Mada

Kasdienybė odoje: užburiantys Ukrainos dizainerio darbai

Gryna ir organiška forma – tai skiriamasis Ukrainos dizainerio Konstantino Koftos kūrybos ženklas. Aksesuarai, primenantys jau šimtą kartų matytus motyvus, tačiau sukurti iš odos unikaliu ir inovatyviu būdu.
Reading time 3 minutes

Jaunas dizaineris savo tinklalapyje prisistato žinute „Meno moralė susideda iš tobulo įgyvendinimo ir netobulos medijos. Tai sukuria formą.“ Rodos, kiekviena dizainerio išsakyta mintis yra užuomina apie formą, mutuojančią su pačiu jo kūrybos procesu.

 

Atkoduoti mistiškus K. Koftos aksesuarus sunku net pasikalbėjus su dizaineriu – jo atsakymai vibruoja ta pačia įtampa, kuria jis sugeba apvilkti ir savo darbus. Išgryninta iki aptakios minimalios formos, robotiškai šalta kalbėjimo maniera tampa kiekvieno K. Koftos kūrinio konotacija.

 

Kaip į tavo gyvenimą atėjo mada?

 

Pamažu ir labai organiškai supratau, kad menui ir dizainui jaučiu aistrą. Tuo pat metu studijavau gamybos technologijas ir kūrybines technikas. Tai ilgainiui tapo dar neištirtų kūrybos sferų pažinimo pagrindu.

Kiek Ukrainos yra toje kūryboje?

 

Mūsų prekės ženklas yra ne mūsų šalies, o visos planetos nuosavybė. Norime pakeisti pasaulį ir palikti žymę istorijoje, tad nesame prisirišę prie rėmų ir išankstinių nuostatų.

 

Tačiau esate dizaineris Ukrainoje. Kokie to veiksniai?

 

Komerciškai tai yra patogu ir naudinga: lengva prieiga prie bet kurios srities darbo jėgos ir puikios rankų darbo kokybės. Ukrainoje lengva gauti kone bet kurias žaliavas gamybai. Taip pat iš čia lankstus pristatymas visame pasaulyje ir gana nedideli mokesčiai.

Kaip randasi jūsų kūriniai?

 

Kūrybos procesas susideda iš kelių etapų. Pirma – idėjų kaupimas. Kas tai per pasaulis, sistema, organizmas, jo laiko rėmai, vieta ir gyventojai. Antra – kokie objektai naudojami jo mikrokosmose. Trečia – formuojame konceptualią demonstraciją. Ketvirta – tiksli kiekvieno modelio studija: produkto tūris, tekstūra, spalva. Ir galiausiai – dekoras bei galutiniai štrichai.

 

Koks buvo pastarasis dalykas, įkvėpęs jūsų kūrinį?

 

Vabalas.

 

Ar aksesuaras gali būti „kauke“, padedančia atlikti norimą vaidmenį?

 

Aksesuaras gali tik papildyti tikrąją išvaizdą ar įvaizdį. Jis nekuria vaidmens ir neatstoja kaukės.

Kiekviena jūsų kolekcija – labai skirtinga, tačiau bendroje kūrybos linijoje juntamas organiškas bendrumas. Kaip atradote būtent šį stilių?

 

Neturiu savo stiliaus. Nuolat kuriame pagal tuos pačius žingsnius ir naudojame tą patį gamybos metodą, tad tai ir vienija visus mano kūrinius – jie atrodo panašūs. Tuo pat metu kiekvienas aksesuaras yra kupinas tos informacijos, kuria apsupome pirminę idėją. Mūsų prekės ženklą galima identifikuoti pagal šiuos vizualius motyvus ir tą patį mąstymo metodą.

Jums priimtinesnė gamta ar miestas? Kur yra tobula vieta?

 

Natūralioje aplinkoje, namelyje prie ežero.

 

Kokiais dizaineriais ir prekės ženklais domitės?

 

Domiuosi tik legendomis. Nesidomiu mados pasauliu.

 

Ką galėtumėte patarti jauniems dizaineriams iš tokių mažų valstybių kaip Lietuva?

 

Nereikia nieko klausyti.

1548837143270343 01ss141548837143307186 05ss17
1548837143321364 06fw141548837143428796 07fw16
1548837143409738 131548837143403913 imago 15
Konstantino Koftos kūriniai

Asmeninio archyvo nuotraukos

Tags

mada
stilius

susiję straipsniai

Rekomenduojame