Mada

11 pasaulinio garso dizainerių, kovojančių prieš natūralų kailį

Jau kurį laiką kalbama apie žiauraus elgesio su gyvūnais pasekmes ir kovą prieš gyvūnų auginimą kailio dirbiniams. daugybė mados namų vieni po kitų imasi kardinalių pokyčių.
Reading time 4 minutes

Natūralus kailis nuo seno buvo prabangos simbolis, tačiau šiandien pasaulis pamažu trina įsisenėjusius simbolius keisdamas juos naujais, atitinkančiais dabarties aktualijas. Jau kurį laiką garsiau kalbama apie žiauraus elgesio su gyvūnais pasekmes ir kovą prieš gyvūnų auginimą kailio dirbiniams. Daugybė mados namų vieni po kitų imasi kardinalių pokyčių išbraukdami kiekvieną natūralaus kailio gaminį iš savo kolekcijų, prognozuojama, kad prie atsisakiusiųjų naudoti tikrus kailius pamažu prisijungs dar šūsnis garsiausių dizainerių.

1. Vivienne Westwood

Mados panke vadinama dizainerė Vivienne Westwood savo kūrybai naudoti natūralų kailį atsisakė daugiau nei prieš dešimtmetį (2007 m.). Tai padaryti ją paskatino susitikimas su organizacijos PETA atstovais. 

2. Ralph Lauren

Dizaineris Ralphas Laurenas teigia, kad natūralus kailis niekada nebuvo esminis jo mados namų elementas. Tikras kailis naudotas labai retai - tik rūbų ar aksesuarų detalėms. Vis dėlto 2006 m. R. Laurenas višikai atsisakė natūralaus kailio net mažiausioms detalėms, šiandien mados namai renkasi tik dirbtinį.

3. Calvin Klein

Mados namai "Calvin Klein" - vieni pirmųjų, atsisakiusių natūralaus kailio, tokį sprendimą jie priėmė dar 1994 m. Dizaineris Calvinas Kleinas viešai paskelbė, kad natūralaus kailio naudojimas nedera su jo paties įsitikinimais ir nebetinka mados namų kūrybos krypčiai.

4. Stella McCartney

Dizainerė Stella McCartney - ryžtinga kovotoja už gyvūnų gerovę, savo kolekcijoms ji nenaudoja ne tik natūralaus kailio, bet ir odos bei plunksnų. Mados namų kampanija "Fur-Free-Fur" skatinana atkreipti dėmesį į tvariąją madą ir kovą su gyvūnų išnaudojimu mados rinkai.   

5. Tommy Hilfiger

2007 m. dizaineris Tommy Hilfigeris pareiškė, kad mados namai atsisako natūralaus kailio ir pamažu iš jo siūtus gaminius įsipareigoja pašalinti iš prekybos. 

6. Giorgio Armani

Italų dizaineris Giorgio Armani pranešė atsisakantis natūralaus kailio 2016 m. kovą. Netrukus remiantis nauja kompanijos politika natūralus kailis buvo pašalintas iš visų jo mados namų linijų: "Giorgio Armani", "Emporio Armani" ir "Armani Prive",

7. Gucci

Vienas netikėčiausių pastarųjų pareiškimų mados pasaulyje - 2017 m. "Gucci" sprendimas nebenaudoti natūralaus kailio. Ši kompanija anksčiau garsėjo ypač prabangiais tikro kailio gaminiais, tad žingsnis link gamtos gerbūvio ne vienam sukėlė nuostabą. Dabartinis "Gucci" dizaineris Alessandro Michele teigia, kad šiuolaikinės technologijos yra pakankamai pažangios, kad natūralų kailį būtų galima pakeisti ne mažiau kokybišku ir puikiai atrodančiu dirbtiniu.

8. Michael Kors

Mados namai "Michael Kors" iki 2018 m. gruodžio mėnesio įsipareigojo visiškai nutraukti natūralaus kailio naudojimą. Reikalavimas nenaudoti tikro kailio galioja ir praėjusių metų liepą "Michael Kors" grupei įsigytam prekių ženklui "Jimmy Choo".

 

 

 

9. Versace

2018 m. pavasarį Donatella Versace pareiškė, kad savo kūrybai natūralaus kailio nebenaudos. "Nenoriu žudyti gyvūnų, kad kurčiau madą. Tai neteisinga", - žurnalui "The Economist" sakė mados namų "Versace" kūrybos vadovė. 

10. DKNY

Mados namai "Donna Karan New York" kol kas atsisakyti natūralaus kailio dar nesiryžo, tai ketina padaryti kitąmet. Ne viena gyvūnų gerove besirūpinanti organizacija pastebi, kad vis daugiau dizainerių atsisako ar ketina atsisakyti tikro kailio sekdami garsiųjų mados namų "Gucci" pavyzdžiu. "Gucci" garsiai pareiškė, kad natūralis kailis - nebemadingas.

11. John Galliano

Mados namai "John Galliano" ketina irgi prisidėti prie sprendimo atsisakyti natūralaus kailio: "Šiandien nenorime produkto, norime etikos ir ženklo, kuris gintų mums svarbias vertybes".

Pagr. nuotrauka - mados namų "Stella McCartney" archyvas

susiję straipsniai

Rekomenduojame