Gyvenimo būdas

Madingojo Berlyno gidas: mada, menas, skanus maistas ir pramogos

Berlynas visai netoli ir jame galima rasti viską, ko reikia tobulam savaitgaliui: menas, istorija, mada, skanus maistas ir gausybė naktinių pramogų nenuilstantiems.
Reading time 5 minutes

Pirkti: „The Store“

Viskas, prie ko prisiliečia kūrybos vadovė Alex Eagle, mano akimis, tampa auksu. Jos pasaulio matymas, estetikos suvokimas ir išlavintas skonis daro stebuklus. Per du aukštus įsikūrusi „The Store“ yra „Soho House Berlin“ madingame Mitte rajone. A. Eagle teigia, kad jai norėjosi sukurti vietą, kur žmonės galėtų praleisti visą dieną: apsipirkinėti, dirbti, valgyti, gerti ar tiesiog gerai leisti laiką. Jausmas, lyg būtum svečiuose, tik viską – nuo degančių žvakių, grojančių plokštelių ar sofos, ant kurios sėdi, – galima nusipirkti. Dar, žinoma, galima pridėti, kad po tuo pačiu stogu gyvena The Row, Jil Sander, Proenza Schouler, Rosetta Getty, Junya Watanabe ir daug kitų ženklų.

 

Adresas: Torstrasse 1, Berlynas. Taip pat verta aplankyti: „Voo St ore“, „Da rklands“, „Andreas Murkudis“, „Superconscious“, „K St udio“.

Aps istoti: „Das Stue“

Įkurtas buvusiame Danijos ambasados pastate, prabangus viešbutis „Das Stue“ yra strategiškai puikioje vietoje. Interjeras kurtas ispanų interjero stebukladarės Patricios Urquiolos, restorano vairas perduotas taip pat ispanui Paco Perezui, turinčiam keturias „Michelin“ žvaigždutes ir galinčiam pasiūlyti 25 patiekalų degustacinę vakarienę, o jų SPA – vienas geriausių visame Berlyne. Viešbutyje yra 78 kambariai aukštomis lubomis ir parketinėmis grindimis, 11 iš jų turi terasas ir balkonus, apžvelgiančius Tiergarten parką.

 

Adresas: Drakestrasse 1, Berlynas. Dar verta apsistoti: „Soho House“, „Zoo“, „Gorki Apartments“, „Sir Sevigny“.

Valgyti: „Katz Orange“

„Katz Orange“ jau kurį laiką yra vienas populiariausių ir madingiausių Berlyno restoranų. Interjere susipina antikvariniai mediniai baldai ir Pietų Amerikos etniniai motyvai. Net ir pats pavadinimas, vokiškai reiškiantis „oranžinę katę“, atkeliavęs iš ten. Maistas ruošiamas iš vietinių produktų, išlaikant pagarbą gamtos ritmams ir atsakingai naudojantis jos resursais. Visa restorano filosofija paremta aistra maistui, vynui, gyvenimui ir žmogui.

 

Adresas: Bergstrasse 22, Berlynas. Dar verta paraga uti: „Grill Royal“, „Pauly Saal“ „Panama “, „Cocconi’s“, „Lode & St ijn“, „Nobelhart & Shmutz ik“.

IT GIRL: Veronika Heilbrunner, @veronikaheilbrunner

Buvęs modelis ir mados redaktorė, o dabar ir puikaus internetinio žurnalo „Hey Woman!“ įkūrėja Veronika Heilbrunner – viena ryškiausių gatvės mados žvaigždžių. Jos mokėjimas derinti iš pažiūros nesuderinamus dalykus, Converse sportinius batelius avėti prie Erdem, Chloé ar Valentino suknelių ir atrodyti rafinuotai pavertė ją viena labiausiai fotografuojamų mados savaičių viešnių. Man labai patinka jos romantiškas stilius su sportiniais prieskoniais. Beje, jei vis dėlto nuspręsite apsistoti rekomenduotame viešbutyje „Das Stue“, jo SPA galite sutikti ir Veroniką – tai viena jos mėgstamiausių vietų Berlyne.

 

Da r verta stebėti: @carodaur, @ma jawyh, @emilia. schuele, @vikyandthekid, @nett iweber, @mvb.

Dizaineriai: Gembalies

2013 m. dvi draugės Franke Gembalies ir Ekhatarina Iliadis nusprendė sukurti savo drabužių prekės ženklą, kuriame vyrautų griežti siluetai, aukščiausios kokybės audiniai, išskirtinė siuvinėjimo technika, minkščiausia oda ir rankomis megztas itališkas kašmyras. Taip atsirado Gembalies – vokiškas ilgaamžiškumo ir prabangos sinonimas. Dizainerės pačios tiesiogiai bendrauja su savo klientais, taip sukurdamos glaudžius ryšius ir išskirtinę patirtį.

 

Virtuali svetainė – gembalies.com. Taip pat vokiški: Jil Sander, Kostas Murkudis, Pré Studios.

Pamatyti: „Boros Bunker“

Meno kolekcininkas Christianas Borosas kartu su žmona, sūnumi ir daugiau kaip 700 meno kūrinių apsistojęs nacių statytame bunkeryje. Atmosfera, pastato istorija, aistra menui ir gyvenimui susipina į fantastišką visumą. Bilietus reikia įsigyti labai iš anksto, nes jie greitai išgraibstomi, vienu metu priimama ne daugiau kaip dvylika lankytojų. Tikrai verta pasistengti, palaukti ir pamatyti. Ch. Boroso istorija be galo įdomi, todėl dar siūlau atlikti namų darbus prieš atvykstant.

 

Adresas: Reinhardtstrasse 20, Berlynas. Dar verta pamat yti: Muziejų sala, „Esther Shipper“ galerija, „The Fuerle Collection“, „Helga Maria Klosterfelde“ meno galerija.

Naktinėti: „Victoria Bar“

Nors „Victoria Bar“ skaičiuoja jau 18-tus savo gyvavimo metus, viskas, kas jame vyksta, yra aktualu. Klasikinis baras, kurio sienas puošia gausybė įrėmintų printų ir modernaus meno kūrinių, sekmadieniais rengia savo legendines paskaitų serijas apie sofistikuotą alkoholio vartojimą. Smagu tiek pat, kiek ir rizikinga.

 

Adresas: Potsdamer Strasse 102, Berlynas. Dar verta užsukti: „Berghain / Pa norama Bar“, „Neue Odessa Bar“, „Monkey Bar“.

Instagram archyvų, gembalies.com, das-stue.com ir sammlung-boros.de nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame