Mada

Spalvinga Lisabonos gatvės mada

Mieste, kur ties kiekvienu namo kampu skamba ilgesinga fado muzika, kvepia kepami kaštainiai ir sardinės, kur turistai aikčioja nuo architektūrinių art deco šedevrų, net ir minioje tikrą lisabonietį atpažinsi iš... kedų.
Reading time 3 minutes

Septynių kalvų miestas, grįstas skaldytų akmenų mozaikomis, visiškai nepritaikytas aukštakulniams. Jei bet kur kitur per dieną gali nueiti dešimt tūkstančių žingsnių, tai atrodo normalu, o Lisabonoje tie dešimt tūkstančių aukštyn ir žemyn kalneliais prilygsta dvidešimčiai tūkstančių ir daugiau. Kedai čia net kaitriausią dieną yra išsigelbėjimas nuo skaudamų kojų.

 

Portugalijos mados savaitės metu tarsi prasiveria slaptos durys ir po miestą pažyra margaspalvė minia, išsispyrusi iš kasdienių patogumų, atsipalaidavusi, šelmiška ir net truputį vaikiškai nuotaikinga.

 

Atvėsus orams, tarsi pagal kažkieno nustatytas taisykles portugalai siaučiasi žemės spalvų rūbais – tai gali pastebėti ir gatvėse, ir dizainerių butikų vitrinose. Molio, terakotos, durpių ir smėlio spalvos išeina ant gyvenimo ir šou podiumų. Tačiau vos tik pašviečia saulė, lisaboniečiai tarsi paukščiai išeina parodyti savo sušukuotų plunksnų.

Lisabonos gatvės mada

Visi iki vieno kalbinti vietiniai sako, kad „oi, Portugalija – labai maža šalis“, kas nuoširdžiai sukelia šypseną – žinau ir mažesnių. Tuo mažumu jie truputį pridengia savo išties dideles ir atkaklias pastangas lygiuotis į Londono, Milano ar Paryžiaus mados savaites, o ir apskritai visą mados industriją. Vietos dizaineriai lyg maldelę kartoja – kad ir kokie jų darbai būtų fantastiški, jei mada besidomintis žmogus gali įpirkti Givenchy ir jų kurtus drabužius, tai greičiausiai bus pasirinktas Givenchy. Etiketės mados savaitės metu čia rodomos ir jomis puikuojamasi.

Lisabonos gatvės mada

Gatvės stiliuje dar yra erdvės ryškesnei drąsai, ekscentriškumui ir teatrui. Nors einama pasirodyti į visą aprangos kostiumą integruojant atskirus Chanel, Gucci ar, tarkime, Balenciaga aksesuarus, vis dėlto portugalai gana atvirai nevengia ieškoti ir pigesnių alternatyvų, improvizuoja ir prabangos detales jungia su greitosios mados pasiūla.

 

Lisabonos gatvės mada

Glamūrinis grunge, romantiški pankai, moderniuose ryškiaspalvių gėlių raštuose besimaudantys hipiai, „Haribo“ guminukus primenantis infantiliškumas, ikoniškas 1940-ųjų nespalvotų filmų įkvėptas kinematografinis jausmingumas, samurajų plačiakelnės ar pirmosios medicininės pagalbos vaistinėlėse saugomas auksinis audeklas nudegusiems – tokie yra Lisabonos gatvės stilingieji. Rytoj ryte jie vėl apsiaus kedus ir skubės iki geltono tramvajaus, dundančio akmenimis grįstomis gatvėmis.

Daugiau gatvės mados akimirkų:

Laimos Penek nuotraukos

Tags

mada
stilius

susiję straipsniai

Rekomenduojame