Gyvenimo būdas

Vestuvių tendencijos 2020-iesiems

Originalios, išskirtinės ir madingos vestuvės daugelio būsimų nuotakų svajonė. Keturios vestuvių planuotojos pataria, kas laukia ateinančiais metais.
Reading time 4 minutes

Ieško natūralumo

 

„Kiti metai dar labiau jaunavedžius paskatins nuo pompastikos ir didybės žengti link unikalumo, ieškant netradicinių pramogų, originalių vietų ar temų. Populiarės kamerinės vestuvės, kuriose svarbios detalės. Šventė nebūtinai bus labai didelė, bet įspūdinga savo dekoracijomis”, - tikina daugybę metų vestuvių versle besisukanti vestuvių planuotoja Inesa Borkovska.

 

Vestuvėse labai jaučiama nauja gyvenimo būdo tendencija rinktis ekologiškesnius daiktus, sveikesnius maisto produktus: „Poros stengiasi išvengti plastiko, renkasi perdirbamas medžiagas, daug žalumos. Vis dažniau vestuvės bus rengiamos danišku „hygge” stiliumi - jaukios, „naminės”, kuklios. Net ir spalvos bus natūralios, gamtos ir žemės atspalvių: jūros mėlynumo, žalia, ruda, smėlio, rausva ir balta.”

 

Nors vestuvės mažėja, biudžetai auga, todėl Inesa neabejoja, kad jie bus didesni nei praėjusiais metais. Jei šiais metais 50 žmonių vestuvės vidutiniškai kainavo nuo 15 iki 25 tūkst. eurų, tai 2020 metais paslaugų tiekėjų ir prekių kainos pakilo, ir tos pačios  kokybės vestuvės gali siekti  30 tūkst. ir daugiau. 

 

Vestuvių parodoje „Išteku.lt”, kuri vyks spalio 19 d., patarimus dalinsianti vestuvių planuotoja džiaugiasi, kad jaunavedžiai nebijo naujovių, noriai renkasi anksčiau nebandytas vietas ir pramogas.

1570195461020284 inesa borkovska
Inesa Borovska

Tradicijos nyksta

 

„KM Vestuvės” planuotoja Karolina Meginytė įsitikinusi, kad vis daugiau jaunavedžių užsinorės kuo įdomiau panaudoti apšvietimo galimybes, nes jų pagalba galima sukurti ypatingą nuotaiką ar net vestuvių temą.

 

„Kalbant apie naujoves, 2020-tais dar labiau jausis tradicijų keitimas kitomis. Atrodo, toks nepamainomas jaunųjų sutikimas jau šventės vietoje su duona ir druska, vis dažniau keičiamas kitomis tradicijomis, pavyzdžiui, torto prapjovimu! - pastebi patyrusi vestuvių planuotoja. - Dar vienas dalykais, kuris anksčiau buvo laikomas tradiciniu ir tiesiog privalomu, o dabar jo visai atsisakoma - šampano staliukai prie bažnyčios ir saldumynų stalai vestuvėse.”

1570195497533391 karolinakmvestuves
Karolina Meginytė

Renkasi užsienį

 

Vestuvės užsienyje - sparčiai populiarėjanti tendencija. Jei anksčiau jaunavedžiai „pabėgdavo” ir susituokdavo dviese, dabar jau į konkrečią šalį kviečiami artimiausi draugai ir giminaičiai.

 

Vestuves Prancūzijoje organizuojanti, įmonės „UP Mariages” įkūrėja Ugnė Pakalenkaitė pastebi, kad poros tokioms vestuvėms skiria panašiai, kiek ir Lietuvoje - 15-20 tūkst. eurų.

 

„Dar viena naujovė - vestuvės jachtose, kurios yra ir puiki pramoga, ir romantiška, ir puikiai atrodo nuotraukose. Be to, pastebiu, kad jaunavedžiai svečius vis rečiau sodina, o geriau renkasi kokteilio tipo šventę, nes tuomet svečiai greičiau „išsijudina”, bendrauja ir šoka”, - teigia vestuvių planuotoja. Lietuviai šventei dažniausiai renkasi pietų Prancūziją, forosesijoms kvepiančius levandomis laukus ar alyvmedžių giraites.

1570195663856756 kmvestuves1570195664048034 kmvestuves2
1570195575503384 km vestuves1

„Olga studio” vestuvių planuotoja Italijoje Olga Raskauskienė mano, kad vis dėl to vestuvių biudžetas šioje šalyje siektų 30-40 tūkst. eurų - tuomet pavyktų surengti individualią šventę su itališkais elementais.

 

„Kadangi čia saulėta ir šilta, tai kitais metais po ceremonijos bus populiariausia ne šampano staliukas, bet „gelatto” (it.ledų) vagonėlis ant ratų, kurio vaišės atgaivins visus po ceremonijos”, - pasakoja Olga.

 

Vis labiau lietuviai atranda ne pačius populiariausius Italijos regionus, kuri dažnai padiktuoja ir meniu, ir pramogas. „Kitų metų naujovė - tradicinį vestuvių tortą pakeis itališka torto improvizacija – skirtingų autentiškų itališkų sūrių tortas, kurio skonius ir pagardus suderins vietos sūrininkas”, - pasakoja vestuvių Italijoje planuotoja.

 

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vestuvės vis labiau individualizuojamos, atsisakoma įprastų šventės elementų, tradicijų ir standartinis vestuvių scenarijus 2020-tais, kuris tiko visiems, netiks niekam, todėl vestuvių parodoje „Išteku.lt” spalio 19 d. bus galima asmeniškai pasikalbėti su daugybe vestuvių planuotojų, fotografų vedėjų, vestuvių vietų atstovų, pramogų organizatorių ir sugalvoti, kuo jūsų šventė bus individuali ir išskirtinė.

susiję straipsniai

Rekomenduojame