversti pragyvenimo šaltiniu. Tačiau vieną dieną kažkas turėjo nutikti. Pirmasis skaudus smūgis buvo 1995-aisiais – pradėję ryškėti pirmieji AIDS simptomai. Liga jau buvo praretinusi draugų būrį. Gydytojas jam prognozavo penkerius metus, tačiau naujos kartos gydymas jam padėjo. Kita drama įvyko 1998 metais, kai Majamyje buvo nužudytas jo vyresnysis sūnus Dale’as. Tragedija įvyko per apiplėšimą, kai sūnus bandė parduoti viešbutį – Tony jau kurį laiką norėjo juo atsikratyti. Po šio smūgio Tony taip ir neatsitiesė.

Galiausiai viešbutį „Ibiza Rocks“ grupei jis pardavė 2010 metais. Dūzges ir akustinį koncertą čia netruko surengti „Primal Scream“, kurios klausėsi Kate Moss, plokšteles miksavo Idrisas Elba ir Jade Jagger, Lily Allen, Markas Ronsonas ir Fatboy Slim. Netrukus jie tapo naujaisiais nuolatiniais šios vietos svečiais. Normano Cooko (Fatboy Slim) teigimu, T. Pike’as buvo „didesnis už gyvenimą ir dukart didesnis linksmintojas“. Net pardavęs viešbutį, Tony jame iki gyvenimo pabaigos turėjo savo kambarį. 25-asis numeris jam buvo numatytas pardavimo sutartyje kartu su nemokamu maistu ir gėrimais. Jį dažnai buvo galima sutikti prie baro, kur maloniai bendraudavo su klientais, juokindavo juos anekdotais greta legendinio baseino arba ilsėdavosi sode su dviem katinais.

Tony likimą patvirtina virš viešbučio stovėjimo aikštelės ant baltos sienos esantis užrašas: „You can check in but you cant never check out“ (liet. „Gali užsiregistruoti, bet išsiregistruoti – niekada“). Viduje žybčioja kitas šiai vietai labai tinkantis užrašas: „Why the fuck can’t I have fun all the time“ (liet. „Kodėl, po galais, negaliu nuolat linksmintis“). O prie didžėjaus pulto galima perskaityti kito svajotojo, C. S. Lewiso, citatą iš Narnijos: „I belong here... Though I never knew it till now... Come further up. Come further in“ (liet. „Aš priklausau šiai vietai... Tik iki šiol to nežinojau... Ateik arčiau. Ateik giliau“).

 

Sukūręs savąjį olimpą šį pasaulį Tony paliko praėjusių metų vasarį, sulaukęs 85-erių, miegodamas. Paradoksaliai rami pabaiga šiam pasiutėliui, kurio gyvenimas vertas Holivudo scenarijaus ar bent „Netflix“ serialo. Juk jis tiek daug kartų nugalėjo mirtį, ligą, o svarbiausia – priešus. Viename vaizdo įraše jis dalijasi paskutine susimąstyti verčiančia mintimi: „The key to happiness is total freedom“ (liet. „Laimės raktas yra absoliuti laisvė“).

susiję straipsniai

Rekomenduojame