Mada

Kalifornija taps pirmąja valstija, uždraudusia prekybą natūraliais kailiais

Pasaulis keičiasi - Kalifornijos gubernatorius pasirašė įstatymus, kruie draus prekiauti natūralaus kailio gaminiais.
Reading time 1 minutes
Vida Press nuotr.

Praėjus metams po to, kai Los Andželas tapo didžiausiu JAV miestu, pranešusiu apie prekybos natūraliu kailiu draudimą, visa Kalifornijos valstija pasekė šiuo pavyzdžiu. Spalio 11 d. gubernatorius Gavinas Newsomas patvirtino įstatymo projektą, pagal kurį draudžiama pardavinėti, dovanoti ar gaminti naujus natūralaus kailio gaminius šioje valstijoje.

 

Naujasis įstatymas bus taikomas drabužiams, rankinėms, batams, skrybėlėms, šlepetėms ar net raktų pakabukams, kuriuose yra natūralaus gyvūnų kailio. Tačiau įstatymas nepaliečia natūralių kailių naudojimo religiniais tikslais, taip pat jis netaikomas taksidermijos gaminiams ir naudotiems kailiams. Naujasis įstatymas įsigalios 2023 metų sausio 1 dieną.

 

Gubernatorius taip pat pasirašė kitus įstatymus, draudžiančius įvairų žiaurų elgesį su gyvūnais, tokius kaip draudimas rengti cirkų pasirodymus su beždžionėmis, drambliais ar tigrais, draudimas žudyti lūšis ir skersti laukinius ar naminius arklius.

 

Kitos valstijos netrukus gali taip pat pasekti Kalifornijos pasirinkimu. Kaip praneša„CBS News“, Havajai ir Niujorkas jau priėmė svarstyti savo įstatymus dėl natūralaus kailio draudimų. Pastaraisiais metais natūralaus kailio savo kolekcijose atsisakė tokie garsūs mados namai, kaip „Versace“, „Prada“, „Coach“ ir „Burberry“.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame