Mada

4 jaunieji mados talentai, kuriuos verta sekti

Jau įsitvirtinę ar ką tik išgirsti vardai – visi jie jau spėjo įrodyti turintys potencialo ir parako. Be jų mados pasauliui būtų sunku.
Reading time 3 minutes
Vida Press nuotr.

Anthony Vaccarello, Saint Laurent

Daugiau nei dvejus metus mados pasaulyje įsitvirtinęs Anthony tapo antruoju grupės „Kering“ taikiniu po manevro mados namų Gucci meno vadovu paskirti Alessandro Michele. Iš Briuselio kilusiam Anthony Vaccarello naujosios pareigos – nemenkas asmeninis iššūkis, žinant, kad jam tik 36-eri, o profesinė patirtis tesiekia dešimt metų. Tačiau šio mados maniako ir darboholiko taip lengvai neišgąsdinsi. Nors A. Vaccarello tapo legendinių mados namų kūrybos vadovu, jam spaudimas patinka, o rezultatai nenuvilia. Jo kūryba pagal kiekvieno pageidavimus rokeriškai seksuali.

Danielis Lee, Bottega Veneta

Paskirtas praėjusį birželį, šis jaunas „Central Saint Martins“ mados mokyklos absolventas prie Bottega Veneta prisijungė praėjus vos porai dienų po to, kai mados namus paliko Tomas Maieris. Italų mados namuose praleidęs 17 metų, vokietis pasitraukė, nusprendęs pozicijas užleisti jaunajai kartai.

 

Jo įpėdinis žinias gludino mados namuose Maison Margiela ir Balenciaga, o pastaruoju metu kartu su Phoebe Philo rūpinosi Céline dizainu. Pirmąją savo kolekciją Danielis Lee pristatė Milane 2019 m. vasarį. Mados namus Bottega Veneta valdanti grupė iš jaunojo dizainerio tikisi jaunatviškumo ir gyvybingumo – kad mados namai taptų milaniečių gyvenimo dalimi, lygiai taip, kaip pavyko atnaujinti Gucci, kai prekės ženklui ėmėsi vadovauti Alessandro Michele.

Luke’as ir Lucie Meieriai, Jil Sander

Kartu ir darbe, ir gyvenime. Ir nė už vieną bendrą žingsnį Luke’as ir Lucie Meieriai neturi raudonuoti. Ji, padirbėjusi mados namuose Louis Vuitton ir Balenciaga, prisijungė prie Dior, kur pamainomis su Serge’u Ruffieux ėmėsi kūrybos vadovo pareigų. Jis, aštuonerius metus bendradarbiavęs su Supreme, pastaruoju metu ėmėsi kurti gatvės stiliaus ženklą OAMC.

 

Bet štai vieną dieną miestietiška Luke’o visata susitiko su aukštosios Lucie mados švelnumu. Duetas kaipmat patraukė Jil Sander dėmesį, mat mados namai kaip tik ieškojo, kaip atsinaujinti. Tad nuo 2017 m. balandžio šis duetas ėmėsi vadovauti mados namams Jil Sander. Tų pačių metų rugsėjį jie pristatė sėkmingą pirmąją kolekciją, kurioje tobulai derėjo abiejų kūrėjų visatos.

Paulas Surridge’as, Roberto Cavalli

Praėjusį birželį vyrų madai skirtame renginyje jis pristatė pirmąją vyrišką kolekciją. Ir šis mažai kam žinomas naujokas puikiai pasirodė. Prieš tai anglas kartu su Christopheriu Bailey dirbo Burberry ir su Rafu Simonsu mados namuose Jil Sander, o 2011–2014 m. tapo atsakingas už mažosios Ermenegildo Zegna sesutės Z Zegna kūrybą. Paulas Surridge’as, kurdamas Cavalli vyro siluetą, meistriškai derina maištingą prekės ženklo sielą ir minimalistinius kirpimus. Kartu su labai asmenišku P. Surridge’o stiliumi šiuose mados namuose padvelkė naujais vėjais ir neatsiejamais nuo italų prekės ženklo leopardo kailio raštais.

susiję straipsniai

Rekomenduojame