Karantinas

Veido kaukes jau gamina ne tik užienio mados namai, bet ir Lietuvos

Mados pasaulį užplūdo veido kaukės, jas siūlo ne tik garsūs užsienio mados namai, tokie kaip „Marine Serre“, „Off-White“, bet ir lietuvių ženklai – „Airida Skrick“, „Robert Kalinkin“.
Reading time 3 minutes
„Getty Images“, „Airida Skrick“ ir „Robert Kalinkin“ nuotr.

Dar prieš įsibėgėjant naujajam koronavirusui, apsaugines kaukes jau siūlė jauna, o dabar ir labai populiari prancūzų dizainerė Marine Serre, dažnai siejanti savo kūrybą su aplinkosauga ir produkcijos perdirbimu. Nuo aplinkos užterštumo saugančiomis veido kaukėmis ji pradėjo prekiauti 2019 m. Gaminti kaukes dizainerę įkvėpė sportas, Marine yra dviratininkė, todėl šis saugojimosi nuo užterštos aplinkos klausimas jai buvo labai aktualus.

 

M. Serre kaukės gaminamos bendradarbiaujant su švedų kompanija „Airinum“, užsiimančia inovatyvių daugkartinių filtrinių kaukių gamyba. Pasak kompanijos, jų kaukių filtrai veikia apie 100 valandų, o paskui juos reikia pakeisti. Visgi ženklo „Marine Serre“ kaukių pati dizainerė nerekomenduoja naudoti apsaugai nuo virusų, tokios kaukės padės vengti veido lietimo ir, žinoma, taps įvaizdžio dalimi.

1584530699347264 capture
„Marine Serre“ kaukė, sudėtis - 100 prc. poliesteris, 260 Eur
1584530703503938 m
„Marine Serre“ kaukė, sudėtis - 100 prc. poliesteris, 260 Eur

Kaukes siūlo ir kitas populiarus jaunosios kartos dizaineris Virgilas Abloh. Jo prekės ženklas „Off-White“ prekiauja medvilninėmis kaukėmis po 70 Eur, oficialiame mados namų internetiniame puslapyje šios kaukės jau išparduotos. Tačiau el. aukcionų principu veikiančiame puslapyje stockx.com „Off-White“ kaukės perparduodamos dvigubai, trigubai ir dar brangiau.

Veido kaukes su filtrais gamina „Vogmask“ (San Franciskas), „Cambridge Mask Co.“ (Didžioji Britanija), „AusAir“ (Australija). Šiuo metu kaukės jau išparduotos, todėl jas galima užsisakyti tik iš anksto - laukiama papildymų.

 

Nesneniai veido kaukėmis pradėjo prekiauti ir Lietuvos dizaineriai. „Airida Skrick“ siūlo daugkartines kaukes, pasiūtas iš 5 sluoksnių audinio su reguliuojamomis ant ausų tvirtinamomis juostelėmis. Pasak dizainerės, kaukes galima prireikus išplauti ar dezinfekuoti. Į paštomatus kaukės siunčiamos nemokamai, o dėl papildomos informacijos ar užsakymų Airida kviečia susisiekti asmeninėmis žinutėmis.

 

Veido kaukes, dėvimas kaip stiliaus detalę, siūlo dizaineris Robertas Kalinkinas, el. parduotuvėje galima įsigyti juodo, balto ir juodo blizgaus audinio kaukes (kaina – 14,90 Eur). Pabrėžiame - tai nėra apsauginės kaukės. Tačiau visai neseniai dizaineris pranešė, kad jo ženklas pradėjo gaminti ir daugkartinio naudojimo medvilnines kaukes, kurias galima skalbti. 


„Suprantame, kad mūsų gaminamos kaukės nėra FFP3 lygio, tačiau manome, kad tai geriau nei apskritai nieko. Esu paruošęs lekalą bei išklotines trisluoksnėms kaukėms su galimybe įdėti sterilų įklotą į vidų (bintai, tvarsčiai ar kiti medicininės paskirties sterilūs gaminiai). Mūsų pasiūlymas pagaminti neatlygintai tiek, kiek sugebėsime per trumpą laikotarpį, išdalijus per gamybines siuvimo įmones, iš jų turimų arba mano suteiktų medvilnės žaliavų. Daugkartinio naudojimo kaukė gaminama iš 100 proc. medvilnės ir dviejų elastinių gumyčių. Jas bus galima skalbti aukštoje temperatūroje ir keisti įklotus, kad būtų galima naudoti vėl. Šiuo metu taip pat ieškau tinkamų filtrams medžiagų – galbūt sugebėsime pritaikyti kitas prieinamas žaliavas filtrų gamybai.“ - savo feisbuke rašo R. Kalinkinas.

 

susiję straipsniai

Rekomenduojame