Mada

Šis madingas raštas įtiks ir ieškančioms išskirtinumo, ir klasikos gerbėjoms

Klasikiniais galime vadinti ne tik drabužių siluetus, spalvas, bet ir raštus. Vienas elegantiškiausių, pavergusių dizainerius, – skaliko dantų piešinys, kuriuo mados namai margina ir vyriško kirpimo paltus, ir gracijos suteikiančius aukštakulnius.
Reading time 3 minutes
Vida Press nuotr.

Skaliko dantų raštas (angl. „houndstooth“), prancūziškai dar vadinamas vištos pėdele („le pied-de-poule“), išsiskiria ritmiškai pasikartojančiu geometrinių figūrų motyvu, primenančiu šuns iltis arba paukščio pėdsakus. Šį piešinį galima prilyginti ir laužytam kvadratui – jei žiūrėsite iš tolo, smulkios detalės susilies, o raštas sukurs šviesių ir tamsių kvadratų žaismą.

 

Patikrinta laiko

„Houndstooth“ raštui būdingiausias juodos ir baltos spalvų derinys, būtent toks dominuoja ir žiemos sezono kolekcijose. Šis spalvinis variantas ne tik atrodo elegantiškai, bet ir yra labai universalus, juo marginti rūbai puikiai dera tiek prie neutralių, tiek prie ryškiaspalvių drabužių. Stilingai atrodysite ir derindama kelis skaliko dantų raštu margintus drabužius, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad raštų proporcijos skirtųsi, kitu atveju bendras derinys gali virsti marga dėme, kuri „praris“ jūsų kūno formas.

1583951795900158 vida press 18.03925986

Raštų proporcijų žaidimo verta pasimokyti iš mados legendos Alexanderio McQueeno. Vienas įsimintiniausių jo mados šou, kuriame demonstruoti skaliko dantų raštu marginti deriniai iki šiol pateikiami kaip puikūs laikui nepavaldžios elegancijos pavyzdžiai, buvo 2009 metų rudens ir žiemos kolekcija. Čia podiumu žengė teatrališkai papuoštos manekenės, nuo galvos iki pirštų galiukų padabintos „houndstooth“ raštu margintais drabužiais ir aksesuarais.

 

1583951971161115 alexander mcqueen vida press 18.00921657
ALEXANDER MCQUEEN 2009 metų rudens ir žiemos kolekcija, Vida Press nuotr.

Spalvų versmė

Susikoncentruoti tik į juodą ir baltą nereikėtų, nes mados pasaulis siūlo ir spalvingesnių madingo rašto variacijų. Juoda ir raudona, balta ir vyšninė, geltona ir juoda, mėlyna ir balta, pilka ir oranžinė – svarbiausia išlaikyti spalvų kontrastą, kuriantį išraiškingą languotumą. Šiandien populiarūs spalvotu skaliko dantų raštu marginti klasikiniai švarkai. Mados namai House of Holland, Alessandra Rich ir Balenciaga siūlo elegantiškus ilgintus, o Chanel ir Gucci – trumpintus, kuriems būdinga vintažo stilistika: mažos pridėtinės kišenės priekyje, rankogalių ir apykaklės atvartų apsiuvai, didelės auksinės sagos.

1583952131417990 1552551006613860 cha lb fw19 044
CHANEL, mados namų nuotr.

Jeigu jums artimesnis laisvalaikio stilius, ieškokite „houndstooth“ margintų platinto silueto paltų, džemperių, oversized megztinių (jie ypač derės su midi ilgio sijonais ir standžios odos ilgaauliais). Jei norisi būti stilingiausia sporto klubo nare, įsigykite šiuo raštu margintą jogos kostiumėlį.

 

Detalės

Pagyvinti įvaizdį galite ne tik madingai margintais drabužiais, bet ir detalėmis. Vėsesnę dieną labai pravers platus languotas šalikas, elegantiškos pirštinės ar kepurė. Nepraleiskite pro akis ir šiuo raštu margintų aukštakulnių, jie taps modernia klasikinių juodų ar kūno spalvos batelių alternatyva. 

Drabužių ir aksesuarų nuotraukos - Net-a-Porter.com, Mytheresa.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame