Mada

Juos renkasi garsenybės: nauji dizaineriai iš didžiausių mados sostinių

ieškome talentų keturiose mados sostinėse: Paryžiuje, Niujorke, Milane ir Londone. 
Reading time 3 minutes

Šiandien mados galingiausieji ieško naujų vardų ir talentų, tų, kurie formuos ateities stiliaus kryptis. Nors populiariuosius kasmetinius apdovanojimus vis dar pasidalija seni mados vilkai, daugėja įvairių projektų, skatinančių viešai prisistatyti pradedančiuosius arba mažiau žinomus dizainerius. Šį kartą ieškome talentų keturiose mados sostinėse: Paryžiuje, Niujorke, Milane ir Londone. 

Paryžius

Japonų dizaineris Kei Ninomiya karjerą pradėjo dirbdamas konstruktoriumi mados namuose „Comme des Garçons“. Jų globojamas pristatė ir savo drabužių liniją „Noir Kei Ninomiya“, kas sezoną rengdavo nedidelius pristatymus. Vis dėlto pirmoji asmeninė dizainerio kolekcija buvo parodyta tik šių metų pavasarį.

 

Nuo-iki juodi modeliai, įmantrūs faktūrų deriniai ir išradingi siluetai iškart patraukė mados žinovų akį. Juodi atspalviai atrodė dar efektingiau greta specialiai pristatymui pagamintų galvos dangalų ir kaukių. Šiuos aksesuarus iš tamsių orchidėjų, kalijų, tulpių bei lelijų sukonstravo floristas Makoto Azuma. Talentingus menininkus pastebėjo britiškojo „Vogue“ vyr. redaktorius Edwardas Enninfulas. Japonų dizainerio kurtu apsiaustu „Vogue“ rugsėjo viršelio fotosesijoje vilkėjo dainininkė Rihanna, o jos plaukus puošė M. Azumos gėlių karūnos. Visgi pirmieji į K. Ninomiya dėmesį atkreipė mados namai „Moncler“, jų vadovas Remo Ruffini dizainerį Kei pakvietė bendradarbiauti ir sukurti kapsulinę kolekciją „Moncler 6 Noir Kei Ninomiya“.

Niujorkas

Iš Pekino kilusi dizainerė Snow Xue Gao savo prekių ženklą įkūrė persikėlusi į Niujorką, tad dabartinėje jos kūryboje susilieja skirtingos kultūros. Mados namus ji atidarė 2016 m., o jau kitąmet pasipylė apdovanojimai – laimėjo „Swarovski & Vogue Talents New Generation Award“ apdovanojimą, taip pat konkursą „Vfiles Runway 8“. Šiandien prabangos prekių kategorijai priskiriama „Snow Xue Gao“ kūryba yra populiari ne tik JAV, bet ir Kinijoje, itin daug dėmesio sulaukia dizainerės kurti platinti švarkai ir kelnių kostiumai.

Milanas

Pasak italų dizainerio Francesco Ragazzi, jo mados namų „Palm Angels“ kūrybą įkvėpė Los Andželo kultūra. Tačiau kurdamas 2018 m. rudens kolekciją dizaineris idėjų rado ir Laukiniuose vakaruose, ir britiškos mados pogrindžiuose. Jo pristatyme buvo kaubojiškų diržų ir marškinių, odos elementų, denimo, ryškių languotų audinių ir pankiškų prieskonių: spyglių, kniedžių, daug juodos. Šiandien Francesco drabužius žvaigždės graibstyte graibsto, jį atrado atlikėjai Rihanna ir Pharrellas Williamsas, modelis Kaia Gerber, reperis A$AP Rocky.

Londonas

Dizainerio Matty Bovano (26 m.) pirmoji asmeninė kolekcija dar visai šviežia – tai 2018-2019 m. rudens ir žiemos šou. Anksčiau sparčiai kylantis talentas dalyvaudavo jungtiniuose madų pristatymuose su kitais dizaineriais. 2015 m. M. Bovanas baigė Šv. Martino meno ir dizaino koledžą Londone, jo pasirinkta specializacija – mezginiai ir austinės medžiagos. Tad kaip ir buvo galima spėti, naujausioje dizainerio kolekcijoje vyravo įvairūs nertiniai, trikotažas ir šįmet į madą grįžtantis tvidas. 

 

Londono mados savaitėje pristatyta rudens kolekcija sulaukė itin daug dėmesio, ant podiumo pasirodė tarptautinio pripažinimo sulaukusios manekenės: Adwoa Aboah, Winnie Harlow ir Lily McMenamy. Matty kolekcijos stiliumi pasirūpino ilgametė dizainerio Marco Jacobso bendražygė ir vyriausioji žurnalo „Love“ redaktorė Katie Grand. Anksčiau M. Bovanas yra ir pats bendradarbiavęs ir su mados namais „Marc Jacobs“, ir su „Miu Miu“. Ištikima jauno dizainerio gerbėja – dainininkė Rita Ora, ji dažnai savo koncertiniuose turuose pasirodo vilkėdama M. Bovano kurtus rūbus.

Pagr. nuotrauka - mados namų "Palm Angels" archyvas, palmangels.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame