Mada

Sklando informacija, kad 2020-ųjų METŲ SPALVA bus balintų koralų mėlis

Internete jau nuskambėjo gandai, kad „Pantone“ 2020 metų spalva bus paskelbtas balintų koralų mėlis. Tačiau ši informacija skleidžia visai kitą žinutę.
Reading time 1 minutes

Kūrybinis duetas Jack + Huei, galima sakyti, užgrobė „Pantone“ spalvų paletę ir, norėdamas atkreipti dėmesį į aplinkos krizę, dėl kurios nyksta Didysis barjerinis rifas, nusprendė 2020-ųjų spalva paskelbti balintų koralų mėlynumą. Šis atspalvis įkvėptas 2019 m. „Pantone“ metų spalva išrinktos gyvybingosios koralų oranžinės.

 

2016 m. išnyko daugiau nei 30 proc. Didžiojo barjerinio rifo koralų, o dar 20 proc. - 2017 m. Kol kas nėra 2018 m. duomenų, tačiau vargu ar jie atneš teigiamą žinią. Kūrybinio dueto nariai - Huei Yin Wong ir Jackas Railtonas-Woodcockas – apibūdina „Pantone“ 2019 metų spalvą kaip visiškai neatsakingą pasirinkimą, neatitinkantį pasaulinių realijų.

 

Kasmet sistematizuota spalvų derinimo sistema „Pantone“ skelbiama metų spalva paprastai yra siejama su gyvenimo būdo tendencijomis ir pasauliniais pokyčiais. Šiųmete buvo parinkta gyvybinga koralinė (living coral) – energinga oranžinė su švelniu rausvu atspalviu. Ši spalva simbolizavo visuomenei reikalingą šilumą, komfortą ir aktyvėjantį socialinių medijų pasaulį, kuriame ieškoma išskirtinumo, asmenybių išryškinimo, tokio, kaip ir gyvybingoji koralinė.

1570783669832868

susiję straipsniai

Rekomenduojame