Mada

Metropolio įkvėpta LOUIS VUITTON kruizinė kolekcija pristatyta netikėtoje vietoje

Niujorke mados namai „Louis Vuitton“ pristatė 2020 m. kruizinę kolekciją.
Reading time 2 minutes
© Louis Vuitton

Mados namų „Louis Vuitton“ kūrybos vadovas sukvietė svečius į Niujorką stebėti 2020 metų kruizinės kolekcijos pristatymo. Šį kartą dizaineris pasirinko praeities ir ateities interpretacijas ir naująja kolekcija moderniai perteikė istorinius „Louis Vuitton“ kodus. 

Vieta

Kruizinė kolekcija pristatyta futuristinio dizaino Džono F. Kenedžio tarptautiniame oro uoste, T.W.A. (angl. - Trans World Flight Center) terminale, kurį 1962 metais suprojektavo suomių architektas Eero Saarinenas. Vietos pasirinkimo idėja kilo remiantis šios kolekcijos pamatu – naujovių ir tradicijų jungtimi. Oro uostuose vieni išskrenda, kiti parskrenda, vieni išsiveža dalelę, kiti parveža – tai nuolatinė kaita, sujungianti, kas buvo, ir tai, kas dar bus. „Louis Vuitton“ dizaineris Nicolas Ghesquière'as pasakojo pirmą kartą šiame oro uoste atsidūręs 90-ųjų pabaigoje, vieta padarė tokį įspūdį, kad metai iš metų jis svajojo apie kolekcijos pristatymą būtent čia. Šis terminalas bemaž 20 metų buvo uždarytas ir kiek primirštas, o dabar atgimė iš naujo, mat neseniai baigti T.W.A. terminalo rekonstrukcijų darbai.

1557398324337533 ks6a9121 2000x1125px jpg1557398323404168 ks6a9104 jpg
1557398323132867 lv cruise20photo3 jpg
© Louis Vuitton

Rūbai, įkvėpti Niujorko

Kolekcijos modeliai, nuo art deco stilistikos, skulptūriškų siluetų, struktūriškų švarkų, siuvinėtų kristalais, iki futuristinio dizaino rūbų ir linijinių konstrukcijų, įkvėpti Niujorko architektūros ir šio begalinio didmiesčio dangoraižių. Kai kuriuos švarkų modelius N. Ghesquière'as papuošė dangoraižių panoramomis, tačiau dizaineris viešai sakė tokių klišių nebijantis: vieniems reikia paslėptų minčių, kitiems – perteiktų tiesiogiai.

 

Kolekcijoje persipina ne tik stiprios architektūriškos formos, bet ir niujorkiečių įvaizdžiui būdingi elementai, pavyzdžiui, dryžuoti Volstryto gatvės finansininkų kostiumai, 9-ąjį dešimtmetį išryškėjęs power woman įvaizdis (švarkai platintais pečiais, moteriški kelnių kostiumai, platūs diržai, griežtos linijos). Praeities atspindžiu dizaineris pasirinko prabangos suteikusius brokato audinius, dailiai rauktas aksomo detales, standžiai suvarstytus korsažus ir gausiai siuvinėtas vakarines pirštines.

1557397409937556 gettyimages 1147898721
© Thomas Concordia / Getty Images

Šį kartą, pasirinkę nagrinėti Niujorko veidą, „Louis Vuitton“ nepamiršo paliesti ir neigiamo didmiesčių poveikio gamtai – taršos ir globalinio atšilimo aktualijų. Kolekcijos pristatymo dekorui naudoti tik tikri augalai, kurie po pristatymo iškeliavo į naujus namus, kad džiugintų kitų akis, o likusieji buvo panaudoti kompostui.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame