Mada

Tendencija, kurią suvaldyti pajėgs ne kiekviena

Viena populiariausių šio sezono detalių – rankinės ir įvairių aksesuarų, tarkime, lūpdažio, laikikliai ant kaklo.
Reading time 2 minutes
@leoniehanne, @ninasandbech / Instagram nuotr.

Tai tikrai nebus paprasta tendencija kiekvienai. Prisimenate, kaip kartais sunku derinyje rasti vietą įspūdingam pakabučiui arba išskirtinei rankinei? Dabar šios detalės susivienija į kalbų keliančią tendenciją.

Galite ją mėgti arba nekęsti – taip galima pasakyti apie mažos rankinės ant kaklo tendenciją. Nedidelis aksesuaras galbūt vietą atras ne kiekvieno spintoje, bet jį išmokti derinti galima tikrai nesunkiai. Tereikia įsivaizduoti, kad derinate ilgą grandinėlę.

 

Renkantis rankinę ant kaklo pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į jos spalvą ir grandinės metalą. Vasarai puikiai tiks šviesūs neutralūs atspalviai (kreminė, kūno, rausva). Juos lengvai priderinsite prie šviesių ar ryškių drabužių. Taip pat šviesi rankinė gali tapti puikiu pagrindiniu akcentu tamsių spalvų derinyje. „Gardžiai“ atrodys derinys su raudona, klasikine mėlyna, šių metų spalva, ar žalia. O norėdamos tvarkingos ir pavyzdingai stilingos aprangos tarpusavyje derinkite tos pačios spalvos rankinę ir drabužius (atspalviai gali skirtis).

O tamsi rankinė yra absoliuti klasika, tad ją galima nešioti dalykiškesniuose deriniuose. Amžinai stilinga juoda tiks prie bet kokios spalvos, tad čia pagrindinį žaidimą sužais aprangos detalės. Tad jeigu esate klasikinio, saugaus ar santūresnio stiliaus mėgėja, rinkitės juodą rankinę ir niekada nepaslysite ją derindama.

 

Jeigu norite universalios rankinės, vertėtų rinktis vienspalvę, ne raštuotą – taip ją galėsite lengvai derinti įvairiomis progomis ir prie įvairios aprangos.

O rinkdamosi aprangą, su kuria gerai atrodys rankinė ant kaklo, atkreipkite dėmesį į drabužio kaklo formą. Geriausiai tokia rankinė atrodys prie apskritų, arti kaklo esančių arba gilių V formos iškirpčių. Puikiausias pavyzdys – paprasti medvilniniai marškinėliai arba švarkas.

 

Mažųjų rankinių ant kaklo tendencija – dar visai jaunėlė. Įprastos mažos, kitaip dar vadinamos mikro-, rankinės populiarumą pradėjo gaudyti dar 2019-ųjų pavasario ir vasaros kolekcijose. Šie aksesuarai buvo tokie nepraktiški ir mažai naudojami, kad mados pasaulis juos kaipmat pamėgo ir nusprendė pratęsti šios tendencijos galiojimo laiką.

Kiek galima atsekti, plačiausiai ir pirmieji šią tendenciją paskleidė mados namai Jacquemus. Praėjusių metų kolekcijose dizaineris Simonas Porte’as Jacquemus’as savo gerbėjus pavergė mažytėmis rankinėmis menkai naudojamiems daiktams arba tiesiog niekam. Jas dizaineris siūlė nešioti apsisukus apie ranką, koją, tiesiog persijuosus per liemenį arba pasikabinus ant kaklo. O šiemet į kaklo rankinių gretas stojo ir mados namai Fendi. Tai tapo įrodymu, kad rankinės ant kaklo įgavo pagreitį ir taps pasmerktos sėkmei.

1596698796725107 7ar844a6v5f17u4 99 xlarge grey
FENDI rankinės, Fendi.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame