Mada

Patrizia Gucci : Alessandro Michele iškreipė „Gucci“ praeities ikonas

Mados namai „Gucci“ jau beveik šimtmetį karaliauja podiumų viršūnėse, bet įtakingos, šį pasaulinį mados grandą sukūrusios italų šeimos narių garsiojoje kompanijoje jau seniai nebėra.
Reading time 9 minutes

Gucci šeimos istorija ilga ir spalvinga, nuolat skendėjusi šurmulyje ir skandaluose. Tačiau šiandien du tapatūs vardai Gucci ir „Gucci“ gyvena skirtinguose pasauliuose. Šis išskirtinis pokalbis su ketvirtosios kartos Gucci atstove Patrizia Gucci, kuri buvo ir paskutinė kompanijoje dirbusi šeimos narė, yra tarsi raktas į keistą labirintą...

 

Ką reiškia augti tokioje šeimoje, kuri formavo pasaulinę madą ir kuri turi labai spalvingą, ilgą istoriją?

 

Augau šeimoje, kuri dar nebuvo užėmusi pasaulinių pozicijų, ir turėjau galimybę stebėti pirmuosius plėtros žingsnius. Buvau apsupta labai gražių daiktų ir žavėjausi savo šeimos narių genialumu. Jie labai sunkiai ir atkakliai dirbo stengdamiesi išsikovoti pozicijas pasaulinėje mados rinkoje.

 

Ką šiandien jums reiškia būti Gucci?

 

Labai didžiuojuosi būdama Gucci šeimos dalimi, tačiau augdama niekada to nesureikšminau. Man tai atrodė savaime suprantama. Kiek vėliau, kai pradėjau daugiau keliauti, suvokiau šios pavardės svarbą ir supratau, kad privalau tuo didžiuotis.

 

Ar šis garsus tarptautinis vardas padeda jums siekiant savų, asmeninių tikslų? Ar, priešingai – jaučiate labai didelius išorinio pasaulio lūkesčius jūsų pačios atžvilgiu?

 

Be jokios abejonės, tai padeda man siekiant savų ambicijų bei tikslų, bet kartu ir stipriai įpareigoja. Žmonės iš manęs tikisi kur kas daugiau. Turiu įdėti be galo daug pastangų, kad įrodyčiau savo gebėjimus.

„Labai didžiuojuosi būdama Gucci šeimos dalimi, tačiau augdama niekada to nesureikšminau“, – P.Gucci

Ar galėtumėte apibūdintiGucci“ kompaniją, kai jūs net dvylika metų joje dirbote kartu su savo šeima?

 

Gucci šeimoje dirbo tik vyrai, kurie turėjo tikrai labai išskirtinį ir stiprų charakterį. Aš buvau vienintelė moteris, todėl užsitikrinti savo pozicijas tuo metu buvo be galo sudėtinga. Buvo išties labai nelengva išlaikyti pusiausvyrą šeimos narių santykiuose.

P. Gucci tapytas paveikslas

Gal galėtumėte papasakoti apie savo tėvą Paolo Gucci ir jo indėlį į „Gucci“ pasaulį?

 

Mano tėvas buvo „Gucci“ kompanijos dizaineris ir gamybos srities vadovas. Jis padėjo didžiulį pagrindą mano asmeniniam kūrybiniam augimui. Šeštojo dešimtmečio pabaigoje–septintojo pradžioje jis paženklino „Gucci“ nauja pradžia, sukūręs odinius sijonus. Taip pat jis turėjo idėją kurti džinsų liniją, tačiau kiti šeimos nariai jo nepalaikė. Mano tėvas buvo kūrėjas, menininkas, buvo kupinas nuostabių minčių ir visada žvelgė į ateitį. Kiti šeimos nariai tiesiog nepalaikė inovatyvaus jo požiūrio.

 

Koks ryškiausias jūsų prisiminimas galvojant apie tėvą?

 

Jo stiprus apkabinimas savaitę prieš jam paliekant šį pasaulį...

„Tėvas buvo kūrėjas, kupinas nuostabių minčių, visada žvelgė į ateitį, o kiti šeimos nariai tiesiog nepalaikė inovatyvaus jo požiūrio“, – P.Gucci

Jūsų senelis Aldo Gucci išvedė „Gucci“ į kitokį pasaulį ir pakerėjo Ameriką. Kaip „Gucci“ žengė į naująjį pasaulį ir kaip šį prekės ženklą sutiko Holivudas ir jo žvaigždės?

 

Holivudo žvaigždės rodė susidomėjimą „Gucci“ jau tada, kai „Gucci“ atidarė savo antrąją parduotuvę Romoje (1938). Anna Magnani, Sophia Loren, Audrey Hepburn, Kim Novak tapo „Gucci“ klientėmis. Kai 1953 m. mano senelis Aldo išvedė „Gucci“ į Ameriką, ypatingaisiais klientais tapo Kennedy, Rockefellerių šeimos, Frankas Sinatra, Ava Gardner, kuri buvo ir aistringa „Gucci“ rankinių kolekcininkė.

 

Žinome, kad europietiška mada, ypač prancūziška, turėjo didelę įtaką Amerikos kino industrijai. Ar galėtumėte papasakoti daugiau, kaip itališka mada buvo priimta už Atlanto?

 

Visada buvo ir yra konkurencija tarp prancūziškos ir itališkos mados, taip pat ir anapus Atlanto. Itališka mada prasidėjo penktajame dešimtmetyje su Sorelle Fontana, o prancūziškoji – su Hubertu de Givenchy. Itališka mada visada pabrėžia savo meistrystės išskirtinumą, rankų darbą bei glaudų ryšį su meno žmonėmis.

Patrizia Gucci su savo tapytu porcelianu

Jūs buvote paskutinė Gucci šeimos narė, dirbusi „Gucci“ kompanijoje. Ar neliūdna matyti „Gucci“, kurioje nebėra šeimos narių?

 

Kartais išties šiek tiek liūdna. Šiandien „Gucci“ yra visai kitas, naujas pasaulis, kurio negalima lyginti su senuoju.

 

Kaip jautėsi jūsų šeima, pardavusi kompaniją?

 

Buvo tikrai nelengvas metas. Aš pati, kaip ir kiti šeimos nariai, ieškojau ir kūriau savo veiklos kelią, pradėjau dirbti kaip laisvai samdoma, nepriklausoma dizainerė.

 

Sakoma, kad šeimos verslas yra didelis santykių išbandymas, bet didelė ir stipri šeima yra didžiausia ir patikimiausia jėga verslui vystyti. Ar galite patvirtinti šį teiginį remdamasi asmenine patirtimi?

 

Galiu visiškai patvirtinti, kad didžiulį darbą padarė visa mūsų šeima. Žingsnis po žingsnio jie siekė savo tikslų, pripažinimo ir įtakos.

 

Florencija yra išskirtinė vieta. Kaip florentietiška aplinka bei kultūra formavo jūsų asmenybę ir požiūrį į gyvenimą?

 

Florencija yra pats tikriausias Renesanso perlas. Visas kultūrinis gyvenimas yra iškilmingos elegancijos apsuptyje. Mano tėvas Paolo ir Florencijos aplinka ugdė mano asmenybę, formavo estetinį suvokimą, griežtą požiūrį į grožį bei stilių.

„Šiandien „Gucci“ yra visai kitas, naujas pasaulis, kurio negalima lyginti su senuoju“, – P.Gucci

Ką jūs veikiate dabar?

 

Esu tapytoja, dizainerė ir rašytoja. Pirmiausia pasirinkau tapybą, vėliau dizainą ir rašymą.

 

Ar jūsų šeima ir tėvas ir buvo tie žmonės, kurie skatino kurti savo verslą, turint omenyje tai, kad Italija ne visada buvo ta šalis, kuri stipriai palaikė moteris versle?

 

Mano tėvas skatino mane ir suteikė labai daug jėgų bei pasitikėjimo kuriant nuosavą verslą.

 

Kas buvo jūsų gyvenimo mokytojas?

 

Aš pati. Kūrybiškumas yra požiūris, kuris ateina iš vidaus. Mano tėvas mane to išmokė. Jis buvo mano šviesa.

 

Koks jums brangiausias daiktas, kurį esate išsaugojusi iš „Gucci“ laikų, kai „Gucci“ priklausė jūsų šeimai?

 

„Gucci“ rankinė, kurią gavau dovanų savo aštuonioliktojo gimtadienio proga.

P. Gucci kovą su smurtu iliustruojanti skulptūra

Kokį „Gucci“ prekės ženklą matote šiandien? Ar kartu su Alessandro Michele išsaugota „Gucci“ tapatybė, kurią sukūrė jūsų prosenelis Guccio Gucci?

 

Tai du skirtingi pasauliai. Šiandien mados namų dvasia yra visiškai kitokia. Alessandro Michele iškreipė praeities ikonas.

 

Jūsų pirmoji parašyta knyga yra apie paprastumą. Ar tikrasis „Gucci“ identitetas būtent toks ir yra?

 

Pirmąją knygą parašiau išeidama iš „Gucci“ kompanijos. Šis laikotarpis man buvo išties sudėtingas, todėl ir nusprendžiau parašyti knygą apie paprastumą „Il piccolo libro della semplicità“, kuri pabrėžtų paprastų dalykų svarbą gyvenime. Rašiau šią knygą galvodama apie savo šeimą, kurios gyvenimo stilius buvo paprastumas, nes paprastumas ir yra tikroji elegancija.

 

Jūsų penktoji knyga yra apie Gucci dinastiją ir jos istoriją. Kodėl ji jums tokia ypatinga?

 

Knyga, skirta Gucci istorijai, man yra labai svarbi, nes esu vienintelis šeimos narys, kuris aprašė Gucci šeimos istoriją nuo pat pradžių, kai mano prosenelis, „Gucci“ įkūrėjas, Guccio Gucci atidarė pirmąją nedidelę savo krautuvėlę Florencijoje.

1542633515852533 ss19 mnwlook013eu 001 light look 131542633515866716 ss19 mnwlook026eu 001 light look 26
1542633515876036 ss19 mnwlook068eu 001 light look 681542633515889808 ss19 mnwlook101eu 001 light look 101
GUCCI 2019 m. kruizinė kolekcija (gucci.com)

Kas paskatino jus parašyti knygą apie savo šeimos istoriją?

 

Esu savo šeimos ir verslo kūrimo liudininkė nuo pat vaikystės. Aš buvau ta smalsioji akis, kuri stebėjo, kaip gimsta gražūs „Gucci“ daiktai, kiek procesų pareikalavo „Gucci“ rankinės sukūrimas ir panašiai.

 

Knyga yra išversta į kinų, lenkų, serbų kalbas. Buvo pristatyta ir Serbijoje, mados savaitės metu, taip pat Lenkijoje. Kodėl pasirinkote būtent šias rinkas?

 

Nemažai dirbu Lenkijoje, kaip mados konsultantė ir mados dizainerė, todėl šį kraštą pažįstu gana neblogai. Na, o dalyvavimas Serbijoje, buvo tiesioj malonus atsitiktinumas.

 

Koks yra jūsų mėgstamiausias drabužių dizaineris?

 

Britų dizainerė Stella McCartney.

 

Ar jums patinka apsipirkinėti?

 

Taip, labai.

 

Ar perkate „Gucci“?

 

Ne, nes šiandien kuriami „Gucci“ daiktai man nepatinka.

1542633728699283 31542633768372399 4
Kairėje – P. Gucci parašyta knyga apie Gucci dinastiją išversta į daugelį pasaulio kalbų, buvo pristatyta ir kaimyninėje Lenkijoje. Dešinėje – P. Gucci tapytas paveikslas.

Nuotraukos – iš asmeninio archyvo ir www.gucci.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame