Mada

Stipriausios garsenybių draugystės, kuriančios mados veidą

Nepaisant didelės konkurencijos, mados industrijoje buvo sukurta ir tikrų draugysčių, suteikiančių šiam pasauliui savotišką žmogiškumo jausmą bei padovanojusių iškiliausių kūrybos momentų.
Reading time 5 minutes
Vida Press nuotr.

Įvairių profesijų mados industrijos atstovai, kalbėdami apie savo darbo specifiką, konkurenciją dažniausiai įvardija kaip neatskiriamą kasdienybės dalį. Pakliūti į neretai pernelyg glamūriškai pateikiamą mados pasaulį nori tūkstančiai žmonių, įsitikinusių savo asmenybės išskirtinumu, tad tikėtis šioje srityje užmegzti nuoširdžią draugystę gali pasirodyti net ir naivu. Visgi, nepaisant milžiniško konkurencijos šešėlio, lydinčio mados profesionalus kiekviename žingsnyje, mados industrijoje buvo sukurta ir tikrų draugysčių, suteikiančių šiam pasauliui savotišką žmogiškumo jausmą bei padovanojusių iškiliausių kūrybos momentų.

Anna Wintour ir Grace Coddington

Mados biblija tituluojamo žurnalo „Vogue USA“ vyriausioji redaktorė Anna Wintour – gyva legenda, tris dešimtmečius vadovaujanti šiam leidiniui. Visgi 2009 metais sukurtas dokumentinis filmas „The September Issue“ (liet. „Rugsėjo numeris“) pasauliui pristatė ir ilgametę „Vogue USA“ kūrybos vadovę Grace Coddington, kuri per pastarąjį dešimtmetį sulaukė vis daugiau dėmesio ir pati tapo savotiška ikona. Nenuostabu, kad A. Wintour viešai visuomet išreiškė pagarbą ne tik G. Coddington darbui, bet ir asmenybei, ne kartą įvardijusi, kad beveik tris dešimtmečius „Vogue USA“ praleidusi G. Coddington yra šio leidinio širdis ir siela.

santykiai tiek su pačiu leidiniu, tiek ir su A. Wintour tikrai nenutrūko. Gražus ir šiltas profesinis ryšys, virtęs draugyste, matomas ir visai neseniai pasirodžiusiame interviu, kuriame G. Coddington kalbina A. Wintour. Šio interviu metu A. Wintour įvardijo, kad būtent Grace talentas bei gebėjimas mados fotosesijų metu sukurti tikrą pasaką pačiai A. Wintour visuomet buvo tikras įkvėpimas ir priežastis, kodėl savo ilgametę kolegę nuožmioji A. Wintour iki dabar laiko geriausia visų laikų kūrybos redaktore.

Kate Moss ir Naomi Campbell

Praėjusio amžiaus pabaiga žymėjo supermodelių erą, kurią įkūnijo tikromis įžymybėmis tapę modeliai. Nors gandai apie supermodelių tarpusavio santykius ar pykčius niekada netilo, beveik tris dešimtmečius besitęsianti Kate Moss ir Naomi Campbell draugystė įrodo, kad net ir milžiniška konkurencija netrukdo puoselėti šiltus tarpusavio santykius.

K. Moss ir N. Campbell susipažino dar nesulaukusios 20 metų ir jaunas merginas iš karto suartino bendri išgyvenimai mados industrijoje, kurių paprasčiausiai negalėjo suprasti aplinkiniai. Per keletą dešimtmečių trukusias karjeras K. Moss ir N. Campbell tuo pačiu podiumu žingsniavo daugybę kartų, o 2018 metais, dėvėdamos derančius Louis Vuitton mados namų monograma puoštus lietpalčius, ilgametės draugės žengė podiumu ir kartu uždarė Louis Vuitton 2018 metų rudens ir žiemos kolekcijos vyrams pristatymą, taip tarsi įrodydamos ne tik supermodelių eros atstovių aktualumą šiandien, bet galimybę išlaikyti draugystę didžiausios konkurencijos modelių pasaulyje sąlygomis.

Donatella Versace ir Lady Gaga

Dainininkės ir aktorės Lady Gagos draugystę su Versace mados namais ir jų kūrybos vadove Donatella Versace galima išvysti daugelyje ekscentriškosios atlikėjos karjeros momentų, o žymiojo „Super Bowl“ pasirodymo metu pati Donatella ne tik padėjo atlikėjai sukurti įvaizdį, bet ir morališkai ją palaikė.

Gražus profesinis moterų ryšys, kurio metu Lady Gagai net buvo suteikta išskirtinė prieiga prie Versace kūrybos archyvo, virto artima atlikėjos ir D. Versace draugyste. Savo ruožtu už nuoširdų ryšį ir palaikymą Lady Gaga atsidėkojo D. Versace pačiu asmeniškiausiu būdu – dainininkės albume „Artpop“ galima rasti italų dizainerei dedikuotą dainą „Donatella“.

Kendall Jenner ir Hadid seserys

Pastarieji metai savotiškai revoliucionavo modelio profesiją, kurios milžiniška dalimi tapo aktyvumas socialinėje erdvėje ir naują lygį pasiekęs modelių viešumo poreikis. Tokiomis sąlygomis sukurtas draugystes galima stebėti tarsi realybės šou, kurį įkūnija Kardashian klano atstovė Kendall Jenner bei seserys Bella ir Gigi Hadid.

Šių merginų santykis apibrėžia draugystę skaitmeniniame amžiuje, kuriame privatumo ribos jau seniai išbluko. Visgi, nors toks viešumo lygis dažnai leidžia spekuliuoti informacija ar nuotraukomis, taip formuojant įvairiausius gandus, atrodo, kad merginos visuomet randa būdą, kaip išlaikyti asmeninį santykį ir per keletą metų įgavo savotišką imunitetą dažnai skleidžiamai dezinformacijai apie jų draugystę. K. Jenner ir Hadid seserys – tai šiuolaikinį modelio veidą įkūnijančios asmenybės, kurių santykiai suformavo viešos draugystės skaitmeniniame amžiuje fenomeną.

PRIMENAME!

 

Daugiau garsiausių mados pasaulio veidų, išskirtinių interviu ir naujausių tendencijų jūsų laukia žurnaluose „L'Officiel Lithuania“. Pasinaudokite AKCIJA ir užsiprenumeruokite 10 numerių už 8 kainą! Taip pat svetainėje www.lofficiel.lt galite įsigyti ir elektronines žurnalų versijas - ne tik naujausią numerį, bet ir tuos, kurių prekyboje jau neberasite. Kiekviename žurnalo numeryje 100 % mados savo skaitytojams rengia redakcijos Lietuvoje ir Paryžiuje. Metinė prenumerata - puiki dovana mados gurmanams! 

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame