Mada

L. Dailidėnienė jau greitai pristatys 20-mečio kūrybą vainikuosiančią kolekciją

Aštraus kirpimo suknelės, skulptūriškos formos, moteriški siluetai, skirtingų faktūrų audiniai – visa tai per kone dvidešimtmetį tapo skiriamuoju drabužių dizainerės Lauros Dailidėnienės kolekcijų bruožu.
Reading time 4 minutes

Nauja L. Dailidėnienės kolekcija apjungia 20 dizainerės kūrybos metų. Jos  kūrybinis kelias prasidėjo 1999 m., kai būdama dar drabužių dizaino studentė laimėjo tarptautinį dizaino konkursą ir buvo deleguota kaip atstovė iš Lietuvos pristatyti savo kolekciją Hongkonge. Tuometinės emocijos ir kūrybinis polėkis Laurai liko visam gyvenimui.

 

Vėliau buvo studijos Vilniaus Dailės Akademijoje- bakalauras ir magistras, dalyvauta įvairiuose mados konkursuose, renginiuose, pristatytos asmeninės parodos, taip pat kolekcijų pristatymai - Laura nuolatinė „Mados Infekcijos“ dalyvė.

 

Iš ilgalaikės drabužių dizainerės veiklos ir plačios geografijos Laura pasisėmė įvairiausios patirties, nuo Tokijo estetikos ar europietiško dėmesio detalėms iki Niujorko didenybės – užimtumo. Jos drabužiais rengėsi ne tik Lietuvos žvaigždės, bet ir kai kurios užsienio žvaigždutės. Neseniai sukneles Eurovizijos koncertuose dėvėjo Didžiosios Britanijos dainininkė „Surie“, o Austrijos stebuklas Konchita Wurst jos kolekciją stebėjo Vienos Operos Teatre.

 

Ši „Laura Daili 2020“ kolekcija atspindi ankstesnių metų kūrybą. „Visada žavėjausi išgryninta forma, skulptūriškumu, plokštumos estetika, netradiciniu kirpimu bei aštrių detalių panaudojimu drabužyje", - sako dizainerė.

1571046674546445 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 15 1571046681038365 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 3

Kolekcija sudaryta iš 30 modelių, kelių dalių. Tai kasdienai skirti nešioti drabužiai, dalis jų sukurta bendradarbiaujant su itin kokybiškos vilnos gamintojais Lietuvoje „Flokati“. Iš jų audinių sukurti drabužiai, tinkantys vilkėti šaltuoju metų sezonu: megztiniai, apsiaustai, švarkai, susiaučiami įdomaus kirpimo šalikai.

 

Pasak dizainerės, naujausioje jos kolekcijoje merginos ir moterys ras nemažai permatomų audinių derinių, smulkių ir tarpusavyje persipinančių dryželių, kurie sukuria mikrolangelių audinio raštą. Tad ryški pasaulinė tendencija – languoti audiniai – neaplenkė ir L. Dailidėnienės kolekcijos.

 

Kolekcijos kitą dalį sudaro vakarui skirti drabužiai, tai dizainerės vizitine kortele tapusių aštraus kirpimo suknelių deriniai, moteriškumą pabrėžiantys siluetai. Spalvos dominuoja ramios: pilka, juoda, lengva sakurų rožinė, spanguolių raudona, miško samanų žalia. Šie drabužiai nėra skirti vienam sezonui, jie atspindi „slow fashion“ mados terminą. Drabužius klientės vilki  ne vienerius metus, tai patvarūs draugiški aplinkai drabužiai bei aksesuarai.

1571047296852167 laura daili skrajute 1

Dizainerė kartu su savo vyru, stiklo menininku Viktoru Dailidėnu, 2003 metais yra įkūrusi stiklo juvelyrikos liniją „Daili Jewelry“. Tai pūsto stiklo papuošalai bei papuošalai su tikrais džiovintais augalais, kurie yra vertinami ir parduodami daugelyje pasaulio šalių. Kažkada tai buvo studentiškas hobis - eksperimentas, kuris peraugo į verslą. Stiklo detalės dizainerės kūrybą lydi kiekvienais metais - stiklo karoliukais siuvinėjami drabužiai ir net avalynė.

 

„Mane žavi kūrybiškas požiūris į drabužį, o kūryboje mėgstu iššūkius“, - sako Laura. Šis kolekcijos pristatymas rengiamas netradicinėje erdvėje, neseniai pastatyto viešbučio lauko terasoje, spalio 17 dieną visa tai bus transliuojama tiesiogiai.

 

„Kodėl pasirinkau kolekciją pristatyti lauke ir dar spalio pabaigoje? Tai dar vienas iššūkis. Kolekcijos drabužiai nepavaldūs laikui, tai drabužiai, kurios galima vilkėti šiltuoju sezonu, tačiau juos galima pritaikyti ir šaltuoju metu. Prieš kelis metus savo kolekcijos pristatymą surengiau Neries krantinėje, kur modeliai lipo iš ką tik atplaukusio laivo, tad turbūt jau aišku, kad nevengiu ekstremalių sąlygų. Taip yra dėl to, kad siekiu pačio geriausio rezultato“, – sako dar sau vieną iššūkį išsikėlusi dizainerė.

1571047447476549 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 10 1571047447476007 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 11
1571047451967195 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 17 1571047456423674 laura daili 2020 foto austeja ri kut modelis laura mua paulius pijus 7

Laura Daili 2020

Nuotraukos - Austeja Riškutė

Modelis - Laura

Makiažas - Paulius Pijus

susiję straipsniai

Rekomenduojame