Mada

Kiek kainuoja sudalyvauti prabangiausioje mados šventėje MET Gala?

Jau gegužės 6 d. Niujorke vyks bene laukiamiausias mados pasaulio renginys – Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto pokylis, kitaip vadinamas „MET Gala“.
Reading time 2 minutes
© John Shearer/Getty Images

Kasmet Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto pokylyje susitinka ryškiausios mados ir pramogų pasaulio žvaigždės, o visų žvilgsniai krypsta į efektingus į apdarus, kurtus, žinoma, prabangių mados namų ir populiariausių dizainerių. Kiekvieną „MET Gala“ pokylį lydi instituto parinkta tema ir Metropoliteno muziejuje pristatoma šią temą atitinkanti paroda, kurioje eksponuojami mados kūriniai. Šio prabangiausio mados renginio aprangos kodas įpareigoja įvaizdį apgalvoti nuo-iki, pasipuošti kostiumu, atspindinčiu pokylių paskelbtą temą.

 

Apsilankyti „MET Gala“ gali ne kiekvienas. Dažnai pakviestuosius dizainerius ir prekės ženklų atstovus, kurie remia renginį, lydi garbės viešnios – kino, muzikos ar mados garsenybės. Kai kurioms garsenybėms už atvykimą sumoka ir patys šventės organizatoriai, o kitiems tenka įsigyti bilietus, kurie kaip reikiant patuština sąskaitas. Bilietas į šį pokylį kainuoja per 26,5 tūkst. eurų. Stalelio kaina svečiams dar įspūdingesnė – 243 tūkst. eurų.

 

Už dalyvavimą ir vakaro metu surinktos lėšos skiriamos Kostiumų institutui remti, šis institutas Metropoliteno meno muziejuje yra vienintelis savarankiškai renkantis finansus savo plėtrai. Be jokių klausimų kasmetinė įtakingiausia šio pokylio viešnia – Amerikietiškojo „Vogue“ vyr. redaktorė Anna Wintour. Būtent ji ir nusprendžia, kas šįmet dalyvaus „MET Gala“ ir kokios garsenybės sės prie vieno stalelio.

 

Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto pokylis organizuojamas kiekvieną pirmąjį gegužės pirmadienį, šių metų pokylio tema „Camp: Notes on Fashion“. Ši tema įkvėpta rašytojos Susan Sontag 1964 metų knygos „Notes on Camp“ (liet. „Pastabos apie Kempą“), čia kempas aprašomas kaip estetika, paremta rimtu dirbtinumu, išreikštu manieringumu, pertekliumi ir pigios stilistikos įmantrybėmis. Tai savotiška tuštybės mugė, kurioje dedamasi tuo, kuo nesama.

Tags

mada
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame