Mada

Mados savaitę purto priekaištai – garsūs dizaineriai viešai kopijuoja?

Milano ir Paryžiaus mados savaitės įžiebė kalbas apie garsių dizainerių pomėgį savintis svetimas idėjas.
Reading time 3 minutes

Ne vienų garsių mados namų modeliai sparčiai paplito socialiniame tinkle „Instagram“. Po šiomis nuotraukomis esančiuose komentaruose – ne komplimentai, o kaltinimai plagijavimu. Šį kartą keli dizaineriai kopijų etiketes klijavo „Balmain“, „Moschino“ ir „Off-White“.

Edda Gimnes prieš „Moschino“

Londone gyvenanti norvegų dizainerė Edda Gimnes garsėja pieštiniais audinių raštais. Jos darbai išsiskiria eskizinio tipo marginimais, kaip teigia E. Gimnes, šį kartą jos kurti modeliai įkvėpė mados namus „Moschino“. Naujausia „Moschino“ kolekcija, esą, primena prieš kelis metus sukurtus norvegės darbus, taip pat jos 2017 m. pavasario ir vasaros modelius.

 

Kolekcijose iš tiesų esama panašumų. Ir E. Gimnes, ir „Moschino“ kūrinių akcentai – eskiziniai piešiniai ant rūbų, avalynės, kojinių ir kitų aksesuarų. Pieštinių elementų būta ir anksčiau pristatytose „Moschino“ kolekcijose, tačiau šį kartą jie itin artimi norvegės stilistikai.

Edda Gimnes

„Moschino“

Thierry Mugler prieš „Balmain“

Mados namų „Mugler“ įkūrėjas Thierry Mugleris insta istorijose kopijavimu apkaltino mados namų „Balmain“ dizainerį Olivierį Rousteingą. T. Mugleris pasidalino nuotraukų koliažais, kuriuose palyginti jo 9-ojo ir 10-ojo dešimtmečių modeliai su ką tik pristatyta „Balmain“ pavasario ir vasaros kolekcija. Thierry savo įrašais teigė, kad Olivieris nukopijavo jo asimetrišką smokingą (kurtą 1998 m.), futuristinio dizaino sukneles (1990 m. ir 1979 m.) ir metalinę braletę (1991 m.). „Balmain“ į kivirčą nesivėlė ir esamos situacijos nekomentavo.

„TLZ L'Femme“ prieš „Off-White“

Prekės ženklo „TLZ L'Femme“ dizainerei Tlazsa pro akis nepraslydo pavasarinė „Off-White“ kolekcija. Šių mados namų kūrybos vadovą Virgilą Abloh ji pavadino sukčiautoju. Pasak merginos, naujausios „Off-White“ kolekcijos akcentas – neoninio geltonio gyvatės raštu marginti drabužiai – yra kur kas anksčiau pristatyta Tlazsa idėja.

 

Toks spalvos ir rašto duetas mados pasaulyje ne naujiena, tačiau dėl įvaizdžių stilizavimo, kai žalsvo gyvačių rašto drabužiai vilkimi nuo-iki, verta susimąstyti. Kalbama, kad V. Abloh neretai skolinasi idėjas iš jaunųjų dizainerių, tačiau to nepripažįsta.

„TLZ L'Femme“

„Off-White“

/

Wole'as Olosunde'as prieš „Off-White“

Vienas pastaruoju metu garsiausiai nuskambėjusių kopijavimo vaidų – kylančio dizainerio Wole'o Olosunde'o ir dar kartą minimo Virgilo Abloh konfliktas. Pasirodo, praėjusių metų liepą W. Olosunde'as „Off-White“ dizaineriui asmeniškai pristatė savo kurtus akinius masyviais geltonais rėmeliais. O šįmet Paryžiaus mados savaitėje pristatytoje „Off-White“ pavasario ir vasaros kolekcijoje ant manekenių nosių nutūpė panašaus dizaino akiniai.

 

Po viena savo „Instagram“ nuotraukų Wole'as rašė: „Ką tik susitikau su Virgilu ir asmeniškai jam pristačiau savo kurtų akinių pavyzdžius. Jam labai patiko, tad iškart padarė nuotrauką. Kaip tąkart sakė, tiesiog susirašė su draugu, bet jo tapatybės neatskleidė. Na, bet kokiu atveju tikiuosi šie akiniai patiks ir jums.“ Po konflikto Wole'as šiuo įrašu pasidalino ir insta istorijose, pridėjo komentarą, kad dėl susidariusios situacijos daugiau savo idėjomis nesidalins.

Nuotraukos: @guacawole, @manfredthierrymugler, @tlazsa, @moschino, @off____white ("Instagram")

susiję straipsniai

Rekomenduojame