Mada

Mados namų „Versace“ vairą už 2,1 mlrd. dolerių perima „Michael Kors“

Prabangos drabužių ir aksesuarų grupė „Michael Kors“ perėmė Italijos konkurentę „Versace“ už 2,1 mlrd. dolerių.
Reading time 2 minutes

BBC pranešė, kad JAV prabangos drabužių ir aksesuarų grupė „Michael Kors“ patvirtino įsigijusi mados namus „Versace“ už 2,1 mlrd. dolerių. Kūrybos direktorė Donatella Versace vadovauja mados namams „Versace“ nuo 1997 metų, kai buvo nužudytas jos brolis Gianni. Ji šį pardavimą apibūdino kaip nepaprastai jaudinančią akimirką ir teigė, kad toks sprendimas leis „Versace“ atskleisti visą savo potencialą. „Donatella ir toliau vadovaus bendrovės kūrybinei vizijai“, - sakė „Michael Kors“ generalinis direktorius Johnas Idolas.

Sandorį planuojama užbaigti 2019 m. sausio-kovo mėnesiais. Įgyvendinus sandorį, „Michael Kors“ pakeis pavadinimą į „Capri Holdings Limited“ (pavadinta pagal vieną mėgstamiausių pasiturinčių ir madai neabejingų poilsiautojų atostogų kryptį – Kaprį).

 

Sandoris bus finansuojamas laisvai disponuojamomis lėšomis ir kreditais. „Michael Kors“ tikisi, kad sandoris leis bendrovei ilgalaikėje perspektyvoje padidinti pajamas iki 8 mlrd. dolerių.

Be to, JAV bendrovės nuomone, Italijos mados namų perėmimo sandoris padės išplėsti geografinį verslo diversifikavimą ir sustiprinti savo pozicijas Europoje bei Azijoje. „Michael Kors“ planuoja padidinti mažmeninių parduotuvių skaičių viso pasaulio mastu nuo 200 iki 300.

„Gianni Versace S.p.A“ - Italijos bendrovė, kurią 1978 metais įsteigė dizaineris Gianni Versace. Ji kuria madingus drabužius, parfumeriją, laikrodžius, prekes namams, aksesuarus ir kitas prabangos prekes. „Michael Kors“ - JAV mados namai, kuriantys drabužius, avalynę, maudymosi kostiumėlius, aksesuarus ir parfumeriją su savo prekės ženklu. Praėjusiais metais „Michael Kors“ įsigijo ir prabangios avalynės mados namus „Jimmy Choo“ už beveik 900 mln.

 

„Versace“ pardavimas – ne pirmas pastarąjį penkmetį. Anąmet mados namai „Dior“ už 13 mlrd. buvo parduoti prabangos prekių grupei LVMH, prancūzų milijardieriaus François-Henri Pinault grupė „Kering“ 2004 m. nusipirko mados namus „Gucci“, taip pat jai priklauso „Yves Saint Laurent“, „Balenciaga“, „Alexander McQueen“ ir „Bottega Veneta“. Šįmet belgų mados namai „Dries Van Noten“ buvo parduoti ispanų prabangos prekių grupei „Puig“, o italai „Missoni“ 41 % akcijų pardavė privataus kapitalo įmonei už 70 mln. eurų.

Pagr. nuotrauka - mados namų „Versace“ archyvas, www.versace.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame