Mada

Pavasario „topas“: laikas prisiminti batiką!

Bohemiškoji pavasario tendencija palieka muzikos festivalius ir užkariauja gatvės madą.
Reading time 2 minutes

Batika yra itin sena tekstilės dažymo technika, atsiradusi prieš porą tūkstančių metų, kildinama iš Indijos ir Indonezijos. Šiandien ji populiari visame pasaulyje ir 2019 m. pavasarį šturmuoja mados pasaulį.

 

Kadangi šio dažymo metu būdavo naudojami augaliniai dažai, batikos techniką itin pamėgo 7-ąjį dešimtmetį atsiradusi hipių subkultūra. Hipiai vertino natūralumą, dažniausiai drabužius ir aksesuarus dekoruodavo patys, paversdami juos vienetiniais. Tuo laikotarpiu batika dažyti rūbai ėmė sparčiai populiarėti ir netrukus tapo būtinu laisve ir nepriklausomybe alsuojančių muzikos festivalių atributu.

 

Batikos išskirtinumas – unikalūs spalviniai raštai, kurie atsiranda audinį dažant tam tikru būdu. Audinio vietos, kurių nenorima nudažyti, yra dengiamos vašku ar kita dažus blokuojančia priemone, kartais audinys suraukiamas ir tvirtai aprišamas siūlu, kuris neleidžia prasiskverbti dažams. Paskui audinys merkiamas į dažus, išdžiovinamas, o norimos vietos vėl padengiamos vašku arba aprišamos siūlu. Audinys vėl merkiamas į kitus dažus, išdžiovinamas. Taip atsiranda išskirtiniai batikos marginimai.

 

2019 m. pavasario ir vasaros kolekcijose batikos techniką prisiminė daugybė prabangos prekes gaminančių mados namų. Nuo „Prabal Gurung“, „R13“, „John Elliott“, „Collina Strada“, „Eckhaus Latta“ iki „Prada“, „Dior“ ir „Stella McCartney“.

 

Pavasario „must have“ batika dažytas rūbas – spalvingas megztinis, kurį siūloma vilkėti ir prie džinsų, madingųjų dviratininkų šortų, ir prie elegantiško pieštuko silueto sijono ar užsimesti ant lengvos šilkinės suknelės.

susiję straipsniai

Rekomenduojame