Mada

Tendencijos iš Milano mados savaitės – nuo moteriškumo iki pūstų siluetų

Milanas tradiciškai sutraukia ne tik didžiausią būrį svarbiausių industrijos atstovų, bet ir didžiuojasi kone aukščiausiai iškeltais lūkesčiais... bei aštriausiais kritikų komentarais.
Reading time 3 minutes
Mados namų VERSACE (1,3) ir GUCCI (2,4) 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijų modeliai, mados namų nuotr.

Istoriškai susiklostė, kad šiame mieste vyksta mados pasaulio lyderių šou – kolekcijas čia pristato italų mados meistrai, tokie kaip Bottega Veneta, Dolce & Gabanna, Fendi, Gucci, Versace ir daugelis kitų. Todėl nenuostabu, kad šie mados namai tarpusavyje ne tik konkuruoja, bet ir tyliai reiškia pagarbą vienas kitam.

 

Kaip jau tapo įprasta, Gucci dizaineris Alessandro Michele su kiekviena kolekcija atiduoda duoklę vis skirtingai stiliaus epochai ar didelę žymę palikusiai tendencijai. Šįkart kolekcija atspindėjo mažoms mergaitėms skirtų drabužių tobulumą. Čia dominavo uniforminės drabužių struktūros ir vaikiškai madai būdingas sluoksniavimas: marškiniai, liemenė, sijonas arba kelnės ir švarkas ar lietpaltis. Visa tai buvo gausiai papildyta aksesuarais: skarelėmis, skrybėlėmis, kaspinais ir griežtos formos rankinėmis.

1600064865804769 diaryphotogalleryvertical s03 fs w look 018 001 default1600064868433393 diaryphotogalleryvertical s03 fs w look 016 001 default
GUCCI 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijos modeliai, mados namų nuotr.
/

Prada šiemet industrijai pasiūlė tvarkingą ir elegantišką kolekciją su mažai išsišokimų ir labai aiškia struktūra tiek modelių kirpimuose, tiek spalvų paletėje. Kolekcija dizainerė Miuccia Prada norėjo pabrėžti moteriškumo teorijos problemas ir aukštose pozicijose esančių moterų baimę demonstruoti madą. Todėl ši Prada kolekcija elegantiškas formas įvilko į glamūrinį kailį. 

1600066223627662 o
PRADA 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijos modeliai, mados namų nuotr.

Kolekcijoje matoma itin plati spalvų paletė, suskirstyta pagal stilių, – dalyje dominavo žemės spalvos, kitur – itin ryškių ir pastelinių duetai. Siluetai subtiliai pabrėžė liemenį ir suteikė jam smėlio laikrodžio formą. Be to, dizainerė pateikė ir pademonstravo ypatingą šio sezono tendenciją, jau tapusią klasika, – midi ilgio sijonus.

1600066239232663 i
1600066242665422 oo
PRADA 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijos modeliai, mados namų nuotr.

Fendi kolekcijos žinutė – laisvė. Sakysite, kur ji? Laisvę reikėtų interpretuoti itin tiesiogine prasme – kolekciją dėvėti galima visur – nuo persirengimo kambario iki puotos. Nors daugelis modelių yra puošnūs, tačiau patogūs ir funkcionalūs. Tai – jau antroji mados savaitė po Fendi dizainerio Karlo Lagerfeldo mirties. Todėl dabartinė mados namų dizainerė Silvia Venturini, Karlo kolege buvusi ilgus metus, stengėsi išlaikyti K. Lagerfeldo braižui būdingą ypač išraiškingą moteriškumą ir siauras, siluetą pabrėžiančias drabužių formas.

 

Kolekcijoje vyrauja subtili, klasikinė spalvų paletė – daugybė neutralių (juoda, pilka), žemės (rusva, rusvai žalsva) atspalvių ir švelniai rausvas satinas, nėriniai bei šilkas. Pastarasis kūrė „pusiau apsirengusios“ moters įvaizdį. Vienas ryškiausių kolekcijos bruožų – pūstos rankovės, kurios į tendencijų viršūnę užkopė dar praėjusį rudenį ir, akivaizdu, iš jos trauktis neketina.

Moncler jau kelintą kartą mados savaitės metu tampa viena didžiausių sensacijų. Prekės ženklas pristatė Moncler Genius kolekciją, kuri susideda iš 12 mažų skirtingų kūrėjų kolekcijų. Jų esmė – eksperimentuoti, naudojant klasikinius Moncler drabužius: striukes, marškinėlius, lietpalčius ar megztinius. Būtent todėl šis šou jau gavo ryškiausiojo titulą. Žiūrovai jį liaupsina ne tik dėl išradingų dizainų, bet ypač dėl įspūdingos energijos, kuri sklinda iš kiekvienos kolekcijos. Vieni ryškiausių kūrinių – glamūrinės striukės, primenančios sukneles, kreivi kirpimai, šleifai ir gausybė detalių. O svarbiausia – visa tai yra itin dėvima.

susiję straipsniai

Rekomenduojame