Mada

Londonas kviečia susipažinti su mados namų „Dior“ kūryba

Vasario 2 d. Londono Viktorijos ir Alberto muziejuje atidaryta paroda „Christian Dior Designer of Dreams“, kurioje pristatomi vieno iškiliausių dizainerių Christiano Dioro ir jo mados namų darbai.
Reading time 2 minutes
© Adrien Dirand

Šioje parodoje, veiksiančioje iki liepos 2 d., išvysite ne tik paties Christiano Dioro kūrinius, bet ir vėliau mados namuose „Dior“ dirbusių dizainerių palikimą. Nuo Jungtinės Karalystės princesės Margaret 21-ojo gimtadienio šventei sukurtos suknelės iki baltos haute couture suknios, kurią 2017 m. Kanų kino festivalyje vilkėjo Rihanna, – mados namų „Dior“ parodoje pristatomi darbai aprėpia septynis dešimtmečius kūrybos.

 

Per visą „Dior“ istoriją pasikeitė ne vienas šių mados namų kūrybos vadovas. 1946-1957 m. kolekcijas kūrė pats Christianas Dioras, jam mirus, dizainerį pakeitė kita prancūzų mados ikona Yves'as Saint Laurentas, tačiau šis „Dior“ namuose tekūrė trejus metus. 1960 m. kūrybos vadovu tapo prancūzas Marcas Bohanas, o 1989 m. kūrybinį vairą perėmė italas Gianfranco Ferré.

 

Beveik po dešimtmečio „Dior“ buvo patikėti talentingajam Johnui Galliano, kuriam dėl antisemitinių pareiškimų 2011 m. teko atsistatydinti iš pagrindinio dizainerio pareigų. Vos metams prie „Dior“ prisijungė Billas Gayttenas (tuo pačiu metu kūręs ir mados namams „John Galliano“). 2012 m. „Dior“ kūrybos vadovu tapo Rafas Simonsas, tačiau ir jis čia neužsibuvo – jau 2015 m. svarbiausiais mados namų dizaineriais tapo Serge'o Ruffieux ir Lucie Meier duetas. Galiausiai 2016 m. įvyko perversmas ir pirmą kartą į savo rankas „Dior“ kūrybą perėmė moteris, kuri dirba viena, – dizainerė Maria Grazia Chiuri. Jos naujos „Dior“ kolekcijos iki šiol stebina ir sulaukia daugybės pagyrų.

 

Kad ir kiek kartų keitėsi „Dior“ dizaineriai, visi jie turėjo tą pačią užduotį ir viziją: rūbais suteikti moterims drąsos, elegancijos ir pasitikėjimo savimi, tarsi papuošti jas karūna ir paversti karalienėmis.

Tags

mada

susiję straipsniai

Rekomenduojame