Mada

Viruso pandemija smogė madai: garsūs mados namai skelbia bankrotus

Niujorke įsikūrę mados namai „Sies Marjan“ dėl finansinių problemų po pandemijos nusprendė užsidaryti.
Reading time 3 minutes
Mados namų SIES MARJAN nuotr.

Ankstyvą pavasarį „Covid-19“ tapo pasauliniu reiškiniu, pandemija skaudžiai smogė ne vienam verslui, neaplenkdama ir mados pasaulio. Gegužę pasigirdo kalbos apie žinomų ženklų pasitraukimą iš rinkos, kai kurie dar tikisi sulaukti greitų finansinių injekcijų, o kiti užveria duris visam laikui.

 

Amerikiečių mados ženklas „J. Crew“ tapo pirmąja garsia viruso pandemijos auka. Gegužės 4 dieną buvo pranešta apie įmonės restruktūrizaciją, esama situacija apibūdinta kaip „kritinis verslo procesų pertvarkymo etapas“. Nors pradėtas įmonės bankroto proceso inicijavimas, tai dar nereiškia, kad „J. Crew“ bus išbraukti iš mados žemėlapio, kol kas ženklas tikisi rasti investuotojus, kurie padėtų išsikapstyti iš finansinės duobės.

 

Amerikiečių prabangių universalinių parduotuvių tinklas „Neiman Marcus“ taip pat susidūrė su finansiniais sunkumais. Gegužės pradžioje pasklido kalbos, kad tinklas itin sunkiai dorojasi su pandemijos padariniais ir turi sukaupęs beveik 5 milijardų dolerių skolą. Tikimasi, kad „Neiman Marcus“ pavyks prikelti iki rudens.

 

Vyriškas kolekcijas kuriantys mados namai „John Varvatos“ pardavimų nuosmukį skaičiavo jau porą pastarųjų metų, o viruso pandemija situaciją dar labiau apsunkino. Nors šįmet „John Varvatos“ turėjo džiaugsmingai minėti mados namų 20-metį, gali tekti palikti mados verslą taip jo ir nesulaukus. Yra vilčių, kad po finansų restruktūrizacijos prekės ženklui pavyks išsilaikyti, tačiau dar prieš viruso nesklandumus ilgą laiką mažėję pardavimai leidžia daryti prielaidą, kad šie mados namai turėtų nuodugniai peržiūrėti ne tik finansus, bet ir įvertinti savo viziją.

 

Dar vieni mados namai, susidūrę su sunkumais, - garsenybių pamėgti „Sies Marjan“. Nuo pat atidarymo pradžios 2016 m. jiems sekėsi, tačiau 2019 m. pabaigoje skaudų ekonominį smūgį kirto amerikiečių prabangos prekių parduotuvių ženklo „Barney New York“ užsidarymas. „Barney New York“ turėjo ilgametę sutartį prekiauti „Sies Marjan“ kolekcijomis, deja, paskelbus bankrotą susitarimai ištirpo. Mados namai, remiami milijardierių Nancy ir Howardo Marksų, nepajėgė pakankamai anksti investuoti į mažmeninę prekybą, vietoje to rėmėsi didmenine. Pritrūkus finansų ir patirties versle „Sies Marjan“ nuspręsta uždaryti visam laikui, kurybos vadovas Sanderis Lakas apgailestavo, kad nepavyko išsaugoti prekės ženklo: „Svajonė, kurioje dirbome, išsipildė. Norėčiau padėkoti visiems, kurie metams bėgant skyrė „Sies Marjan“ savo laiką ir talentą. Kartu sukūrėme ženklą, kurio palikimas yra ne tik apranga ar kolekcijos, bet ir kiekvienas mūsų, kuris prisidėjome. Sprendimą uždaryti mados namus priėmėme skaudančia širdimi.“

susiję straipsniai

Rekomenduojame