Mada

Dizaineriai, prikėlę mados namus naujam gyvenimui

Mados pasaulį drebinantys pokyčiai anąmet kurstė įvairiausius gandus. Ar šie metai atneš dar daugiau pokyčių?
Reading time 6 minutes
Vida Press nuotr.

Kiekvieną rudenį stebime mados reformas, tačiau šių sprendimų priėmėjai nejuokavo. Pažangieji privalėjo pakeisti pozicijas, ištremtųjų laukiama sugrįžtant pro plačiai pravertas duris, didžiausios viltys paliekamos nuošalyje, o štai keli mados naujokai privertė juos pastebėti. Tad nenuostabu, kad susigaudyti naujojo sezono kolekcijose nebus paprasta. Kas yra kas? Kas iš kur atkeliavo? Kokia kryptimi? Kokiu tikslu? Siūlome pasinaudoti šia atvirų durų diena ir susipažinti su pastaraisiais mados užkulisių pokyčiais.

Naujai paskirtieji

Jūsų dėmesiui tie, kurie praėjusį sezoną sukėlė didžiausią sprogimą. Perėmę garsiausių mados namų vairus, netikėtais posūkiais nustebino ne vieną. Tai permainos, gerokai sumaišiusios mados pasaulio kortas.

Virgilas Abloh iš Louis Vuitton

37 metų čikagiečio pilna visur. Jis pagal išsilavinimą – architektas, būdamas vos 22-ejų, tapo Kanye’o Westo stiliaus konsultantu, kol galiausiai 2013 m. įkūrė asmeninį prekės ženklą Off-White. Kūrybiškai hiperaktyvus vaikinas imasi ir daugybės bendradarbiavimo projektų, pavyzdžiui, su IKEA ar Nike. Su pastarąja neseniai pristatė dešimt nuostabių sportinių batelių modelių.

 

Viskas, prie ko prisiliečia Virgilas Abloh, tampa stilinga, tad natūralu, kad jis patraukė Louis Vuitton dėmesį, o praėjusį kovą tapo ir šių mados namų vyriškosios linijos kūrybos vadovu. Pirmąją kolekciją birželio pabaigoje jis pristatė ant vaivorykšte virtusio podiumo, o jo kurti modeliai šiam prekės ženklui pranašauja naują ateitį. Garbinamas už gebėjimą sujungti gatvės stilių ir prabangą šis naujasis mados pasaulio neklaužada privertė visus kalbėti tik apie jį.

Clare Waight Keller iš Givenchy

Įgūdžius tobulinusi dirbdama su Tomu Fordu mados namuose Gucci, ši anglė nuo 2005 m. nepaliovė šviežinusi kašmyro gamintojo Pringle of Scotland veidą. Kritikų išliaupsinta Clare Waight 2011 m. atėjo dirbti į mados namus Chloe ir kaipmat juos sugrąžino iš mados pasaulio užkulisių.

 

Dizainerės prisirišimas prie tradicijų ir pagarba modernumui atvedė ją į Givenchy – šių mados namų kūrybos vadove C. Waight tapo 2017 m. kovą. Pirmoji moteris, vadovaujanti šiems prancūzų mados namams, klientams siūlo paprastus, bet aiškių formų modelius ir kardinaliai nutolsta nuo Riccardo Tisci palikimo.

Kimas Jonesas iš Dior Homme

Nuo Louis Vuitton iki Dior Homme – tik žingsnis. Po septynerių metų, praleistų mados namų Louis Vuitton vyrų skyriuje, Kimas Jonesas perėmė Dior Homme vadeles, mat praėjusį kovą šiuos mados namus paliko Krisas Van Assche.

 

Po trijų mėnesių pristatyta pirmoji kolekcija šiam anglui atnešė didelę sėkmę, jis vienas pirmųjų atkreipė dėmesį į gatvės madą (taip jis pradėjo Louis Vuitton x Supreme bendradarbiavimą).

 

Garsenybių nusėstoms pirmosioms eilėms K. Jonesas siūlo optimistinę, garsiajam juodam kostiumui priešingą kolekciją, net jei pastarasis ir pelnė Dior Homme sėkmę. Pasteliniai atspalviai, gėlių motyvai, menininko KAW atnaujinta Dior bitė, Yoon Ahn kurti papuošalai ir Matthew Williamsono perdaryta Dior diržo sagtis nepaliko abejonių: K. Jonesas perėmė šių mados namų valdymą.

Riccardo Tisci iš Burberry

Štai šios permainos nesitikėjo niekas. O be reikalo. Palikęs pareigas mados namuose Givenchy, Riccardo Tisci pateko pas Burberry. Šiam italui teko nelengva užduotis – pakeisti mados pasaulio galiūną Christopherį Bailey, sugebėjusį per septyniolika darbo metų nupūsti visas ant šių britiškų mados namų sugulusias dulkes.

 

Vertinamas už tamsią gotišką estetiką, R. Tisci Givenchy namams per pastaruosius 12 metų suteikė modernumo, padabinęs modelius rotveilerių atvaizdais, persmelkęs mados namus savo pamišimu dėl Amerikos ir religinėmis užuominomis.

 

Naujų idėjų iš jo tikimasi ir britų mados namuose, kurie per pastaruosius kelis sezonus prarado pagreitį. Pirmoji R. Tisci kolekcija, kurta mados namams Burberry, pristatyta 2018 m. rugsėjo viduryje.

Krisas Van Assche iš Berluti

Išskirtinio stiliaus perfekcionistas iš Antverpeno menų mokyklos buvo paskirtas mados namų Berluti kūrybos vadovu. Šis belgas mokėsi iš Hedi Slimane’o mados namuose Saint Laurent, galiausiai 2004 m. įkūrė savo vardo prekės ženklą, kuris pakerėjo pogrindžio kultūrą, bet gyvavo tik iki 2015 m.

 

2007 m. jis ėmėsi vadovauti Dior Homme kūrybai, kur meistriškai derino Christiano Dioro siuvimo meną ir asmeninę miesto estetiką. Po čia praleistų dešimties metų jis paliko prancūziškąjį prekės ženklą, bet ne LVMH grupę, mat praėjusį balandį perėjo į mados namus Berluti. Pirmoji jo kolekcija dienos šviesą išvydo 2019 m. sausį.

Hedi Slimane’as iš Céline

LVMH grupė nustebino praėjusį sausį pranešdama, kad naujuoju mados namų Celine kūrybos vadovu tapo Hedi Slimane’as. Atpažįstamas iš ilgų siluetų ir rokeriškų detalių, šis prancūzas svariai prisidėjo prie dviejų Prancūzijos mados gigantų – Dior Homme (nuo 2000 iki 2007 m.) ir Saint Laurent (nuo 2012 iki 2016 m.) atsinaujinimo.

 

Kiekvieną kartą jo tikslas tas pats: ištempti vyro siluetą ir padaryti jį panašų į adatą. Penkeriems metams Hedi buvo nutolęs nuo mados ir atsidėjęs savo pirmajai meilei – fotografijai. Tad mados namuose Celine jo niekas nesitikėjo. Ir be reikalo. Praėjusių metų pradžioje paskelbta naujiena sprogo lyg bomba. Juolab kad šis prancūzas rugsėjį kartu su moteriška linija pristatė netikėtų vyriškų modelių.

Tags

mada
stilius

susiję straipsniai

Rekomenduojame