Mada

2020 m. pavasarį sugrįžta elegancija dvelkianti Antika

Ramybė, paprastumo grožis ir draperijų magija - Antika sugrįžta.
Reading time 2 minutes
Mados namų nuotr.

Senovės Graikijos moterų suknelės iki šiol išlieka nepriekaištingi elegancijos ir paprastumo harmonijos pavyzdžiai. To meto drabužiai buvo laisvai krintantys, patogūs, sudaryti iš paprastų elementų, o išskirtinumas kurtas klostėmis. Remdamiesi senovės rašytojų ir tapytojų kūryba žinome, kad vienas populiariausių drabužių (ir tarp moterų, ir tarp vyrų) tuo metu buvo chitonas – tunika iš dviejų stačiakampių audinio atraižų, susiūta šonuose, o ant pečių susegama segėmis. Virš liemens chitonas būdavo sujuosiamas dirželiu, tad vilkintysis galėdavo reguliuoti rūbo ilgį, moteriškų chitonų ilgis siekdavo kulkšnis. Keičiantis metams keitėsi ir šio drabužio variacijos, atsirado chitonai su rankovėmis. Moterys vilkėdavo ir kitokio tipo tuniką – peplą. Tai tunika, suraukta per liemenį ir susegta ant vieno peties, kad kiti trys kampai kristų laisvai. Ne tik šie rūbai, bet ir Senovės Graikijoje dėvėti aksesuarai bei papuošalai šiuolaikinius dizainerius įkvėpė Antiką prikelti 2020 m. pavasario ir vasaros kolekcijose.

 

Naujausiose kolekcijose suknelės drapiruotos švelniai kūno linijas apgaubiančiomis klostėmis, daugeliui būdinga Senovės Graikijos metu vyravusi aukštinta liemens linija, suknelės lengvos, itin patogios, tarsi „tekančio“ audinio. Visą kolekciją Antikos laikotarpiui dedikavo mados namai „Dior“, sukūrę 2020 m. pavasario aukštosios mados kolekciją, įkvėptą Antikos ir moters valdovės portreto.

 

Šiandien parduotuvėse dairykitės ne tik graikiško stiliaus suknelių, bet ir sandalų plokščiu padu, tvirtinamų dirželiais ar aplink kulkšnį rišamų virvelėmis. Taip pat madingos masyvios ir graikiškais motyvais (ypač senovinėmis monetomis) puoštos aukso spalvos apyrankės, kaklo papuošalai, auskarai. Įkvėpkite pavasario gaivos suteikusi garderobui Antikos laikų ramybės ir didybės.

 

Šiandien parduotuvėse dairykitės ne tik graikiško stiliaus suknelių, bet ir sandalų plokščiu padu, tvirtinamų dirželiais ar aplink kulkšnį rišamų virvelėmis. Taip pat madingos masyvios ir graikiškais motyvais (ypač senovinėmis monetomis) puoštos aukso spalvos apyrankės, kaklo papuošalai, auskarai. Tad įkvėpkite pavasario gaivos suteikusi garderobui Antikos laikų ramybės ir didybės.

Pirkiniai:

Drabužiai ir aksesuarai - Net-a-Porter.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame