Mada

„Louis Vuitton“ stabdo 2019 m. vyrų rudens kolekcijos modelių gamybą

Dėl pastaruoju metu kilusių diskusijų apie galimą M. Jacksono seksualinį priekabiavimą prie vaikų, mados namai „Louis Vuitton“ nusprendė atsisakyti tam tikrų gaminių iš 2019 m. vyrų rudens kolekcijos, įkvėptos legendinio atlikėjo.
Reading time 1 minutes
Vida Press nuotr.

Po Paryžiaus mados savaitėje sausį įvykusio „Louis Vuitton“ 2019 m. vyrams skirtos kolekcijos pristatymo ne vienas mados kritikas gyrė naują dizainerio Virgilo Abloh darbą. Deja, kai kurie kolekcijos modeliai, siejami su dainininko Michaelo Jaksono įvaizdžiu, taip ir neišvys parduotuvių lentynų. Šis sprendimas priimtas dėl kilusių kalbų apie galimą M. Jacksono seksualinį vaikų išnaudojimą.

„Louis Vuitton“ 2019 m. vyrų rudens kolekcijos modelis, Vida Press nuotr.

Kovo pradžioje HBO pristatė dokumentinį filmą „Leaving Neverland“, kuriame liudininkai kalba apie neįprastą M. Jacksono elgesį su vaikais. Ši dokumentika sukėlė prieštaringų diskusijų, pasiekusių ir mados pasaulį. Prabangos prekių ženklas „Louis Vuitton“ sulaukė klausimų, ar populiarinti M. Jacksono įvaizdį nauja vyrų kolekcija yra etiška.

 

Po ilgos tylos „Louis Vuitton“ vyriškos linijos dizaineris V. Abloh prakalbo: „Suprantu, kad pasirodžiusi dokumentika ne vienam sukėlė įvairias emocijas. Smerkiu bet kokią prievartą prieš vaikus, smurtą ar bet kokių žmogaus teisių pažeidimus. Rudens kolekcija norėjau pagerbti Michaelą Jacksoną kaip popkultūros menininką. Mes matėme tik viešą jo gyvenimo pusę ir žinome jo palikimą, kuris padarė didelę įtaką muzikos ir meno pasauliui bei dizaineriams.“

susiję straipsniai

Rekomenduojame