Mada

Pavasario mados naujienos iš Niujorko: nuo ryškių spalvų iki elegantiško komforto

Mados mėnuo per didžiuosius mados miestus 2020 m. prakulniavo tyliau nei įprasta. Prestižinės pirmosios eilės buvo tuščios arba užpildytos žiūrovais ekranuose, o kai kurios – nedrąsiai ir retai apsėstos mados ištroškusių smalsuolių. Bet kokiu atveju 2021 metų pavasario ir vasaros sezono mados savaitės buvo tokios, kokias istorija dar ilgai rašys į keistenybių puslapį.
Reading time 3 minutes
TOM FORD (1,3), THE ROW, MICHAEL KORS nuotr.

Kaip įprasta, amerikietiškoji mada pateikia šiek tiek ekstravagantiškesnių, įnoringesnių tendencijų nei Europa. Santūriąsias Senojo žemyno madų savaites Niujorkas pralenkia savo moderniais sprendimais, o kartais net išsišokimais, kurie ilgam pritampa mados pasaulyje.

 

Didelių išsišokimų būta nedaug, bet viena lieka ir toliau aišku – Niujorko madų savaitėje pristatytos kolekcijos yra žemiškos, nešiojamos, o ne skirtos pasigrožėti ant podiumo. Daugelyje kolekcijų išryškėjo lengvos, neįpareigojančios medžiagos, ryškios spalvos ir kelių dalių drabužių deriniai. Be to, kaip visada išskirtinai kaprizingą kolekciją pristatė dizaineris Tomas Fordas. O Michael Kors pademonstravo švelnų ir moterišką braižą, The Row – šaltą, bet iki paskutinio siūlelio madingą ateinančių metų pavasario ir vasaros garderobą.

 

„Tom Ford“

T. Fordas šįkart atsiskleidė visomis „patogiausiomis“ spalvomis. Kolekcija yra tikra duoklė glamūriškam poilsiui ir laisvalaikiui. Joje pilna lengvų bei patogių medžiagų, mažai užsegimų, daug lengvai priglundančių siluetų, dominuoja nerūpestingi ir nereiklūs kirpimai, jokių struktūruotų formų.

 

Dizaineris atskleidė, kad dėl pasaulinio karantino ketino nekurti kolekcijos, tačiau visgi ją sukūrė atsižvelgdamas į pristabdytą pasaulio gyvenimo būdą. Jį įkvėpė namų atmosfera ir patogumas, anot jo, 2021 metų pavasario ir vasaros kolekcija turėtų sukelti šypseną. Tai akivaizdu, nes joje dominuoja itin ryškios spalvos (mėlyna, purpurinė, rausva, raudona), kaprizingi gyvūnų kailių (tigro, leopardo), gėlių ir hipiški tie dye raštai.

1610965783144981 00026 tom ford womens spring 21 rtw1610965783153617 00027 tom ford womens spring 21 rtw
TOM FORD nuotr.

„Michael Kors”

Michael Kors – tikras žemiškųjų atspalvių rojus. Kaip įprasta, mados namų kolekcijos pasižymi klasikiniais amerikietiškais laisvalaikio aprangos elementais, būdingais Niujorkui ir jo fašionistoms. 2021-ųjų pavasario ir vasaros kolekcijoje šis „komfortas“ peraugo į ištisą liniją. Daugelis modelių yra lengvi, vėjyje besiplaikstantys drabužiai, ypač drąsūs pižaminiai elementai: pradedant lengvais satino chalatais, baigiant lininėmis kelnėmis ar kašmyro megztukais. O štai spalvų paletėje nusidriekė kone visi žemiškieji atspalviai: rusvai žalsva, rusva, pilka, švelniai melsva, kreminė balta ir daugelis kitų, sukūrusių tikrą pavasarinę gaivą.

1610966123499788 00021 michael kors rtw spring 211610966141783189 00022 michael kors rtw spring 21
MICHAEL KORS nuotr.
1610966149435376 00049 michael kors rtw spring 21
MICHAEL KORS nuotr.

„The Row”

Mados namai The Row apgynė modernaus ir kiek šaltoko gatvės mados stiliaus įvaizdžio vardą. Mados namų įkūrėjos Mary Kate ir Ashley Olsen dvynės industrijoje yra žinomos kaip itin išrankios, bet paprastą ir minimalistinį stilių turinčios profesionalės. Jos puikiai supranta, kad paprastumas – grožis ir naudodamos šį ginklą 2021-ųjų pavasario ir vasaros kolekcijoje pristatė visiems minimalizmo standartams nosis nušluostančią liniją. Joje vyrauja nešioti, o ne gerėtis skirti drabužiai.

 

The Row pavasarį ir vasarą dominuos „oversized“ drabužiai, kurių forma ir dizainu galima lengvai žongliruoti. Įvairiais aksesuarais ir kitais aprangos elementais dvynės siūlo siluetus sumažinti, susiaurinti arba, atvirkščiai – padidinti. Kolekcija akivaizdžiai šliejasi į klasikos pusę, nes čia ypač atsiskleidžia neutralūs ir klasikiniai atspalviai (kreminė, juoda, balta). Šios savybės mados namams tikrai nėra naujiena – dizainerės ypač mėgsta žaisti minimalistiniais atspalviais ir vienspalviais deriniais. Tai leidžia kolekciją lengvai priskirti tiek prie vakarinės, tiek prie kasdienės aprangos stilių.

1610966603805280 00005 the row rtw spring 2021
THE ROW nuotr.

Įdomu ir tai, kad dalis Didžiojo obuolio mados grandų nusprendė padaryti pauzę ir kolekcijų nepristatė. Ralph Lauren ir Marc Jacobs, laikomi vienais kertinių Niujorko mados industrijos žaidėjų, nepristatė ir vadinamųjų „lookbookų“, skirtų 2021-ųjų pavasariui.

susiję straipsniai

Rekomenduojame