Mada

Kaip susikurti elegantiškus ir moderniai atrodančius vienspalvius derinius?

Vienspalviai deriniai - vienas paprasčiausių būdų susikurti elegantišką įvaizdį. Nuo ko pradėti?
Reading time 2 minutes
@womanslook, @constantly_k / Instagram nuotr.

Monochromija, arba kitaip vadinamas vienspalviškumas, padeda susikurti elegantišką įvaizdį net ir tada, kai dėvite laisvalaikio stiliaus drabužius. Vienspalviai arba niuansinių atspalvių deriniai suteikia aprangai prabangos, suniveliuoja skirtingą stilistiką ir harmonizuoja bendrą įvaizdį. Ypač dailiai atrodo klasikinių ir minimalistinių bei modernių siluetų drabužiai ir aksesuarai, kurių spalvinė gama sutampa.

Dažniausias derinys, kuriamas monochromijos principu, - nuo... iki... juoda apranga, pavyzdžiui, juodi džinsai, megztinis aukštu kaklu, juoda baikerių stiliaus striukė ir juodi rokeriško stiliaus aulinukai. Paprasta, bet stilinga. Tačiau neverta susiaurinti pasirinkimų galimybės tik iki juodos ar kitų tamsių spalvų, ne mažiau elegantiškai gali atrodyti ir ryškūs vienspalviai deriniai. Jei pasirinktos spalvos monochrominis derinys atrodo per pretenzingai, visuomet galite prislopinti jo ryškumą priderinę kelis neutralius tonus. Pavyzdžiui, sodrią žalią spalvą galite slopinti gilia tamsiai žaliai, pasteline mėtų arba juoda, ryškią raudoną – bordo, plytų raudoną – neutraliais žemės atspalviais.

Pastaruoju metu itin madingi šviesūs vienspalviai deriniai, sudėlioti iš balkšvų, smėlio, rusvų, pudros, sojų pupelių geltonio ar balintos kakavos atspalvių. Tiesa, rasti vienodų atspalvių drabužius ir aksesuarus nėra paprasta, todėl drąsiau derinkite kiek besiskiriančius, bet priklausančius tai pačiai šviesių tonų gamai. Moderniai ir elegantiškai atrodys nuo... iki... baltas derinys, pavyzdžiui, baltas trijų dalių kelnių kostiumas arba žiemai puikiai tiksianti pieno baltumo megzta suknelė, ilgas klasikinis paltas, kašmyro šalikas ir plačiakraštė fedora.

Kad vienspalvis derinys įgautų išraiškingumo, pagalvokite, kokias skirtingas audinių faktūras galėtumėte pasirinkti. Kartais, žinoma, puikiai atrodys ir panašių lygių audinių drabužiai, o kartais, kad įvaizdis įgautų „gylio“, verta derinti skirtingus: lygią vilną ir mezginius, kostiuminį audinį ir odą, denimą ir šilką. Skirtingi audiniai padės išvengti nuobodaus įvaizdžio. Monochromiją galima sukurti ir aprangą papildžius įdomesnių efektų arba margintais audiniais. Galite rinktis metalizuoto efekto odą, kailį, vaškuotą džinsą, blizgiais žvyneliais siuvinėtą audinį - svarbiausia, kad dominuotų viena pasirinkto rūbo ar aksesuaro spalva, lydinti visą įvaizdį,. Be abejo, derinant skirtingus tos pačios spalvos audinius nereikėtų persistengti, išlaikykite pusiausvyrą ir neužgoškite spalvinio efekto skirtingų faktūrų gausa.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame