Mada

Laisvos ir standartus griaunančios „Gucci“ amazonės

Italų mados namai „Gucci“ kelia individualumo vėliavą ir ragina žengti iš standartų rato, kviesdami susikurti stilių, neapibrėžtą sezonų, lyčių ar ribos tarp seno ir naujo.
Reading time 2 minutes
Mados namų GUCCI nuotr.

Ši vasara, regis, linguoja kiek ramesniu ritmu, daugiau laiko skiriame ne pažintinėms kelionėms svečiose šalyse ir šurmuliuojantiems festivaliams, o poilsiui savame krašte ir vidiniam tobulėjimui. Galbūt atitrūkę nuo masių, lyginimosi su kitais ir nuolatinio vertinimo, drąsiau imsimės neįgyvendintų idėjų, suvoksime savo, o ne kitų peršamą požiūrį, suprasime, kad prie teigiamų pokyčių, nors ir mažais žingsneliais, galime prisidėti kiekvienas. Apie asmenybės paieškas, atsiribojimą nuo taisyklių ir nuolatinį tobulėjimą jau ne pirmą sezoną kalba ir namai Gucci.

 

Neseniai Gucci kūrybos vadovas Alessandro Michele viešai prakalbo apie pastarųjų mėnesių situaciją: „Neatsargūs mūsų veiksmai sudegino namus, kuriuose gyvename. Galvojome tik apie save, pamiršę gamtą manėme, kad mums priklauso viskas. Iššvaistėme išteklius ir padarėme siaubingą žalą aplinkai. Bjaurus godumas prarijo harmoniją, rūpestį ir ryšį su gamta. Sunaikinome gyvenimo šventumą, pamiršdami, kad esame tik dar viena rūšis.“ Prisiimdami atsakomybę už pasaulinius pokyčius, Gucci nusprendė nuo šiol kurti sezonų neapibrėžtas kolekcijas, pristatymus rengti tik du kartus per metus ir sutelkti dėmesį į ilgalaikius sprendimus, padėsiančius atitaisyti pramonės sukeltas problemas ir žalą pasauliui.

Naująja 2020 metų rudens prekolekcija, pasirodžiusia dar iki A. Michele pareiškimo, Gucci skatina nesivaikyti trumpalaikių mados tendencijų, sezoniškumo, nesisprausti į tariamus standartus ir kurti drąsų įvaizdį, kuris padėtų atskleisti kiekvieno unikalumą. Kolekcijoje naujam gyvenimui prikeliamas 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių stilius, gausu vintažinių, geometrinių, floros ir faunos raštų, ryškių spalvų, blizgesio, elegantiškų kelnių kostiumų, plazdančių suknelių, atostogų kaftanų, skrybėlių ir mados namų klasika tapusių masyvių saulės akinių storais rėmais. Kuo šią vasarą vilkėsime mes? Kiekvienas savaip, tačiau dabar toks artimas atrodo Gucci pasiūlytas neįpareigojantis 8-ojo dešimtmečio stilius, alsuojantis laisvės pojūčiu, bohema ir šokiais gamtoje iki paryčių. Ilga raštuota suknelė, nedidelė odinė rankinė, smulkūs gėlių ir geometriniai raštai, žaismės suteikiančios platforminės basutės ir žvilgsnius traukiantys dideli saulės akiniai, dekoruoti grandinėlėmis, – taip šią vasarą atrodo laisvos ir standartus griaunančios amazonės.

1596447835554879 00025 gucci pre fall 20
GUCCI 2020 m. rudens prekolekcija, mados namų nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame